Sabit – Değişken Karmaşası Sunumu

Merhaba Arkadaşlar, Sabit – Değişken Karmaşası Sunumu Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 6. Sınıf yeni müfredatında bulunan Sabit mi, Değişken mi? konusu için hazırlanmıştır. Sunum ile;

  • 6.5.1.2. Sabitleri ve değişkenleri problem çözümünde kullanır.

kazanımları verilmeye çalışılmıştır.

Kısaca bu hafta konumuz olan programlama yaparken sabit ve değişken kullanımına giriş yapacağız. Sunum ile Sabit Nedir? Değişken Nedir? sorularına yanıt bulacağız.

Öğretmen kılavuz kitabı ile birlikte ders materyalleri de paylaşılmıştır. Ders materyalleri arasında kazanımların anlatılması için hazırlanan sunumlarda bulunmakta. Fakat sunumlar pdf formatında olduğundan ufak tefek değişiklikler yaparak ders işleyip tarzıma uygun hale getirmeye çalıştım.

Sunumu çevrim içi olarak görüntüleyebilmek ve bilgisayarında Microsoft Office programı olmayan, telefon veya tabletle sunumlara çalışmak isteyen öğrencilerimiz için eklenmiştir. Yalnız MEB bakanlığına bağlı hatlarda engelleme olduğundan dolayı içerik görüntülenmeyebilir.

Sunum üzerinde çalışırken fare ile tıklayarak ilerleyiniz. Sunum altındaki ileri geri tuşları ile geçmeniz halinde sayfa içi animasyonlar görünmeden diğer sayfalara atlayacaktır.

Faydalı olması dileğiyle, iyi çalışmalar dilerim.


SABİT DEĞİŞKEN KARMAŞASI SUNUMU GÖRÜNTÜLEYİCİ


Arkadaşlar sunuma en son bu halini verdim. Lütfen öneriniz var ise yorum olarak belirtiniz. Çok fazla içerik eklediğimden dolayı gözümden kaçabiliyor.

Sabit Değişken Karmaşası Sunumunu powerpoint (pptx) uzantılı olarak bilgisayarınıza indirmek için Buraya veya aşağıdaki resim üzerine tıklayabilirsiniz.

İndiren arkadaşlar paylaşırken kaynak gösterebilirse ve bir teşekkürü çok görmezse sevinirim. Güle güle kullanın.

Sunumu geliştirerek öğrenciler için daha faydalı hale getirirseniz eğer benimle paylaşırsanız bende buradan herkesle paylaşmaya çalışırım. Birlikte daha güzel içerikler ortaya çıkarabiliriz.

Sabit – Değişken Karmaşası Sunumu Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 6. Sınıf öğrencilerimiz için hazırlanan 6. Sınıf – Hafta 2 – Sabit mi Değişken mi? ünitesinin bir parçasıdır. Ünitenin diğer parçalarına link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Sabit – Değişken Karmaşası Sunumu yeni müfredata göre hazırlanan Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 6. Sınıf Kılavuz kitabından faydalanılarak oluşturulmuştur.

Faydalı olması dileğiyle…

11 Comments

  1. bu site bana çok yardımcı oldu bu site sayesinde artık bilişimcilik hakkında bilgilerim var bilgisayaR SINAVInı bu site olmasaydı geçemezdim çok teşekkürler bilişim

    • Merhaba hocam aslında sırayla düzenleyerek geliyor ve ona göre ekliyordum fakat talebiniz üzerine mevcut görüntülenen halinin pptx uzantılı halini indirilebilir şekilde güncelledim. Umarım işinize yarar. İyi çalışmalar.

  2. Hocam sunularınızı indirip istiyorum ancak indirme linki göremedim. Diğer sunularda da aynı şekilde.

    • Hocam bu sene gömülü olarak değilde online olarak sunumları verdim. Sunumlar üzerinde basitte olsa ufak hatalar var. Onları not aldım düzenlemesini yapıp son haline ulaştıktan sonra link ekleyeceğim aksi halde her düzenlemeden sonra link tazelemem gerekiyor. Yeni Eğitim öğretim yılına hazır olacaktır. Çalışmalara başladım.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*