Powerpoint Etkinliği 5 – Ödev Yapalım

Merhaba Arkadaşlar, bugün powerpoint ile son etkinliğimiz olan Powerpoint Etkinliği 5 – Ödev Yapalım etkinliğini yapacağız.

5. ve 6. sınıflarda zorunlu olan Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersi ilerleyen kademelerde seçmeli olarak verilmektedir. Öğrencilerimizin bundan sonra bu dersi alamayacakları ihtimaline düşünerek öğrenim yılları boyunca kendilerine verilen ödevleri layıkıyla yapabilmeleri için öğrenmiş olduğumuz Microsoft Powerpoint programının sonuna geldik.

Microsoft Powerpoint programının birçok özelliği olmasına rağmen biz sadece ilerde işimize yaracak çok kullancağımız konular üzerinde durduk.

Bu hafta son etkinliğimizi yapacağız. Bu etkinlikte sizlere konu başlıkları vereceğim ve öğrendiklerinizi kullanarak ödev hazırlamanızı isteyeceğim. 

Aşağıda verilen konu başlıklarından birini seçiniz.


Bilgisayarım nelerden oluşur?

Klavyemi tanıtıyorum

İnternete nasıl bağlanırız?

Yazılım nedir? Çeşitleri nelerdir?

Bilgisayar ve sağlığımız

Zararlı yazılımlar

Bilişim suçları ve alınacak tedbirler

E-ticaret yararları ve zararları


Seçtiğiniz konu başlığı hakkında internette araştırma yapınız. Bulduğunuz bilgileri Powerpoint programına ekleyerek düzenleme yapınız. 

Düzenleme yaparken aşağıda sizlerden istediğim temel özellikleri kesin kullanınız. Bunun yanında tasarımı istediğiniz gibi yapabilirsiniz.


ÖDEV YAPALIM YÖNERGESİ

  1. En az 10 slayt olmasını sağlayınız.
  2. Görsel kullanınız, kullandığınız görselleri biçimlendiriniz.
  3. Mutlaka şekil ekleyiniz.
  4. Tasarım kullanıp tasarımı kendinize göre biçimlendiriniz.
  5. Sayfalar arası geçiş efektleri vermeyi unutmayınız.
  6. Slaytlarınızda bulunan nesnelere resim, yazı, şekil vb animasyon vermeyi unutmayınız.
  7. Köprü yada eylem kullanınız.
  8. Son olarak ilk öğrendiğimiz konu olan sunum ilkelerine uymaya özen gösteriniz.

Bunların dışında kalanlar derste öğrendiğiniz özelliklerdir. İstediklerinizi kullanabilirsiniz. Güzel çalışmalar bekliyorum. Başarılar dilerim. Bitmiş dosyanızı öğretmeninize mail yoluyla gönderebilirsiniz.

Mail göndereceğiniz adres [email protected] adresidir. Dilerseniz EBA üzerinden de gönderebilirsiniz.

Yapamadığınız özellikleri aşağıya yorum olarak yazarak arkadaşlarınızdan yardım isteyebilirsiniz. Kolay gelsin

Powerpoint Etkinliği 5 – Ödev Yapalım Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 5. Sınıf öğrencilerimiz için eski müfredata göre tarafımca planlanmış ve ikinci dönem geniş bir şekilde işletilen etkinlikti.

Yeni Müfredat ile bu etkinliğe vakit kalmadığından ilgili haftanın ders akışından kaldırılmıştır. Fakat hafta sonu kurslarında vb kullanan öğretmenlerimiz için ayrı bir sayfa oluşturulmuş ve orada Microsoft Powerpoint Etkinlikleri adı altında paylaşıma açılmıştır.

Ayrıca  Powerpoint Etkinliği 5 – Ödev Yapalım Etkinliğini derste vakti kalan öğretmenlerimiz 5. Sınıf – Hafta 14 – Sunum Yapıyorum haftasında değerlendirebilir. Ünitenin diğer parçalarına link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Faydalı olması dileğiyle…

9 Comments

  1. Özel olarak ilgilenir misiniz siz bir şeyler danışmam lazım e mail adresinize göndersem ya da başka bir yerden sorsam olur mu lütfen

  2. Hocam ben powerpoint uygulamasını nasıl indire bilirim windosun ki ni açmıştım 15 gün sonra lisansız ürün deyip kapattı.Ne yapabilirim

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*