Oyun da Neymiş Sunumu

Merhaba Arkadaşlar, Oyun da Neymiş Sunumu Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 6. Sınıf yeni müfredatında bulunan Dijital Dünya konusu için hazırlanmıştır. Sunum ile;

  • 6.2.2.2. Bilişsel ve ahlaki gelişimine uygun olan dijital oyun ve içerikleri ayırt eder.

kazanımları verilmeye çalışılmıştır.

Öğretmen kılavuz kitabı ile birlikte ders materyalleri de paylaşılmıştır. Ders materyalleri arasında kazanımların anlatılması için hazırlanan sunumlarda bulunmakta. Fakat sunumlar pdf formatında olduğundan ufak tefek değişiklikler yaparak ders işleyip tarzıma uygun hale getirmeye çalıştım.

Sunumu çevrim içi olarak görüntüleyebilmek ve bilgisayarında Microsoft Office programı olmayan, telefon veya tabletle sunumlara çalışmak isteyen öğrencilerimiz için eklenmiştir. Yalnız MEB bakanlığına bağlı hatlarda engelleme olduğundan dolayı içerik görüntülenmeyebilir.

Sunum üzerinde çalışırken fare ile tıklayarak ilerleyiniz. Sunum altındaki ileri geri tuşları ile geçmeniz halinde sayfa içi animasyonlar görünmeden diğer sayfalara atlayacaktır.

Faydalı olması dileğiyle, iyi çalışmalar dilerim.


OYUN DA NEYMİŞ SUNUMU GÖRÜNTÜLEYİCİ


Bazen sunum yoğun giriş sebebiyle yüklenmeyebilir. Bu durumda lütfen sayfayı yeniden yükleyin yada aşağıda verdiğim link üzerinden indirerek çevrimdışı kullanın.

Arkadaşlar sunuma en son bu halini verdim. Lütfen öneriniz var ise yorum olarak belirtiniz. Çok fazla içerik eklediğimden dolayı gözümden kaçabiliyor. Geçen sene sunumları derslerde işlerken üzerinde güncelleme imkanım oluyordu. Çünkü birebir test etmiş oluyordum. Bu sene maalesef kodlama alanında çalıştığımdan deneme imkanım olmuyor. Bu yüzden daha güzel sunular oluşturabilmek için fikirlerinize ihtiyacım var.

Oyun da Neymiş Sunumunu powerpoint (pptx) uzantılı olarak bilgisayarınıza indirmek için Buraya veya aşağıdaki resim üzerine tıklayabilirsiniz.

İndiren arkadaşlar paylaşırken kaynak gösterebilirse ve bir teşekkürü çok görmezse sevinirim. Güle güle kullanın. Sunumu geliştirerek daha kullanışlı hale getirirseniz buradan paylaşarak daha fazla kişinin faydalanmasını sağlayabilirsiniz.

Oyun da Neymiş Sunumu Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 6. Sınıf öğrencilerimiz için hazırlanan 6. Sınıf – Hafta 7 – Dijital Dünya ünitesinin bir parçasıdır. Ünitenin diğer parçalarına link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Oyun da Neymiş Sunumu yeni müfredata göre hazırlanan Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 6. Sınıf Kılavuz kitabından faydalanılarak oluşturulmuştur.

Faydalı olması dileğiyle…

7 Comments

  1. Hocam yaptığınız sunumu çok faydalı bulduğum oyunun hem faydalarını hem de zararını göstermişsiniz ve çok güzel sorular sormuşsunuz ellerinize sağlık Bu sunumda çok ama çok faydalı şeyler göstermişsiniz mesela dijital oyunlar hareketli oyunlar ve benzeri şeyler hakkında bilgi vermişsiniz Bu bilgilerin soruları da bizi çok merak ettirdi çok güzel bir sunum olmuş hocam ellerinize sağlık :):):)👌🏻🙂🙂👍

  2. hocam sunumu okuduk çok faydalı olduğunu düşünüyoruz

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*