Neden Bilişim Sunumu

Merhaba Arkadaşlar, Bu hafta göreceğimiz Neden Bilişim Sunumu Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 5. Sınıf yeni müfredatında bulunan Bilişim İle Tanışıyorum konusu için hazırlanmıştır. Neden Bilişim Sunumu ile;

# 5.1.1.1. Bilişim teknolojilerine ilişkin temel kavramları açıklar.
# 5.1.1.2. Geçmişten günümüze bilgi ve iletişim teknolojilerindeki değişimi fark eder.
# 5.1.1.3. Farklı bilişim teknolojilerinin olumlu ve olumsuz yönlerini tartışır.

kazanımları verilmeye çalışılmıştır.

NEDEN BİLİŞİM SUNUMU ÖNEMLİ NOTLAR

Neden Bilişim Sunumu

Arkadaşlar sunumları önce Powerpoint haliyle paylaştım fakat telefon ve tablet ile sunumu görüntülemek isteyenler sıkıntı yaşadı. Sunumu indirmeden incelemek isteyenler için yani Sunumu çevrim içi olarak görüntüleyebilmek ve bilgisayarında Microsoft Office programı olmayan, telefon veya tabletle sunumlara çalışmak isteyen öğrencilerimiz için çevrimiçi halini oluşturdum.

Sunumu hazırlarken sıfırdan hazırlamadım. Temel Eğitim Genel Müdürlüğünün https://tegm.meb.gov.tr/www/bilisim-teknolojileri-ve-yazilim-dersi-icin-hazirlanan-materyaller-ogretmen-ile-ogrencilerimiz-kullanimina-sunulmustur/icerik/476 sayfasından edindiğim materyallere ufak eklemeler düzenlemeler yaparak oluşturdum.

Sunumun ve materyallerin tamamının bulunduğu ilgili sayfaya yukarıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Kılavuz kitapta verilenleri kullanarak sunum oluşturdum. Oluşan sunum biraz yetersiz kaldığından aralara açıklamalar ekledim. Umarım beğenirsiniz.

Sunum üzerinde çalışırken fare ile tıklayarak ilerleyiniz. Sunum altındaki ileri geri tuşları ile geçmeniz halinde sayfa içi animasyonlar görünmeden diğer sayfalara atlayacaktır.

Faydalı olması dileğiyle, iyi çalışmalar dilerim.

NEDEN BİLİŞİM SUNUMU GÖRÜNTÜLEYİCİ

Arkadaşlar sunuma en son bu halini verdim. Lütfen öneriniz var ise yorum olarak belirtiniz. Çok fazla içerik eklediğimden dolayı gözümden kaçabiliyor.

Neden Bilişim Sunumunu bilgisayarınıza indirme sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Açılan sayfada Dosya Menüsüne tıkladıktan sonra İndir seçeneği üzerine geliniz.

Microsoft Powerpoint (pptx) seçeneğini seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Sunumu bu şekilde paylaşma sebebim dönem içinde site yoğunluğu sebebiyle sitede pek değişiklik yapmak istemiyor olmamdan kaynaklanıyor. Sunum üzerinde değişiklik yaparsam siteyle alakası olmayacak otomatik olarak güncellenecek.

İndiren arkadaşlar paylaşırken kaynak gösterebilirse ve bir teşekkürü çok görmezse sevinirim. Güle güle kullanın.

Bu sunum Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 5. Sınıf öğrencilerimiz için hazırlanan 5. Sınıf – Hafta 1 – Bilişim İle Tanışıyorum ünitesinin bir parçasıdır. Ünitenin diğer parçalarına link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Not: Neden Bilişim Sunumu Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 5. Sınıf Kılavuz kitaptan alınmıştır.

Faydalı olması dileğiyle…

5 Comments

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*