Neden Bilişim Sunumu

Merhaba Arkadaşlar, Bu hafta göreceğimiz Neden Bilişim Sunumu Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 5. Sınıf yeni müfredatında bulunan Bilişim İle Tanışıyorum konusu için hazırlanmıştır. Neden Bilişim Sunumu ile;

 • 5.1.1.1. Bilişim teknolojilerine ilişkin temel kavramları açıklar.
 • 5.1.1.2. Geçmişten günümüze bilgi ve iletişim teknolojilerindeki değişimi fark eder.
 • 5.1.1.3. Farklı bilişim teknolojilerinin olumlu ve olumsuz yönlerini tartışır.

kazanımları verilmeye çalışılmıştır.

NEDEN BİLİŞİM SUNUMU ÖNEMLİ NOTLAR

Neden Bilişim Sunumu

Arkadaşlar sunumları önce Powerpoint haliyle paylaştım fakat telefon ve tablet ile sunumu görüntülemek isteyenler sıkıntı yaşadı. Sunumu indirmeden incelemek isteyenler için yani Sunumu çevrim içi olarak görüntüleyebilmek ve bilgisayarında Microsoft Office programı olmayan, telefon veya tabletle sunumlara çalışmak isteyen öğrencilerimiz için çevrimiçi halini oluşturdum.

Sunumu hazırlarken sıfırdan hazırlamadım. Temel Eğitim Genel Müdürlüğünün https://tegm.meb.gov.tr/www/bilisim-teknolojileri-ve-yazilim-dersi-icin-hazirlanan-materyaller-ogretmen-ile-ogrencilerimiz-kullanimina-sunulmustur/icerik/476 sayfasından edindiğim materyallere ufak eklemeler düzenlemeler yaparak oluşturdum.

Sunumun ve materyallerin tamamının bulunduğu ilgili sayfaya yukarıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Kılavuz kitapta verilenleri kullanarak sunum oluşturdum. Oluşan sunum biraz yetersiz kaldığından aralara açıklamalar ekledim. Umarım beğenirsiniz.

Sunum üzerinde çalışırken fare ile tıklayarak ilerleyiniz. Sunum altındaki ileri geri tuşları ile geçmeniz halinde sayfa içi animasyonlar görünmeden diğer sayfalara atlayacaktır.

Faydalı olması dileğiyle, iyi çalışmalar dilerim.

NEDEN BİLİŞİM SUNUMU GÖRÜNTÜLEYİCİ

Arkadaşlar sunuma en son bu halini verdim. Lütfen öneriniz var ise yorum olarak belirtiniz. Çok fazla içerik eklediğimden dolayı gözümden kaçabiliyor.

Neden Bilişim Sunumunu Microsoft Powerpoint (pptx) halini bilgisayarınıza indirmek için buraya tıklayınız.

İndiren arkadaşlar paylaşırken kaynak gösterebilirse ve bir teşekkürü çok görmezse sevinirim.

Bu sunum Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 5. Sınıf öğrencilerimiz için hazırlanan 5. Sınıf – Hafta 1 – Bilişim İle Tanışıyorum ünitesinin bir parçasıdır. Ünitenin diğer parçalarına link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Not: Neden Bilişim Sunumu Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 5. Sınıf Kılavuz kitaptan alınmıştır. Üzerine ders işleme şeklimize göre ufak tefek eklemeler yapılmıştır.

Faydalı olması dileğiyle…

28 Comments

 1. Arşivinizi derslerimde aktif olarak kullanıyorum.Emekleriniz için çok teşekkür ederiz.

 2. Bilişim Derslerine girdiğim günden beri sizin sitenizi hayranlıkla takip etmekteyim. Başarılarınızın devamını dilerim..

 3. Özgür Hocam öğretmenliğimin ilk yıllarından beri hazırlamış olduğunuz içeriklerden faydalanıyorum. Çok teşekkür ederiz. Elinize emeğinize sağlık Sayın Hocam. Başarılarınızın devamını diliyorum.

 4. Hocam böyle mükemmel bir düzen içinde eşi bulunmaz bilgileri bizimle paylaştığınız için çok teşekkürler. Özellikle alanım olmamasına rağmen girmem gereken Bilişim dersleri olduğu için çok işime yaradı. İyi ki varsınız

 5. Özgür Bey merhabalar. İlk defa alanımla ilgili bu kadar derli toplu kaliteli bir içerik görüyorum. Burada inanılmaz bir emek var.Hakkınız ödenmez. Sağolun varolun

 6. Hocam elinize emeğinize sağlık. Öğretmenliğe yeni başlayanlar için paylaşımlarınız çok güzel:)

 7. Hocam merhabalar ben yeni ücretli olarak göreve başladım, hazırladığınız her şey o kadar işime yarıyor ki tüm emekleriniz için çok teşekkür ederim sizin gibi insanlar iyi ki varlar 🙂

 8. Hocam çok teşekkür ederiz. Gerçekten harika işler yapıyorsunuz. İnstagramdan da sıkı takipteyiz. eksik olmayın.

  • Hocam çok teşekkür ederim her sene geliştirmeye çalışıyoruz. Mevcut şartlara göre. Özellikle uzaktan eğitimde çok işe yarıyor gibi göründü. Ayrı bir mutlu etti bu durum beni. Elimden geldiğince içerikleri daha kaliteli hale getirmeye çalışıyorum. Umarım çocukların öğrenmelerine katkı sağlamış oluruz.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*