Ne Çok Problem Varmış? Ev Ödevi

Merhaba Arkadaşlar, Ne Çok Problem Varmış? Ev Ödevi Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 6. Sınıf yeni müfredatında bulunan Sabit mi, Değişken mi? konusu için hazırlanmıştır. Ödev ile;

  • 6.5.1.2. Sabitleri ve değişkenleri problem çözümünde kullanır.

kazanımları verilmeye çalışılmıştır.

Ödevi yaparken veya ödeve başlamadan önce derste işlediğimiz konulara göz atarak hatırlamanız daha kolay yapmanızı sağlayacaktır.

GÖREV

” Bu etkinlikte 1 adet akış şeması hazırlayacağız. Hazırladığımız bu akış şeması içeriğinde hem sabit hem değişken olmasına özen göstereceğiz. “

Aşağıdaki şablonu bilgisayarınıza indirerek faydalanabilirsiniz.

AKIŞ ŞEMASI ŞABLONU

Akış Şeması Şablonu

Yukarıdaki resim üzerine tıklayarak şablon dosyasını (PowerPoint Belgesi) bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Üzerinde istediğiniz değişiklikleri yaparak kendi akış şemanızı oluşturun.

Hazırladığımız akış şeması bittikten sonra şemayı resim olarak kaydederek EBA üzerinden öğretmenimizin açtığı başlık altına göndereceğiz. Yada kendi dosyanıza ekleyebilirsiniz.

Eğer bilgisayar kullanma imkanınız yok ise siz çizebilirsiniz.

Akış Şemalarını oluştururken bir önceki etkinlikte yer alan akış şemalarından yararlanabileceğinizi şema konusu olarak ise günlük hayatınızdan örnekler verebileceğinizi hatırlatmak isterim.

Başarılar dilerim.


Ne Çok Problem Varmış? Ev Ödevi Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 6. Sınıf öğrencilerimiz için hazırlanan 6. Sınıf – Hafta 2 – Sabit mi Değişken mi? ünitesinin bir parçasıdır. Ünitenin diğer parçalarına link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Ne Çok Problem Varmış? Ev Ödevi yeni müfredata göre hazırlanan Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 6. Sınıf Kılavuz kitabından faydalanılarak oluşturulmuştur.

Faydalı olması dileğiyle…

2 Comments

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*