Matematikten Bilgisayara Eğlenceli Bir Köprü Sunumu

Merhaba Arkadaşlar, Matematikten Bilgisayara Eğlenceli Bir Köprü Sunumu Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 6. Sınıf yeni müfredatında bulunan Haydi Veri Toplamaya konusu için hazırlanmıştır. Sunum ile;

  • 6.5.1.10. Matematik ve bilgisayar bilimi arasındaki ilişkiyi tartışır.

kazanımları verilmeye çalışılmıştır.

Öğretmen kılavuz kitabı ile birlikte ders materyalleri de paylaşılmıştır. Ders materyalleri arasında kazanımların anlatılması için hazırlanan sunumlarda bulunmakta. Fakat sunumlar pdf formatında olduğundan ufak tefek değişiklikler yaparak ders işleyip tarzıma uygun hale getirmeye çalıştım.

Sunumu çevrim içi olarak görüntüleyebilmek ve bilgisayarında Microsoft Office programı olmayan, telefon veya tabletle sunumlara çalışmak isteyen öğrencilerimiz için eklenmiştir. Yalnız MEB bakanlığına bağlı hatlarda engelleme olduğundan dolayı içerik görüntülenmeyebilir.

Sunum üzerinde çalışırken fare ile tıklayarak ilerleyiniz. Sunum altındaki ileri geri tuşları ile geçmeniz halinde sayfa içi animasyonlar görünmeden diğer sayfalara atlayacaktır.

Faydalı olması dileğiyle, iyi çalışmalar dilerim.


MATEMATİKTEN BİLGİSAYARA SUNUMU GÖRÜNTÜLEYİCİ

Arkadaşlar sunuma en son bu halini verdim. Lütfen öneriniz var ise yorum olarak belirtiniz. Çok fazla içerik eklediğimden dolayı gözümden kaçabiliyor.

Matematikten Bilgisayara Eğlenceli Bir Köprü Sunumunu  powerpoint (pptx) uzantılı olarak bilgisayarınıza indirmek için Buraya tıklayabilirsiniz.

Sunu hazırlanırken kılavuz kitaba uyulmuş dolayısıyla bazı konularda sadece resimler yer almakta ve konu ile ilgili bilgi bulunmamaktadır. Sunuyu öğrencilere anlatmadan önce aşağıdaki notlardan faydalanarak sunu içeriği hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Ayrıca yine bu nottan faydalanarak önemli gördüğünüz yerleri belirleyerek derste not aldırabilirsiniz.

Sunu içerisinde geçen konuların detayı için oluşturulmuş ders notlarını bilgisayarınıza indirmek için buraya tıklayınız. Ders notu pdf uzantılı halde bulunmaktadır.

İndiren arkadaşlar paylaşırken kaynak gösterebilirse ve bir teşekkürü çok görmezse sevinirim. Güle güle kullanın.


Matematikten Bilgisayara Eğlenceli Bir Köprü Sunumu Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 6. Sınıf öğrencilerimiz için hazırlanan 6. Sınıf – Hafta 1 – Haydi Veri Toplamaya ünitesinin bir parçasıdır. Ünitenin diğer parçalarına link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Matematikten Bilgisayara Eğlenceli Bir Köprü Sunumu yeni müfredata göre hazırlanan Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 6. Sınıf Kılavuz kitabından faydalanılarak oluşturulmuştur.

Faydalı olması dileğiyle…

7 Comments

  1. özgür hocam sunular başka bir bilgisayarda (win 7) açıyor. ama beni bilgisayarımda açmıyor(win 7). touch vpn eklentisi ekledim çalışıyordu. artık onda da çalışmıyor. sebebini bulamadım bir türlü.

  2. iyi günler hocam. docs.Google a ulaşılamıyor hatası var. meb internetinde açmıyor mu

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*