Kodlama Etkinliği Compute It

Merhaba arkadaşlar,

Bugün farklı bir kodlama etkinliği olan Compute It ile karşınızdayız. Kodlama konusunda yeni olduğumuzdan dolayı etraftaki tüm kaynakları araştırarak sizlere en güzel ve en verimli olanları tanıtmaya çalışıyorum. Tüm kodlama sitelerini paylaşmış olsam aralarından iyi olanları faydalı olanları seçmek bir hayli vaktinizi alır. Bu sebeple kaynaklarını önce ben inceliyorum. Sonra kurs öğrencilerimle deniyorum. Onların tepkileri doğrultusunda verimli olduğunu düşündüğüm siteleri ve programları sizlerle paylaşıyorum.

Bu kapsamda yeni tanıştığım bir siteyi sizlere tanıtmak istedim. Web sitesinin adı Compute It. Daha önceki kullandığımız tüm sitelerde bir karakterimiz olmakta biz kod yazarak bu karakterin bazı görevlerini yapmalarını sağlamaktaydık. Bu web sitesi ise bizden tam tersini istemekte kodları vermiş bizim kodlara göre hareket etmemizi istiyor. Yani diğer sitelerdeki oyun karakteri biz oluyoruz. 


GÜNCELLEME 

Oyun yapıcısı kişi sitemiz üzerinden girişleri fark ederek türkçe çeviri yapmış ve linkini göndermiştir. Etkinliğin Türkçe diline çevrilmiş halini uygulamak için
http://compute-it.toxicode.fr/ adresini ziyaret edebilirsiniz.


Etkinliğe ulaşmak için http://compute-it.toxicode.fr/ adresini ziyaret ediniz.

Etkinlikte birkaç bölüm yaptıktan sonra zaten anlıyorsunuz. Etkinlikle ilgili yine de birkaç bilgi verelim. Aşağıdaki verdiğim bilgilere dikkat ederek etkinliği tamamlayınız.

 1. Etkinlikle verilen kodlara bakarak ne yapmanızı istiyorsa KLAVYE tuşlarını kullanarak yapınız. Bazı arkadaşlar mouse ile oynamaya çalışmış ve çalışmadığını düşünerek oyundan ayrılmıştır.
 2. Aaa hocam ingilizceymiş bu deyip hemen çıkmayın 6 adet ingilizce kelimeyi bildiğinizde başka bir şey bilmenize gerek kalmıyor. Çok basit ingilizce kelimelerden oluşmakta. Bu ingilizce kelimeler ve karşılıkları aşağıda verilmiştir.
  • UP – YUKARI
  • DOWN – AŞAĞI
  • RİGHT – SAĞ
  • LEFT – SOL
  • REPEAT – TEKRARLA
  • İF – EĞER
 3. Yukarıda verilen ingilizce kelime ve karşılıklarını bilerek bu etkinliği çok rahat yapabilirsiniz.

Geriye kalan bilgileri zaten etkinliği yaparken keşfedersiniz. Benim öğrenciler 2 saatlik kurs saatinde bitirdiler. Farklı bir etkinlik olarak uygulayabilirsiniz.

Faydalı olması dileğiyle…

4 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.