Kimler Burada Kalıyor? Çalışma Kâğıdı

Merhaba Arkadaşlar, Kimler Burada Kalıyor? Çalışma Kâğıdı Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 6. Sınıf yeni müfredatında bulunan Sabit mi, Değişken mi? konusu için hazırlanmıştır. Etkinlik ile;

  • 6.5.1.2. Sabitleri ve değişkenleri problem çözümünde kullanır.

kazanımları verilmeye çalışılmıştır.

Etkinliğe başlamadan önce geçmiş bilgilerimizi bir hatırlayalım. Geçen sene veri ve bilgi kavramlarını öğrenmiştik. Tanımlarını tekrar hatırlayalım.

Sabit Nedir: İlk biçimiyle kalan, değişmeyen ifade ya da nesnelerdir.

Değişken Nedir: İlk biçimiyle kalmayıp yeni değerler ya da biçimler alabilen ifade ya da nesnelerdir.

Şimdi bu bilgilerden faydalanarak aşağıdaki etkinliği yapalım.

Aşağıdaki metinde bir sınıfta bulunan eşyaların kendi aralarındaki konuşmaları yazılmıştır. Sınıfta bulunan bu eşyaların sabit mi yoksa değişken mi olduğununu yanlarındaki boşluklara tıklayarak belirtiniz.

Bittikten sonra kontrol et tuşuna basarak hepsinin doğru olduğundan emin olunuz.


KİMLER BURADA KALIYOR ÇALIŞMA KAĞIDI

Etkinliği daha farklı şekillerde yapmayı dener ve verim alırsanız lütfen bizimle de paylaşınız.

Eğer kılavuz kitapta verildiği gibi çıktı alarak sınıfta uygulama isterseniz etkinliğin orijinal haline buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.


Sabit – Değişken Karmaşası Sunumu Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 6. Sınıf öğrencilerimiz için hazırlanan 6. Sınıf – Hafta 2 – Sabit mi Değişken mi? ünitesinin bir parçasıdır. Ünitenin diğer parçalarına link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Kimler Burada Kalıyor? Çalışma Kâğıdı yeni müfredata göre hazırlanan Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 6. Sınıf Kılavuz kitabından faydalanılarak oluşturulmuştur.

Faydalı olması dileğiyle…

70 Comments

  1. hocam iyi günler bir sorum olacaktı .Çöp kutusu başka sınıflara gidebiliyor biri hareket ettirince yeri değişmiş olmuyor mu. anlamadımda iyi günler

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*