Kelime İşlemci Programlar Sunumu

Merhaba Arkadaşlar, Kelime İşlemci Programlar Sunumu Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 5. Sınıf yeni müfredatında bulunan Kelimeleri Nasıl İşlerim? konusu için hazırlanmıştır. Sunum ile;

  • 5.4.2.1. Kelime işlemci programının arayüzünü ve özelliklerini tanır.
  • 5.4.2.6. Farklı kelime işlemci programlarını keşfeder.

kazanımları verilmeye çalışılmıştır.

Sunum üzerinde çalışırken fare ile tıklayarak ilerleyiniz. Sunum altındaki ileri geri tuşları ile geçmeniz halinde sayfa içi animasyonlar görünmeden diğer sayfalara atlayacaktır.

Faydalı olması dileğiyle, iyi çalışmalar dilerim.


Kelime İşlemci Programlar Sunumu Görüntüleyici


Arkadaşlar sunuma en son bu halini verdim. Lütfen öneriniz var ise yorum olarak belirtiniz. Çok fazla içerik eklediğimden dolayı gözümden kaçabiliyor.

Sunumu powerpoint (pptx) uzantılı olarak bilgisayarınıza indirmek için Buraya tıklayabilirsiniz.

İndiren arkadaşlar paylaşırken kaynak gösterebilirse ve bir teşekkürü çok görmezse sevinirim. Güle güle kullanın.

Ben sunumu kılavuz kitaba uyarak ancak bu kadar geliştirebildim. Sizler sunumu geliştirerek öğrenciler için daha faydalı hale getirirseniz eğer benimle paylaşırsanız bende buradan herkesle paylaşmaya çalışırım. Birlikte daha güzel içerikler ortaya çıkarabiliriz.

Sunum ile Microsoft Word programına giriş yapmadan önce kısa bir tanıtım yapabilirsiniz. Ayrıca sunum içerisinde Google Dökümanlar konusuna da değinmektedir.

Bu sene derse girmediğimden fazla geliştirme imkanım olmadı sizlerden güzel çalışmalar gelirse eklemekten memnuniyet duyarım.

Kelime İşlemci Programlar Sunumu Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 5. Sınıf öğrencilerimiz için hazırlanan 5. Sınıf – Hafta 13 – Kelimeleri Nasıl İşlerim ünitesinin bir parçasıdır. Ünitenin diğer parçalarına link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Not: Sunumu Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 5. Sınıf Kılavuz kitaptan alınmıştır.

Faydalı olması dileğiyle…

7 Comments

  1. 5.Sınıflarda Word,6.sınıflarda Excel 1-2 hafta anlatılarak anlaşılmaz. Hem de oyle uygulama etkinlikler yetişmez nasıl olacak hocam?

    • Hocam normalde derslerimiz ilk zorunlu olduğunda ben 5. sınıflara 1 dönem boyunca word ve powerpoint anlatıyordum. 6. sınıf excel vb anlantıp kodlamaya geçiyordum. Bu etkinliklerde oradan kalan etkinlikler zaten. Yetişmesi mümkün değil kabaca şöyle öğrencinin ihtiyacı olduğunda kullanabileceği şekilde bilgi verebilirsek ne mutlu diyebilirim.

      Müfredat böyle hocam sıkıştırılmış halde yapacak birşey yok maalesef

  2. Müfredatta Kelime İşlemci Programına 1,Sunu Hazırlama Programına 1 hafta ayrılmış yani sadece 2 saatte üstelik uygulama gerektiren bir konuda en az 5-6 tane kazanım var,uygulamak mümkün değil nasıl olacak aklım almıyor

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*