İyi ki Varsın EBA Videosu

Merhaba Arkadaşlar, İyi ki Varsın EBA Videosu Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 6. Sınıf yeni müfredatında bulunan Ara-Tara, Sor-Sorgula konusu için hazırlanmıştır. Video ile;

  • 6.3.2.4. EBA üzerinden farklı içeriklere erişim sağlar.

kazanımları verilmeye çalışılmıştır.

EBA Tanıtım Videosu önceden hazırlanmış bir kamu spotu niteliğindedir. 2020 yılı itibariyle yazıyorum iyi ki böyle bir site daha önceden hazırlanmış ve kullanıma sunulmuş.

Pandemi sürecinde uzaktan eğitim çalışmalarının merkezi haline geldi. Eğer bu hazırlıklar olmasaydı uzaktan eğitimde çok daha büyük sıkıntılar çekebilirdik. Sıfırdan bu sistemi hazırlamak çok zor olacaktı. Bu sayede mevcut sistem üzerine entegreler yapılarak kullanım sağlandı.

Tabi eksikler mevcut çok daha güzel hale gelmesi gerekiyor. Umarım bu pandemi süreci bize mükemmel bir EBA sistemi kazandırır. En azından bu faydasını görebiliriz.

Faydalı olması dileğiyle, iyi çalışmalar dilerim.


EBA KAMU SPOTU

Video yüklenmez ise sayfa üzerinde sağ tıklayarak yeniden yükle seçeneği ile sayfayı yeniden yükleyiniz.


Video Google Drive üzerine eklenerek oradan bağlantı alınmıştır. MEB hattında görünmez ise EBA üzerinden veya bilgisayarınıza indirerek izleyebilirsiniz. Videoyu çevrimdışı kullanmak amacıyla bilgisayarınıza indirmek için tıklayınız.

Bu video Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 6. sınıf öğrencilerimiz için hazırlanan 6. Sınıf – Hafta 12 – Ara Tara Sor Sorgula ünitesinin bir parçasıdır. Ünitenin diğer parçalarına link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Not: İyi ki Varsın EBA Videosu Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 6. Sınıf Kılavuz kitaptan alınmıştır.

İyi Dersler diliyorum. Faydalı olması dileğiyle…

1 Comment

  1. Bu çok iyi bir video . Eba , hayatımızın pekçok alanına girdi . Onunla ders yaptık , oyunlar oynadık , sorular çözüp sınavlara hazırlandık … Onunla herşeyi yaptık . Eba olmasaydı hayat bile olmazdı . Eba , sadece uygulamasıyla değil ,https://www.eba.gov.tr websitesiyle hayatımıza renk katıyor . İyi ki varsın EBA !

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*