İşletim Sistemleri Sunumu

Merhaba Arkadaşlar, İşletim Sistemleri Sunumu Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 6. Sınıf yeni müfredatında bulunan İşletim Sistemini Tanıyorum konusu için hazırlanmıştır. Sunum ile;

 • 6.1.2.2. İşletim sistemlerinin bileşenlerinin görevlerini kavrar.

kazanımları verilmeye çalışılmıştır.

Öğretmen kılavuz kitabı ile birlikte ders materyalleri de paylaşılmıştır. Ders materyalleri arasında kazanımların anlatılması için hazırlanan sunumlarda bulunmakta. Fakat sunumlar pdf formatında olduğundan ufak tefek değişiklikler yaparak ders işleyip tarzıma uygun hale getirmeye çalıştım.

Sunumu çevrim içi olarak görüntüleyebilmek ve bilgisayarında Microsoft Office programı olmayan, telefon veya tabletle sunumlara çalışmak isteyen öğrencilerimiz için eklenmiştir.

Sunum üzerinde çalışırken fare ile tıklayarak ilerleyiniz. Sunum altındaki ileri geri tuşları ile geçmeniz halinde sayfa içi animasyonlar görünmeden diğer sayfalara atlayacaktır.

Faydalı olması dileğiyle, iyi çalışmalar dilerim.


İŞLETİM SİSTEMİ SUNUMU GÖRÜNTÜLEYİCİ

Bazen sunum yoğun giriş sebebiyle yüklenmeyebilir. Bu durumda lütfen sayfayı yeniden yükleyin yada aşağıda verdiğim link üzerinden indirerek çevrimdışı kullanın.


Arkadaşlar sunuma en son bu halini verdim. Lütfen öneriniz var ise yorum olarak belirtiniz. Çok fazla içerik eklediğimden dolayı gözümden kaçabiliyor.

İşletim Sistemi Sunumunu bilgisayarınıza indirme sayfasına buraya veya aşağıdaki resim üzerine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İşletim Sistemi Sunumu
İşletim Sistemi Sunumu

İndiren arkadaşlar paylaşırken kaynak gösterebilirse ve bir teşekkürü çok görmezse sevinirim. Güle güle kullanın.

Sunumu geliştirerek öğrenciler için daha faydalı hale getirirseniz eğer benimle paylaşırsanız bende buradan herkesle paylaşmaya çalışırım. Birlikte daha güzel içerikler ortaya çıkarabiliriz.

İşletim Sistemleri Sunumu Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 6. Sınıf öğrencilerimiz için hazırlanan 6. Sınıf – Hafta 2 – İşletim Sistemini Tanıyorum ünitesinin bir parçasıdır. Ünitenin diğer parçalarına link üzerinden ulaşabilirsiniz.

İşletim Sistemleri Sunumu yeni müfredata göre hazırlanan Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 6. Sınıf Kılavuz kitabından faydalanılarak oluşturulmuştur.

Faydalı olması dileğiyle…

23 Comments

 1. Çok teşekkürler Hocam, emeğinize sağlık.. 7. sınıf Seçmeli Bilişim Teknolojileri içinde içerikler gelirse çok seviniriz 🙂

  • Hocam bilişimle üretim falan gelir müfredat değişirse emekler boşa gitmesin diye yapmadım. Olası bir müfredat değişikliğinde en az 3 sene değişmeden gider diye tüm sınıf seviyelerinde çalışacağım. Ama müfredat değişmediği sürece beklemeye devam maalesef.

 2. Hocam bu emekleriniz için çok teşekkür ederim geçen yıllarda yetiştirmekte güçlük çekiyordum sizin sayenizde dersim o kadar düzenli bir hale geldi ki anlatamam. tekrar tekrar teşekkürler.

  • Çok teşekkür ederim hocam. Uzun uğraşlar sonunda çok güzel standart oluşturduk. Artık kaliteyi artırmak için çalışmaya devam ediyoruz. İyi dersler diliyorum hocam. Çocuklara selamlar.

 3. Hocam ellerin dert görmesin.. Hele ki şu süreçte o kadar faydalanıyoruz ki anlatamam… Çok çok teşekkürler.. Kolay gelsin..

  • Çok teşekkür ederim hocam. Diğer branşlardan giren arkadaşlar oluyor keşke böyle bir site olsa bizim içinde diyorlar. Şimdiye kadar onların ihtiyaçları olmadı çünkü çok kaynakları vardı. Uzaktan eğitimde sıkıntı çekiyorlar ama biz sanırım çok daha verimli atlatacağız.

 4. Emeklerinize sağlık hocam. Hakkınızı helal edin. Bütün kaynaklarınızı derslerimde kullanıyorum. Sayenizde dersim çok eğlenceli geçiyor. 7 ve 8ler için de çalışmalarınız olsa keşke.

  • Bu sene okulda kalsaydım yapacaktım hocam farklı bir alana geçtik kodlama hazırlıyorum sürekli umarım onlar işinize yarar yakında eklemeye başlayacağım.

   • hocam okulda değil de neredesiniz sürekli kodlama hazırladığınız yer neresi ya da hangi kod ne üretiyorsnuz çok merak ettim 🙂

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*