İşletim Sistemi Ne Yapar Ne Yapmaz

Merhaba Arkadaşlar, İşletim Sistemi Ne Yapar Ne Yapmaz etkinliği 6. Sınıf Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi İşletim Sistemleri konusu için hazırlanmıştır.

Etkinlik bir konu anlatımı niteliğinde olup, İşletim Sistemleri hakkında bilgi verilmiş olup neler yapabildikleri anlatılmıştır.

İşletim Sistemi Ne Yapar Ne Yapmaz
İşletim Sistemi Ne Yapar? Ne Yapmaz?

Kılavuz kitapta bulunan bu etkinliği resmin üzerine sağ tıklayıp farklı kaydet diyerek bilgisayarınıza indirebilir dilediğiniz işlemleri yapabilirsiniz.

Etkinliği çok fonksiyonel bulmadığım için etkileşimli halini hazırlamaya fırsatım olmadı. Sadece kılavuz kitapta geçtiği için ekleme gereği hissettim. Talep doğrultusunda etkileşimli hale getirmeye çalışabilirim.

O zamana kadar aşağıdaki yönergelere göre etkinliğimizi tamamlayalım.

İŞLETİM SİSTEMİ NE YAPAR NE YAPMAZ GÖREVLENDİRME

Arkadaşlar bir önceki derste öğrendiklerinden yola çıkarak çalışma kâğıdında yer alan aşağıdaki maddelerin işletim sistemi ve uygulama programlarından hangisiyle yapılabileceğini bulmaya çalışacağız.

İlk sütunda verilen görev ile ikinci sütundaki programların simgeleri ve üçüncü sütundaki uygun arayüz görselini uygun şekilde eşleştireceğiz.

Etkinlik sonunda ilk sütunda bazı görevlerin eşleştirme dışında kalabileceğini unutmayalım.


Çalışma Kağıdı Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 6. Sınıf öğrencilerimiz için hazırlanan 6. Sınıf – Hafta 2 – İşletim Sistemini Tanıyorum ünitesinin bir parçasıdır. Ünitenin diğer parçalarına link üzerinden ulaşabilirsiniz.

İşletim Sistemi Ne Yapar Ne Yapmaz? yeni müfredata göre hazırlanan Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 6. Sınıf Kılavuz kitabından faydalanılarak oluşturulmuştur.

Faydalı olması dileğiyle…

4 Comments

  1. Bunu İşledim ve Tamda aynı sayfalar. Yani nasıl bilgisayarıma böyle yapabildiniz?

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*