İşletim Sistemi Ne Yapar Ne Yapmaz?

Merhaba Arakdaşlar, İşletim Sistemi Ne Yapar Ne Yapmaz? etkinliği 6. Sınıf Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi İşletim Sistemleri konusu için hazırlanmıştır.

Etkinlik bir konu anlatımı niteliğinde olup, İşletim Sistemleri hakkında bilgi verilmiş olup neler yapabildikleri anlatılmıştır.

İşletim Sistemi Ne Yapar? Ne Yapmaz?

Kılavuz kitapta bulunan bu etkinliği en kısa zamanda etkileşimli hale getirmeye çalışacağım. O zamana kadar aşağıdaki yönergelere göre etkinliğimizi tamamlayalım.

GÖREV

Arkadaşlar bir önceki derste öğrendiklerinden yola çıkarak çalışma kâğıdında yer alan aşağıdaki maddelerin işletim sistemi ve uygulama programlarından hangisiyle yapılabileceğini bulmaya çalışacağız.

İlk sütunda verilen görev ile ikinci sütundaki programların simgeleri ve üçüncü sütundaki uygun arayüz görselini uygun şekilde eşleştireceğiz. Etkinlik sonunda ilk sütunda bazı görevlerin eşleştirme dışında kalabileceğini unutmayalım.


İşletim Sistemi Ne Yapar Ne Yapmaz? Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 6. Sınıf öğrencilerimiz için hazırlanan 6. Sınıf – Hafta 2 – İşletim Sistemini Tanıyorum ünitesinin bir parçasıdır. Ünitenin diğer parçalarına link üzerinden ulaşabilirsiniz.

İşletim Sistemi Ne Yapar Ne Yapmaz? yeni müfredata göre hazırlanan Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 6. Sınıf Kılavuz kitabından faydalanılarak oluşturulmuştur.

Faydalı olması dileğiyle…

2 Comments

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*