İnternet Adreslerini Tamamlayalım “Animasyon”

Merhaba Arkadaşlar, İnternet Adreslerini Tamamlayalım Etkinliği ile konularıma devam ediyoruz. Bu etkileşimli içerik İnternette Arama ve Tarama konu başlığında öğrendiklerimizi pekiştirmek amacıyla oluşturulmuştur.

Derste sık kullanılan internet sitelerinin uzantılarını öğrenmiştik. Bir web sitesinin uzantısına göre ilk bakışta o site hakkında bilgi edinebiliriz.

Öğrendiklerimizi pekiştirmek amacıyla sık kullanılan web sitelerinin isimleri yukarıda size verilmiş aşağıda bulunan boşluk kısmına sürükle bırak yöntemi ile sitenin adresini oluşturmanız istenmektedir.

Her internet sayfasında fazladan bir kelime de yer alıyor. Ahmet SOYARSLAN’a emeğinden dolayı teşekkür ederiz.

İnternet Adreslerini Tamamlayalım "Animasyon"

Yukarıdaki resimde gördüğünüz arayüze sahip olan uygulama Flash programı ile yapılmış exe uzantılıdır. Çevrimiçi olarak uygulama imkanımız bulunmuyor. Bu yüzden bilgisayarınıza indirip kullanmak için buraya tıklayınız.

Flash uygulamaları artık yavaş yavaş kullanılabilirliğini yitirdiğinden ve bazı öğrencilerin uygulamayı kullanmakta sorun yaşadığını bildiğimden çevrimiçi olarak uygulayabileceğiniz yeni bir etkinlik oluşturdum ve aşağıya ekledim.

Aşağıda verilen web sitelerinin adresleri karmaşık sırada verilmiştir. Doğru sırada yerleştiriniz.

Etkinlik sırasında hızınıza göre puanlama yapılmaktadır. İlk on sırada puan alanlar isimlerini Afiş yani Liderlik Tablosuna yazmayı unutmasınlar. Başarılar dilerim.

Etkinlik wordwall ile oluşturulmuştur. Sizde kendi derslerinizde kullanabileceğiniz etkinlikleri bu site üzerinden kolayca oluşturabilirsiniz.

Kullanımı kolay olan bu web 2.0 aracının kullanımı ile ilgili ayrıntılı bir çalışma Web 2.0 Araçları kategorisinde paylaşılacaktır.

İnternet Adreslerini Tamamlayalım Eğitsel Oyunu Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 5. Sınıf öğrencilerimiz için hazırlanan 5. Sınıf – Hafta 9 – İnternette Arama Bilgileri Tarama ünitesinin bir parçasıdır. Ünitenin diğer parçalarına link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Faydalı olması dileğiyle…

22 Comments

  1. Hocam hayırlı günler.5.Sınıf “Bir problemin çözümü için algoritma geliştirir.” kazanımı ile ilgili scratch uygulaması var mı? Eğer var ise bana gönderebilir misiniz? Şimdiden çok teşekkür ederim.

  2. HOCAM BENİM BİLGİSAYARIMA HEM İNMİYOR , İNMEDİĞİ GİBİ AÇILMIYORDA

    • Merhaba flashplayer sorunu vardır muhtemelen. Zaten flashplayer desteği chrome üzerinden kalktı. En kısa zamanda başka bir uygulama yapmaya çalışırım.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*