İnternet Adreslerini Tamamlayalım “Animasyon”

Merhaba Arkadaşlar, İnternet ve İletişim konusunda yer alan İnternet Adresleri ile ilgili konunun pekiştirilmesi için yapılmış uygulamadır. Amaç verilen internet sayfalarının adreslerini tamamlamak.

Derste sık kullanılan internet sitelerinin uzantılarını öğrenmiştik. Bir web sitesinin uzantısına göre ilk bakışta o site hakkında bilgi edinebiliriz.

Öğrendiklerimizi pekiştirmek amacıyla sık kullanılan web sitelerinin isimleri yukarıda size verilmiş aşağıda bulunan boşluk kısmına sürükle bırak yöntemi ile sitenin adresini oluşturmanız istenmektedir. Her internet sayfasında fazladan bir kelime de yer alıyor. Ahmet SOYARSLAN’a emeğinden dolayı teşekkür ederiz.

İnternet adreslerini tanıyalım uygulamasını yapımcısının sitesinden indirmek için tıklayın.

Not: Açılan sayfadan 5 saniye bekleyip reklamı geç linkine tıklayınız.

Eğer açılan sayfadan indirme işlemini yapamazsanız buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

İnternet Adreslerini Tamamlayalım Eğitsel Oyunu Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 5. Sınıf öğrencilerimiz için hazırlanan 5. Sınıf – Hafta 9 – İnternette Arama Bilgileri Tarama ünitesinin bir parçasıdır. Ünitenin diğer parçalarına link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Faydalı olması dileğiyle…

13 Comments

  1. Hocam hayırlı günler.5.Sınıf “Bir problemin çözümü için algoritma geliştirir.” kazanımı ile ilgili scratch uygulaması var mı? Eğer var ise bana gönderebilir misiniz? Şimdiden çok teşekkür ederim.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*