Hikaye Yazıyorum Çalışma Kağıdı

Merhaba Arkadaşlar, Hikaye Yazıyorum Çalışma Kağıdı Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 5. Sınıf yeni müfredatında bulunan Hikaye Yazıyorum konusu için hazırlanmıştır. Etkinlik ile;

 • 5.5.1.2. Verilen bir problemi uygun adımları kullanarak çözer.
 • 5.5.1.5. Verilen bir problemi analiz eder.

kazanımları verilmeye çalışılmıştır.

Bu etkinlik kılavuz kitaptan alınmış olup BT sınıfı olmayan okullar için sunulmuştur. Bilgisayarsız Kodlama Etkinliği olarak değerlendirilebilir.


HİKAYE YAZIYORUM ETKİNLİĞİ YÖNERGE

Şimdi size bir hikayenin içerisinde bulunmasını istediğim 5 cümle vereceğim. Siz bu beş cümleden 1 tanesini seçip onunla başlayacaksınız arasını kendi hayal gücünüze göre doldurduktan sonra seçtiğiniz cümlenin bir sonraki cümle ile hikayenizi bitireceksiniz.

Yani aşağıda verdiğim cümlelerden 1. cümle ile hikayesine başlayan birisi 2. cümle ile hikayesine son verirken 2. cümle ile başlayan bir öğrenci 3. cümle ile hikayesine son verecektir. Eğer 3. cümle ile başladıysanız 4. cümle ile bitirecek, 4. cümle ile başladıysanız 5. cümle ile hikayenizi bitireceksiniz.

Sizden gelen yanıtları birleştirerek anlamlı güzel bir hikaye oluşturmaya çalışacağız.

Hayal gücünüze güveniyor güzel hikayeler bekliyorum.

Hikaye Yazıyorum Çalışma Kağıdı

Mini hikayelerinizi yazmak için kullanacağınız cümleler aşağıda verilmiştir;

Sabah gözlerimi açtığımda güneş tüm coşkusuyla odama dolmuştu.

Aslında yeni taşındığım bu şehri çok merak ediyordum.

Sıra bu sene gideceğim okulu tanımaya gelmişti.

Oradan çıktığımızda annem ve ben birbirimize bakıp gülümsedik.

Burayı sevsem de yatmadan önce eski arkadaşlarımı ve mahallemi düşünmeden edemedim.

Hikayelerinizi oluşturduktan sonra aşağıya yorum olarak ekleyebilirsiniz.

Hepsi bu kadar arkadaşlar etkinliği bende bu sene ilk defa uygulayacağım. Uygulama durumuna göre etkinlikte güncelleme yapabilirim. Seneye kadar da aynı etkinliğin senaryolarını çoğaltarak Bilgisayar üzerinden çevrimiçi yapılabilir halini oluşturmaya çalışacağım.

Geçen sene uyguladım çok güzel hikayeler çıktı. Yorumlardan da görebilirsiniz. Daha güzel uygulanabilir hale getirilebilir belki ama bu haliyle de derslerinizde uygulayabilirsiniz.


Hikaye Yazıyorum Çalışma Kağıdı Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 5. Sınıf öğrencilerimiz için hazırlanan 5. Sınıf – Hafta 11 – Hikaye Yazıyorum ünitesinin bir parçasıdır. Ünitenin diğer parçalarına link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Not: Hikaye Yazıyorum Çalışma Kağıdı Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 5. Sınıf Kılavuz kitaptan alınmıştır.

Faydalı olması dileğiyle…

45 Comments

 1. Sabah gözlerimi açtığımda güneş tüm coşkusuyla odama dolmuştu.Tedirgin bir şekilde yataktan kalktım. Aslında yeni taşındığım bu şehri çok merak ediyordum ama yinede tedirgindim.Mutfağa kahvaltı yapmak için gittim.Kahvaltımı yaptım. Sıra bu sene gideceğim okulu tanımaya gelmişti.Okulun adı Selçuk Ortaokulu harika bir okul . Özgür adında çok iyi bir hocayla tanıştım.Oradan çıktığımızda annem ve ben birbirimize bakıp gülümsedik.Eve döndük .Kedimiz Badem ile oyun oynadım yemek yemek yiyip yattım.Burayı sevsem de yatmadan önce eski arkadaşlarımı ve mahallemi düşünmeden edemedim.

 2. Sabah gözlerimi açtığımda güneş tüm coşkusuyla odama dolmuştu.Çok heyecanlıydım acaba bu yeni şehir, yeni arkadaşlar nasıl diye içimden bir soru geçirirken annem odama geldi beni yanağımdan öpüp hadi yüzünü yıka sonra sofraya geç dedi.Aslında yeni taşındığım bu şehri çok merak ediyordum. Ama bunu düşünmem kıs sürdü çünkü banyoya gitmem gerekti. Sofraya oturduğumda babam bana şöyle bir soru yöneltti yeni okulunu merak ediyor musun Jale evet diye bağırdım. Sıra bu sene gideceğim okulu tanımaya gelmişti. Sınıfım 5 A idi. Daha sonra okulda bir sürü arkadaşım oldu. Ebrar,Beril… bunlar sadece bir kaçı başka sınıflarda da arkadaşım oldu. Ecrin,Elif,Betül…bunlarda bir kaçı. Okulun sonu geldi. Servisime doğru yöneldim serviscim de çok iyi idi. Okuldan sonra komşumuza gittik. Oradan çıktığımızda annem ve ben birbirimize bakıp gülümsedik. Annem beni lunaparka götürdü. Çoooooooook eğlendik daha sonra çarşıyı merak ettiğimizden dolayı birazada çarşıda gezdik.Burayı sevsem de yatmadan önce eski arkadaşlarımı ve mahallemi düşünmeden edemedim. Yatağıma yattığım da eski mahallemi ve arakadaşlarımı gördüm ve çok duygulandım. Acaba beni özlediler mi ve hemen her gün aynı geçti.

 3. Yatağımdan yeni kalkmıştım güneş tüm coşkusuyla odama dolmuştu kahvaltıya indiğimde annemleri gizlice konuşurlarken yakaladım yeni bir şehire taşınacağımıxı söylüyorlardı ben buna çok üzülmüştüm hemen çantamı sırtıma takıp evden ayrıldım ama annemler beni çok merak etmişlerdi beni parkta buldular neden evden ayrıldığımız sorunca gerçek cevabı söylememiştim aslında hiç birşey söylemedim eve gidince annem yemek hazırladı güzelce yedim annem başka bir şehire taşınacağımızı bana söylemişti ama ben gitmek istemiyordum çünkü buradaki arkadaşlarımı çok seviyordum annem üzülme buraya tatillerde sık sık gelicez dedi ben o zaman çok sevinmiştim aslında gidicemiz şehiride çok merak ediyorum

 4. Mahalleye yeni taşınmıştık.Sabah gözlerimi açtığımda güneş tüm coşkusuyla odama dolmuştu.Kahvaltımızı yaptık.Aslında bu yeni taşındığımız bu şehri çok merak ediyordum.Sırada bu seneki gideceğim okula gidecektik.Okul çok eğlenceliydi.Teneffüslerde arkadaşlarımla oynuyordum.Oradan çıkarken annemle birbirimize bakıştık.Uyurken aklımda hep burayı sevsemde hep aklımda eski arkaşlarım vardı.

 5. Yeni taşındığımız mahalle neşeli mahalleye benziyordu.Akşam oldu eşyaları taşıdık yerleştik ve çok yorulduğumuz için hemen yattık.Sabah olduğunda annem beni yeni okuluma götürdü şubem 5/Aydı sınıfa girdiğimde herkesle tanıştım yeni sınıfımda tam üç ay olmuştu Deniz diye çok yakın bir arkadaşım oldu.Ama yinede diyer arkadaşlarımıda çok özlemiştim yıl sonu gelmişti ve karnemi almıştım çok mutluydum.

 6. sabah kalktım elimi yüzümü yıkadım.Annem bana “yeni okulunu bakmaya gideceğiz.”dedi.Ben çok heyecanlıydım.Kahvaltımızı yaptık.Arabayla yolda gidiyorduk çok heyecanlıydım çünkü şehri çok merak ediyordum.Şehri görmüştük.Sıra okula gelmişti.Baktık okulu beğendım.Ertesı gun okuldan sonra şehrı tekrar gezdık. selımıne camısını gorduk.

 7. Sabah kalktım elimi yüzümü yıkadım odama geldim güneş tüm coşkuyla odama dolmuştu.Annem dedi yeni bir şehre taşınıyoruz dedi ben şok olmuştum anne dedim burada arkadaşlarım komşular var dedim. Annem dedi: Bende biliyorum üzülüyorum dedi sonra uçağa binip gidiyorduk aslında gideceğimiz yeri çok merak ediyordum ve bı kaç saat sonra oraya vardık.Babam beni yeni okula yazdırmaya gittik öğretmenimle tanıştım okulun ilk günü gittim ders işledik öğretmen bizi bedene çıkarttı oynadık hep birlikte arkadaşlarımla tanıştım iyi anlaştım ve annem beni bekliyordu annemle ben birbirimize bakıp gülümsedik zil çaldı annem beni aldı eve gittik yemeğimi yedim ödevimi yaptım oyun oynadım akşam oldu Burayı sevsem de yatmadan önce eski arkadaşlarımı ve mahallemi düşünmeden edemedim ve yattım.

 8. Sabah gözlerimi açtığımda güneş tüm coşkusuyla odama dolmuştu.Kahvaltıya oturdum.Çok güzel bir kahvaltıydı.Çantamı aldım ve okula gittim.İlk dersimiz Din kültürüydü çok eğlenceli geçti.Çünkü bovling oynadık.Üçüncü dersseni yazdım.okuldan çıkınca arkadaşlarla oyun oynadık.

 9. sabah gözlerimi açtığımda güneş Tüm coşkusuyla odama doldu.bende okuluma gitmek için hazırlanıyordum.Annem beslenmemi hazırlıyordu,servisim geldiğinde servise bindim.okula geldiğimizde sınıfa girdik.Dersimiz matematikti.öğretmenim sınıfa girdiğinde defterleri açtık, öğretmenim. Bir soru yazdırdı.soruyu ilk ben yaptım öğretmenim benim defterime yıldız koydu.ve ders bitti. tenefüs zili çaldı ben. Arkadaşlarımla oyun oynuyordum ve tenefüs bitti. Şimdiden sonra dersimiz türkçeydi türkçe öğretmenim içeri girdiğinde ilk selamlaştık ardından sıramıza oturduk bugün okuma satiydi herkes hikayelerini çıkardı herkes okumaya başladı Aslında yeni taşındığım bu şehri çok merak ediyordum.

 10. Sabah gözlerimi açtığımda güneş tüm coşkusuyla odama dolmuştu,ben o kadar mutluydum arkadaşlarımla piknik yapacaktık.Yaz tatilinin ilk günüydü biraz mutlu,çok üzgündüm piknik eşyalarımı hazırladım.Ben parka gittiğimde arkadaşlarım eşyalarını çıkarmış ve düzenlemiş beni bekliyorlardı.Bende eşyalarımı çıkardım ve pikniğe başladık.İlk başta ,hazırladığımız yemekleri yedik daha sonra ise,salıncakta sallandık daha sonra aldığımız projeyi yaptık.Hepimiz eve döndük diğer gün yüzme kursuna başladım,orada arkadaşım Eflin´i gördüm sınıfımızın da başkanı evet,kursum bitti.Eve geldim tatilim böyle yapa yapa,geçti.Sıra bu sene gideceğim okulu tanımaya gelmişti.

 11. Sabah kalktım elimi yüzümü yıkadım sonra kahvaltımı yaptım okula gitmek için yola çıktım okula geldim sınıfa girdim ilk dersimiz sosyal bilgilerdi öğretmen sınıfa girdi günaydın çocuklar dedi sonra okul çıkışıydı arkadaşımla eve gittik Eve geldiğimde bütün eşyalarımız topluydu Annem taşınıyoruz dedi ve arabaya bindik.

 12. sabah kalktım gözlerimi açtığımda güneş tüm coşkusuyla odama dolmuştu odamı toplayıp aşağı indim Aslında yeni taşındığım bu şehri çok merak ediyordum uçağa bindim giddim Sıra bu sene gideceğim okulu tanımaya gelmişti okulumu öğrendim sevmiştim orda babamla gezmiştim Burayı sevsem de yatmadan önce eski arkadaşlarımı ve mahallemi düşünmeden edemedim öbürsü gün annemle biyere giddim ora çok güzeldi Oradan çıktığımızda annem ve ben birbirimize bakıp gülümsedik

 13. sabah uyandım annem beni kahvaltıya çağırdı ellerimi yıkadım kahvaltıya oturdum okula gittim ve arkadaşlarımı gördüm çıktığımızda annem ve ben birbirimize bakıp gülümsedik dersimi yaptım televizyon izlerken dalmışım uyudum rüyamda bu sene gideceğim okulu tanımaya gelmişti okula götürdü aslında okula da yeni taşındığım şehri de televizyon izlerdim

 14. sabah gözlerimi açtığımda güneş tüm coşkusuyla odama dolmuştu annem o anda beni kahvaltıya çağırmıştı annem kahvaltımı bitirdikten sonra beni bu seneki gideceğim okula götürdü aslında okula da yeni taşındığım şehri de
  alışamamıştım okuldan çıktığımızda birbirimize gülümsedik o anki mutluluğumuz yüzümüze yansımıştı akşama kadar annemle gezdik ve eve döndük güzel bir yemek yedik akşam olmuştu ve bizde herkes gibi uykuya dalmıştık

 15. sabah kalktım gözlerimi açtığımda güneş tüm coşkusuyla odama dolmuştu kalktım hemen elimi yüzümü yıkadım Aslında yeni taşındığım bu şehri çok merak ediyordum yemegi yedim Sıra bu sene gideceğim okulu tanımaya gelmişti evden çıktığımızda annem ve ben birbirimize bakıp gülümsedik
  yeni okulumu çok merak ediyordum Burayı sevsem de yatmadan önce eski arkadaşlarımı özledim yeni okulumda cok güzeldi eve gittim annem bana okulda ne yaptın diye sordu bende ne yaptıgımı söyledi yemegimi yedim odama gittim dersimi yaptım televizyon izlerken dalmışım uyudum rüyamda arkadaşlarımı gördüm ve sabah kalktım okulu gittim.

 16. Sabah gözlerimi açtığımda güneş tüm coşkusuyla odama dolmuştu ÇOK SEVİNDİM çünkü yeni taşındığım bu şehri çok merak ediyordum. babamla birlikte sahaya gidicektik ama sahanın nerde oldunu bilmiyorduk sahaya gitmedik eve döndük ertesi sabah kalktımda annem okula gidiceksin dedi tek şey okulu tanımaya gelmişti. Oradan çıktığımızda annem ve ben birbirimize bakıp gülümsedik.Burayı sevsem de yatmadan önce eski arkadaşlarımı ve mahallemi düşünmeden edemedim.arkadaşlarımı düşünmedende edemiyordum çok özlemiştim onları 2.3 ay sonra anneme dedimki eski evimize ziyarete gitik ben arkadaşlarımla oynadım annem komşularıyla konuştu 23 gün orada kaldık ve geri yeni evimize gitik anneme dedimki anne sık sık gidelim eski evimize.dedim annemde tamam olum dedi bende tamam olum dedi…

 17. Sabah gözlerimi açtığımda güneş tüm coşkusuyla odama dolmuştu ÇOK SEVİNDİM çünkü yeni taşındığım bu şehri çok merak ediyordum. babamla birlikte sahaya gidicektik ama sahanın nerde oldunu bilmiyorduk sahaya gitmedik eve döndük ertesi sabah kalktımda annem okula gidiceksin dedi tek şey okulu tanımaya gelmişti. Oradan çıktığımızda annem ve ben birbirimize bakıp gülümsedik.Burayı sevsem de yatmadan önce eski arkadaşlarımı ve mahallemi düşünmeden edemedim.arkadaşlarımı düşünmedende edemiyordum

 18. sabah kalktım gözlerimi açtığımda güneş tüm coşkusuyla odama dolmuştu kalktım hemen elimi yüzümü yıkadım Aslında yeni taşındığım bu şehri çok merak ediyordum yemegi yedim Sıra bu sene gideceğim okulu tanımaya gelmişti evden çıktığımızda annem ve ben birbirimize bakıp gülümsedik
  yeni okulumu çok merak ediyordum Burayı sevsem de yatmadan önce eski arkadaşlarımı ve mahallemi düşünmeden edemedim okulda ama büsürü arkadaşım oldu okulun son günü oldu İSTİKLAL MARŞINI okuduk herkes evlerine gitti burdaki okul daha güzeldi.

 19. Bu sene 4.sınıfa başlayacaktım başka bir şehre taşındığımız için okulum da değişmişti.Hem şehri hem de okulumu merak ediyordum.Kahvaltımı yaptım çok erken uyanmıştım.Evde biraz oyalandıktan sonra yola çıktım .Sonunda sıra yeni okulumu tanımaya geldi.Okula gittim yeni arkadaşlarımı tanıdım.Hepsi çok iyi arkadaşlardı.

 20. sabah gözlerimi açtığımda güneş tüm coşkusuyla oda dolmuştu. kahvaltımı yaptıktan sonra resim yaptım.aslında yeni taşındığım bu şehri çok merak ediyorum.eski mahallemi özlüyorum.sıra bu sene gideceğim okulu tanımaya gelmişti.okula gittim ve çok beğendim.oradan çıktığımızda annem ve ben birbirimize bakıp gülümsedik. eve gittik akşam yemeği yedik ve yatma vakti gelmişti.burayı sevsemde yatmadan önce eski arkadaşlarımı ve mahallemi düşünmeden edemedim.

 21. Sabah gözlerimi açtığımda güneş tüm coşkusuyla odama dolmuştu.Kahvaltımı yaptım.Sıra bu sene gideceğim okulu tanımaya gelmişti. Çok heyecanlıydım.Annemin arabasıyla okula giderken sürekli camdan dışarıya bakıyordum.Çünkü hem okulu hem de yeni taşındığımız bu şehri çok merak ediyordum.Okula geldiğimde annem ve ben birbirimize bakıp gülümsedik.Eve geldiğimde çok mutluydum.Bugünün hiç bitmesini istemedim.Burayı sevsem de yatmadan önce eski arkadaşlarımı ve mahallemi düşünmeden edemedim.

 22. Bu şehre yeni taşınmıştım.sabah gözlerimi açtığım zaman güneş tüm coşkusuyla odama doluyordu . aslında yeni taşındığım şehri merak ediyorum.kahvaltı yaptıktan sonra aşağı inip yeni arkadaşlar edindim . akşama kadar oyun oynadım.burayı sevsem de eski mahallem ve arkadaşlarımı düşünmeden edemedim.sıra bu sene gideceğim okula geldi.salı oldu ve okula gittik .
  Oradan çıktığımızda annem ve ben birbirimize bakıp gülümsedik.sonra akşama kadar oyun oynadım.ve yemek yedikten sonra yattım. görüşürüz…

 23. sabah uyandığımda güneş tam tepeden odama yansıyor hemen okul kıyafetlerimi giyip yatağımı düzenleiyip odamdan çıkıp mutfağa doğru ilerledim yine her zamandaki gibi kahvaltı çok güzel gözüküyor kahvaltımı yapıp okula gidim okul sonunda annem beni bekliyor hemen annemin yanına koştum eve gittik annemle akşam oldu zaman uyudum

 24. Sabah gözlerimi açtığımda güneş tüm coşkusuyla odama dolmuştu.Annem benim yanıma gelip beni uyandırdı. Sonra kahvaltı yapmak için anneme yardım etmeye gittim. Annemle beraber kahvaltıyı hazırladık. Sonra bababımı ve abimi kahvaltıya çağırdık. Annem ve babam abimle bana babamın tahinin çıktığını söyledi.Ondan dolayı buradan taşınıp İzmir’e taşınacağımızı söylediler.Ben gitmek istemiyordum.Aslında yeni taşınacağımız şehri çok merak ediyordum.

 25. Bir sabah uyanmıştım. Yeni taşındığımız mahalleye alışmaya çalışıyorum.
  odadan çıktığımızda annem bana gülümsedi.Aslında yeni şehri çok merak edi
  yorum.Sıra yeni gideceğim okulu tanımak kalmıştı.Yeni okulum çok güzel.ama bu okula alışmam zaman alacaktı ve yeni arkadaşlar edinecektim.Arkadaşlarım çok özledim.Burayı sevsem de yatmadan önce eski arkadaşlarımı düşünmeden rahat edemiyorum.Onları çok özlüyorum.

 26. Eski evimizden ayrılıyorduk. Yeni evimizi çok merak ediyordum. Yola çıktığımızda
  yeni evimizin resmini hayal ediyorum ve çiziyordum. Yeni evimize vardığımızda güneş tepeden doğuyordu.Yeni okuluma başlamama çok az kalmıştı. Ve sıra yeni okulumu tanımaya gelmişti.Yeni evimizde ilk yatmam olacaktı.Gece yatığımda rüyamda eski mahallemi ve arkadaşlarımı görmüştüm. Yeni mahallemi sevsemde onları hiç unutmayacağım. Yeni okuluma başladığımda güneşin ışıltısıyla uyandım. Okula gidip geldikten sonra annemle birbirimize bakıp güldük.

 27. Eski evimizden ayrılıyorduk. Yeni evimizi çok merak ediyordum. Yola çıktığımızda
  yeni evimizin resmini hayal ediyorum ve çiziyordum. Yeni evimize vardığımızda güneş tepeden doğuyordu.Yeni okuluma başlamama çok az kalmıştı. Ve sıra yeni okulumu tanımaya gelmişti.Yeni evimizde ilk yatmam olacaktı.Gece yatığımda rüyamda eski mahallemi ve arkadaşlarımı görmüştüm. Yeni mahallemi sevsemde onları hiç unutmayacağım. Yeni okuluma başladığımda güneşin ışıltısıyla uyandım. Okula gidip geldikten sonra annemle birbirimize bakıp güldük.

 28. Selam ben Emir yeni şehre taşındık.Gözlerimi açtığımda gün ışığı odama doluştu.
  Şehri merak ediyordum.Tabi ki de yeni okulumu da.Odadan çıktığımızda annemle gülümsedik.Kahvaltıyı yaptıktan sonra çantamı hazırladım.Üstümü giyiverdim.Servisime bindim.Okuluma gittim.Yeni arkadaşlar edindim.Akşam halı sahaya gittim.Futbol oynadım.Eve döndüm.Arkadaşım ile yarın pizza yiyecektik.Yarın oldu.Pizzamızı yedik.Ordan gelirken kedi yavruları gördük.Aça benziyorlardı.Hemen onlara yiyecek aldık.Yarın onlar için posterler hazırladık.
  Ve önemini anlattık.Kampanyamıza bir sürü kişi katıldı.Ve hepimiz ‘Merhamet olmassa fazilet kuru kelimedir.’sözünün farkına varmış olduk.Diğer gün bilgi yarışmasında derece yaptık. Ve kupamızı dolabımıza koyup okulumuzu temsil etmiş olduk.Sonraki gün İngilizce Hocamız Selin Hanım çekiliş yapıyordu. Ve kazanan Kıbrıs’a gidecekti.Ve ben kazandım.Çok mutluydum.Salı günü uçağıma bindim.1 saat yolculukla KIBRIS’a vardık.Orda 2 gün kaldıktan sonra Ankara ‘ya döndüm.Greenpeace denen dernek bana bir madalya yolladı.Çok sevindim. Sonra içimden kampanyamız geldi.Ve duygulandım.

  SON OLARAK İYİKİ BU ŞEHRE TAŞINMIŞIZ.

 29. Sabah gözlerimi açtığımda güneş tüm coşkusuyla odama dolmuştu. Kahvaltımı yaptıktan sonra biraz kitap okudum. Aslında yeni taşındığımız bu şehri merak ediyordum. Sonra dışarı çıktık. Biraz gezdikten sonra sıra bu sene gideceğim okulu tanımaya gelmişti. Okula gelmiştik. Okul güzeldi. Oradan çıktığımızda annem ve ben birbirimize bakıp gülümsedik. Eve geldiğimizde uyuma vakti geldi. Burayı sevsem de yatmadan önce eski arkadaşlarımı ve mahallemi düşünmeden edemedim.

 30. Sabah gözlerimi açtığımda güneş tüm coşkusuyla odama dolmuştu. Kahvaltımı yaptıktan sonra biraz kitap okudum. Aslında yeni taşındığımız bu şehri merak ediyordum. Sonra dışarı çıktık. Biraz gezdikten sonra sıra bu sene gideceğim okulu tanımaya gelmişti. Okula gelmiştik. Okul güzeldi. Oradan çıktığımızda annem ve ben birbirimize bakıp gülümsedik. Eve geldiğimizde uyuma vakti geldi. Burayı sevsem de yatmadan önce eski arkadaşlarımı ve mahallemi düşünmeden edemedim.

 31. Bu sabah yeni odamda uyandım.Aşağıya indiğimde kahvaltı hazırdı.Ama masada oturan kişi annem değildi.Merak ediyordum.Bir yandan da korkuyordum.Masada oturan kişiye sordum:”Sen de kimsin?Annem nerede?Neler oluyor burada?”Masada oturan kişi aslında bir katildi ve Lucy’nin annesini öldürmüş Lucy’nin peşindeydi.Lucy,çok çabuk merakından vazgeçmiş ve annesinin pazara gittiğini düşünmüştü.Yabancıya:”Ben yeni taşındığımız şehri gezmeye çıkıyorum.Anneme söyleyiniz.”demiş ve evden çıkmıştı.Katil küçük kızı beklemek üzere gardolaba saklanmıştı.İki saat sonra eve dönen Lucy,üzerini değiştirmek için dolabın kapağını açtığında elinde kocaman bir bıçak olan katili gördü.Tam o sırada içeriye polisler girdi ve katili tutukladı.küçük kıza annesinin öldüğü söylenince Lucy,saatlerce,günlerce,aylarca ağladı.Lucy,artık babasıyla yaşamaya mahkumdu.Lucy o gün yatmadan önce günlüğüne şunları yazdı:”Yeni taşındığımız bu mahalleyi sevsem de eski oturduğumuz mahalle daha güzeldi.Çünkü orada ailemiz üç kişiydi:Annem,babam ve ben…”

 32. sabah gözlerimi açtıgımda güneş tüm coşkuyla odama yansıyor odamı topladım ve kahvaltım yaptım ve yeni tanışagacağım şehri cok merak ediyorum arkadaşlarımla tanışmak istiyorum ve okuldan çıktığımızda annemle birbirimize bakıp gülümsedik sonra evimize gittik sonra babama yeni okulumu anlatım ve yeni arkadaşlarımı çok sevdim ve okula gitmek için sabırsızlanıyorum

 33. Günlerden bir gün uyandım.Sabah gözlerimi açtığımda güneş odama dolmuştu.Buraya yeni taşınmıştık.Aslında yeni taşındığım şehri merak ediyordum.Kahvaltı yaptıktan sonra yeni okuluma gidecektik.Okul günü geldiğinde sınıfa girdim.Öğretmenimiz beni herkesle tanıştırdı. Bir sürü arkadaşım oldu.Eve geldiğimde annem beni karşıladı.Okulun nasıl olduğunu sordu.Ben de:İyiydi bir sürü arkadaş edindim,dedim.Babam işten gelmişti.Yemeğimizi yedik.Ödevlerimi yaptım ve yatağa geçtim.Bu gün en mutlu ve en güzel günümdü.Sabah oldu.Dışarıda çok yağmur yağıyordu.Babam beni okula bıraktı.Okul bitince annem beni almaya geldi.Birbirimize bakıp gülümsedik.Sonra eve vardık .Babam çoktan gelmişti. Yemek yedik.Ben ödevlerimi bitirdim ve doğruca yatağıma gittim.Yatakta şunu düşündüm:Burayı sevsem de eski mahallemi ve arkadaşlarımı düşünmeden edemedim.

 34. Sabah çalar saat sesiyle uyandım.Gözlerimi açtığımda güneş tüm coşkusuyla odama dolmuştu.Annem kahvaltı yapmam için beni çağırdı.Yeni taşındığım bu şehri çok merak ediyordum.yemeğimi bitirir bitirmez dışarıya çıktım.Parka gittim.Bir çocuk ile tanıştım.annemden izin alıp beni şehri gezdirmesi için çocukla bir otobüse bindik.gezdik sırada yeni okulumu tanımaya geldi.Ondan sonraki gün yeni okulumu gördüm.Yeni arkadaşlar edindim.Oradan çıkınca annem ve ben birbirimize bakıp gülümsedik.Eve gittik akşam olmuştu.yemeğimi yedikten sonra yatağıma geçtim.Burayı sevsem de yatmadan önce eski arkadaşlarımı ve mahallemi düşünmeden edemedim.

 35. sabah annem pencereyi açtığında güneş tüm coşkusuyla odama dolmuştu. Annem beni kahvaltıya çağırdı. okula gitim. yeni arkadaşlarımla tanıştım.Burayı sevsem de yatmadan önce eski arkadaşlarımı ve mahallemi düşünmeden edemedim.

 36. Taşınmak zorundaydık.Sabah gözlerimi açtığımda güneş tüm coşkusuyla odama dolmuştu.Okula gitmek için çok heyacanlıydım.Sıra bu sene gideceğim okulu tanımaya gelmişti.Okula gittik.Oradan çıkınca annemle ve ben birbirimize bakıp gülümsedik.Aslında yeni taşındığım bu şehri çok merak ediyordum.Burayı sevsem de yatmadan önce eski arkadaşlarımı ve mahallemi düşünmeden edemedim.

 37. Sabah gözlerimi açtığımda güneş tüm coşkusuyla odama dolmuştu.Sabah kalktım kahvaltımı yaptıktan sonra babam arabayla beni okula bırakmıştı.annem çok güzel kahvaltı sofrası hazırlamıştı.Yüzümü yıkayıp yemek yedim.üstümü giydim okula gitmek için hazırlandım.Sıra bu sene gideceğim okulu tanımaya gelmişti.yeni arkadaşlar edinecektim.Burayı sevsem de yatmadan önce eski arkadaşlarımı ve mahallemi düşünmeden edemedim.

 38. Sabah gözlerimi açtığımda güneş tüm coşkusuyla odama doluşmuştu o anda annem beni kahvaltı’ya çağırdı.Hemen elimi ve yüzümü yıkadım aşağıya indiğimde hemen pencereden dışarı baktım.Güneş pırıl pırıldı.hemen kahvaltı yapmaya başladım ardından annem ile birlikte dışarıya çıktık annem şöyle bir soru sordu yeni taşındığın şehri merak ediyor musun? dedi.ben de şu cevabı verdim:Aslında yeni taşındığım bu şehri çok merak ediyorum dedim.Okulu çok merak ediyordum ve en sonunda okula geldik okula kaydoldum. Sıra bu yıl gidecegim okulu tanımaya gelmişti.ve okulu gezdim okul çok güzeldi.annem beni okuldan almaya geldi.baba da yanımızdaydı ve bu ğün benim için çok güzeldi

 39. Eski evimizden taşınıyoruz aslında yeni taşındığım şehri çok merak ediyorum.Yeni evimizde ilk defa yatıyorum ama yatmadan önce anneme şöyle dedim burayı sevsem de eski arkadaşlarımı ve mahallemi düşünmeden edemiyorum. Sonra uyumuştum rüyamda gitdecç okulu görmüştüm. sabah gözleri açtımda güneş tüm coşkusuyla odama domlmuştu. Aslında ben hala uyuyorum annem yanıma geldi beni ğıdıklayarak uyandırdı ben uyandım ve odadan çıktımızda annemle birbirimmize bakarak güldük kavaltıdan sonra sıra bu sene gidicem okulu tanımaya gelmişti. babamın işi oldundan ananemle beraber gidicez herkez çok mutlu okulların açıl masına.ordaki ögretmen İSTİKLAL MARŞINI okuycaz ben sıraya gittim. annem ögretmenle konuştu.Bizde kitaplarımızı aldık . ögretmenle tanıştık ve çok arkadaşım oldu. Sonra anem beni almaya geldiyeni okulun güzel miydi evet anne çok arkadaşım oldu.eve geldimde odama çıkıp üstümü degiştirdim annem en sevdim yemegi yapmış.babam geldiginde sofraya gittik babam okulun nasıldı çok ğüzeldi veçok arkadaşım oldu babaçım senin işin nasıldı baba benimkide güzeldi ben odama gitim ve kitap okudum. mutlu sonla biten aile hikayesi

 40. Sabah gözlerimi açtığımda güneş tüm coşkusuyla odama dolmuştu.Sabah kalktım kahvaltımı yaptıktan sonra babam arabayla beni okula bırakmıştı.okula geldiğimde öğretmenimin yanına gittik.öğretmenim sınıfımı söyledi.sınıfıma girdiğimde arkadaşlarımın bazıları benim sınıfımdaydı.öğretmen sınıfa girdiğinde öğretmen kitapları çıkartdırdı.sonra dersimize geçtik sonra zil çalmıştı.Eve geldim derslerime çalıştım sonrada uyku vaktim gelmişti uyudum.SON

 41. sabah gözlerimi açtığımda güneş tüm coşkusuyla odama dolmuştu.Ben dışarıyı seyrederken annem beni çağırdı.çok güzel kahvaltı sofrası hazırlamıştı.Yüzümü yıkayıp yemek yedim.üstümü giydim okula gitmek için hazırlandım.yeni servisim de yeni arkadaşlarımla tanıştım.şimdi ise yeni okulumu göreceğim ve yeni arkadaşlarla tanışacağım.sınıfıma geldiğimde herkes bana bakıyordu.öğretmenim sınıfa girdi.Beni yanına çağırdı.kendini tanıt dedi kendimi tanıtdıktan sonra boş bir yere geç dedi.yeni arkadaşlarımı ve öğretmenime alıştım.Burayı sevsem de yatmadan önce eski arkadaşlarımı ve mahallemi düşünmeden edemedim.

 42. sabah BABAM pencereyi açtığında güneş tüm coşkusuyla odama dolmuştu.hemen kalkıp elimi yüzümü yıkadım.hep evdeydim ama yinede taşındığım bu şehri çok merak ediyordum.annemle birlikte gideceğim okulu tanımaya gelmiştik. ve içeriye girdik müdür adımı kaydetti.EVDEN çıktıktan sonra BABAM beni lunaparka götürdü.ama Burayı sevsem de yatmadan önce YENİ arkadaşlarımı ve mahallemi düşünüyodum ve babam dediki yarın mahlleye götürücek bende mutlu oldum

 43. Sabah Sabah gözlerimi açtığımda güneş tüm coşkusuyla odama dolmuştu.kalktım ve kahvaltımı yaptım.Sıra bu sene gideceğim okulu tanımaya gelmişti yani sadece okulu değil yeni taşındığım bu şehri çok merak ediyordu okula gitmek üzere yola çıktığımızda annem ve ben birbirimize bakıp gülümsedik.çok heyacanlıydım neyse okulula geldim ve çok güzeldi annemle akşam konuştuk yatma zamanı geldi. Burayı sevsem de yatmadan önce eski arkadaşlarımı ve mahallemi düşünmeden cıkarmadım

 44. sabah annem pencereyi açtığında güneş tüm coşkusuyla odama dolmuştu.hemen kalkıp elimi yüzümü yıkadım.hep evdeydim ama yinede taşındığım bu şehri çok merak ediyordum.annemle birlikte gideceğim okulu tanımaya gelmiştik. ve içeriye girdik müdür adımı kaydetti.Okuldan çıktıktan sonra annem beni lunaparka götürdü.ama Burayı sevsem de yatmadan önce eski arkadaşlarımı ve mahallemi düşünmeden edemedim.

 45. Sabah gözlerimi açtığımda güneş tüm coşkusuyla odama dolmuştu.kalktım ve kahvaltımı yaptım.Sıra bu sene gideceğim okulu tanımaya gelmişti yani sadece okulu değil yeni taşındığım bu şehri çok merak ediyordu okula gitmek üzere yola çıktığımızda annem ve ben birbirimize bakıp gülümsedik.çok heyacanlıydım neyse okulula geldim ve çok güzeldi annemle akşam konuştuk yatma zamanı geldi. Burayı sevsem de yatmadan önce eski arkadaşlarımı ve mahallemi düşünmeden edemedim.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*