Haydi Sırala Çalışma Kağıdı

Merhaba Arkadaşlar, Haydi Sırala Çalışma Kağıdı Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 6. Sınıf yeni müfredatında bulunan Ayıkla Pirincin Taşını konusu için hazırlanmıştır. Etkinlik ile;

  • 6.5.1.8. Hatalı bir algoritmayı doğru çalışacak biçimde düzenler.

kazanımları verilmeye çalışılmıştır.

HAYDİ SIRALA ÇALIŞMA KAĞIDI UYGULAMA

Günlük yaşamımızda yaptığımız işler gibi doğa olaylarının da kendi döngüleri ve algoritmaları vardır. Biraz düşündüğümüzde, bu döngülerin tamamlanabilmesi için de belli işlem adımlarının gerçekleşmesi gerektiğini fark edebiliriz.

Haydi Sırala çalışma kâğıdında doğadaki su döngüsüne ilişkin görseller yer alıyor. Bu tabloda görüldüğü gibi su döngüsü yağışla başlıyor. Diğer aşamaların görselleri ise tablonun altında karışık olarak verilmiş. Sizden istenen bu resimleri keserek tablodaki uygun yerlere yapıştırmanız.

Bazı aşamalarda birden fazla görselin yer aldığına dikkat ediniz. Bu nedenle tablo üzerinde, aynı anda meydana gelen olaylar için birden fazla görselin
yerleştirilebileceği boşluklar mevcut.

Haydi Sırala Çalışma Kağıdı
Haydi Sırala Çalışma Kağıdı

Yukarıdaki resimleri keserek algoritma oluşturup boşluklara yerleştiriniz. Yoğunluk sebebiyle etkileşimli halini henüz yapamadım ama en kısa sürede etkileşimli hali yapılıp paylaşılacaktır.

Eğer siz bu konuda çalışma yaparsanız herkesin kullanabilmesi için bizimle paylaşabilirsiniz.


Haydi Sırala Çalışma Kağıdı Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 6. Sınıf öğrencilerimiz için hazırlanan 6. Sınıf – Hafta 6 – Ayıkla Pirincin Taşını ünitesinin bir parçasıdır. Ünitenin diğer parçalarına link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Haydi Sırala Çalışma Kağıdı yeni müfredata göre hazırlanan Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 6. Sınıf Kılavuz kitabından faydalanılarak oluşturulmuştur.

Faydalı olması dileğiyle…

2 Comments

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*