Haydi Müzik Yapalım Çalışma Kağıdı

Merhaba Arkadaşlar, Haydi Müzik Yapalım Çalışma Kağıdı Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 5. Sınıf yeni müfredatında bulunan Bilişim İle Tanışıyorum konusu için hazırlanmıştır. Haydi Müzik Yapalım Çalışma Kağıdı ile;

  • 5.1.1.1. Bilişim teknolojilerine ilişkin temel kavramları açıklar.
  • 5.1.1.2. Geçmişten günümüze bilgi ve iletişim teknolojilerindeki değişimi fark eder.
  • 5.1.1.3. Farklı bilişim teknolojilerinin olumlu ve olumsuz yönlerini tartışır.

kazanımları verilmeye çalışılmıştır.

Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersi 5. Sınıf kılavuz kitaplarında geçen etkinlikleri daha kullanışlı hale getirmeye çalışıyorum. Bu kapsamda Bilişim ile Tanışıyorum konu başlığı altında yer alan Haydi Müzik Yapalım Tanım ve Terim kartları etkinliğinin kalabalık sınıflarda uygulanma probleminden dolayı daha kullanışlı hale getirmeye çalıştım.

Terim kartlarının tanımlarını bulmayı amaçlayan bu etkinlikte Bilgi Nedir, Teknoloji Nedir, İletişim Nedir, Bilişim Teknolojileri Nedir, Yazılım Nedir ve İnternet Nedir terimlerinin anlamlarını içeren kelime öbekleri karışık olarak karşınıza çıkmakta. Siz bu kelime öbeklerini doğru terim altında silerek yok etmeye çalışıyorsunuz. Bu sayede bu terimlerin anlamlarının net anlaşılması sağlanmış oluyor.

Fazla söze gerek yok aşağıdaki etkinliği yaparak ne demek istediğimi anlayacaksınız. Kolay gelsin.


HAYDİ MÜZİK YAPALIM ÇALIŞMA KAĞIDI – İNTERAKTİF


HAYDİ MÜZİK YAPALIM ÇALIŞMA KAĞIDI – KAĞIT ÜZERİNDE

Dilerseniz bu etkinliği aşağıya eklediğim resmi parçalarına ayırıp sınıfa dağıtıp cümle haline getirmelerini sağlayarak yapabilirsiniz.

Haydi Müzik Yapalım Çalışma Kağıdı
Haydi Müzik Yapalım Çalışma Kağıdı

Çalışma kağıdı örnek olması açısından resim olarak eklenmiştir. Orijinal halini pdf olarak bilgisayarınıza indirmek için tıkayınız.


Bu sunum Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 5. Sınıf öğrencilerimiz için hazırlanan 5. Sınıf – Hafta 1 – Bilişim İle Tanışıyorum ünitesinin bir parçasıdır. Ünitenin diğer parçalarına link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Faydalı olması dileğiyle iyi çalışmalar.

30 Comments

  1. nursena koc gül ecren tok hocam yaptık siteniz çok güzel devamını dilerim

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*