Harezmi Şehri – Kodlama ve Algoritma Oyunu

Bugün dersimiz için faydalanabileceğimiz Alternatif Kodlama Etkinliklerinden bir yenisi olan Harezmi Şehri – Kodlama ve Algoritma Oyunu duracağız. Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 2. dönem müfredatının tamamen kodlamaya ayrılması bu sene bol bol kodlama etkinlikleri yapacağımız anlamına gelmektedir.

Bu kapsamda kurslarda yaptırdığım etkinlikleri faydalandığım programlar ve siteleri sizlere tanıtıyorum. Bilgisayarlı Kodlama etkinliklerinde ağırlıklı olarak kullandığım Scratch ve Code.org sitesi yanı sıra bulabildiğim alternatifleri de tanıtmak istedim.

Bazen değişik bir program çocukların daha fazla ilgisini çekmektedir.

Bugün deneyeceğimizi uygulamanın ismi Harezmi Şehri – Kodlama ve Algoritma Oyunu. 

Bu algoritma oyunumuz EBA üzerinde yayınlanmış olup daha önce deneme fırsatım olmadı. Algoritma oyunumuz 1 temel öğretmen artı 3 bölümden oluşmaktadır. İlk açtığınızda öğretmen amaçlı bölümleri geçtikten sonra kolay orta ve zor olmak üzere yeni bölümler karşınıza çıkacak. Bu bölümleri oynayarak geçelim. Hepsini bitirdikten sonra ayrıntılı bilgi vermeye çalışacağız bu sayfa üzerinden.

Oyuna ulaşmak için aşağıdaki resme tıklayabilirsiniz.

Harezmi Şehri – Kodlama ve Algoritma Oyunu

Oyun ile ilgili fikirlerinizi aşağıya yorum olarak bırakabilirsiniz.


EBA üzerinde bulunan Harezmi Şehri – Kodlama ve Algoritma Oyununa benzeyen başka etkinlikler için Alternatif Kodlama Araçları Sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Sayfaya link üzerinden veya aşağıya eklediğim resim üzerinden ulaşabilirsiniz.

Alternatif Kodlama Araçları

Faydalı olması dileğiyle.

10 Comments

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*