Merhaba Arkadaşlar,

Bugün dersimiz için faydalanabileceğimiz kodlama etkinliklerinden bir yenisi üzerinde duracağız. Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 2. dönem müfredatının tamamen kodlamaya ayrılması bu sene bol bol kodlama etkinlikleri yapacağımız anlamına gelmektedir. Bu kapsamda kurslarda yaptırdığım etkinlikleri faydalandığım programlar ve siteleri sizlere tanıtıyorum. Bilgisayarlı Kodlama etkinliklerinde ağırlıklı olarak kullandığım Scratch ve Code.org sitesi yanı sıra bulabildiğim alternatifleri de tanıtmak istedim.

Bazen değişik bir program çocukların daha fazla ilgisini çekmektedir.

Bugün deneyeceğimizi uygulamanın ismi Harezmi Şehri – Kodlama ve Algoritma Oyunu. 

Bu algoritma oyunumuz EBA üzerinde yayınlanmış olup daha önce deneme fırsatım olmadı. Algoritma oyunumuz 1 temel öğretmen artı 3 bölümden oluşmaktadır. İlk açtığınızda öğretmen amaçlı bölümleri geçtikten sonra kolay orta ve zor olmak üzere yeni bölümler karşınıza çıkacak. Bu bölümleri oynayarak geçelim. Hepsini bitirdikten sonra ayrıntılı bilgi vermeye çalışacağız bu sayfa üzerinden.

Oyuna ulaşmak için aşağıdaki resme tıklayabilirsiniz.

Faydalı olması dileğiyle…

https://ozgurseremet.com/wp-content/uploads/2018/12/harezmi-şehri-kodlama-714x413.jpghttps://ozgurseremet.com/wp-content/uploads/2018/12/harezmi-şehri-kodlama-150x150.jpgÖzgür ŞEREMETBilgisayarlı KodlamaKodlamaÖne Çıkan YazılarAlternatif kodlama etkinlikleri,Bilgisayarlı kodlama oyunu,Bilişim 5. sınıf,Bilişim 6. sınıf,Eba Kodlama,Harezmi Kodlama oyunu,kodlama etkinlikleriMerhaba Arkadaşlar, Bugün dersimiz için faydalanabileceğimiz kodlama etkinliklerinden bir yenisi üzerinde duracağız. Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 2. dönem müfredatının tamamen kodlamaya ayrılması bu sene bol bol kodlama etkinlikleri yapacağımız anlamına gelmektedir. Bu kapsamda kurslarda yaptırdığım etkinlikleri faydalandığım programlar ve siteleri sizlere tanıtıyorum. Bilgisayarlı Kodlama etkinliklerinde ağırlıklı olarak kullandığım Scratch ve Code.org sitesi yanı sıra bulabildiğim alternatifleri de tanıtmak istedim. Bazen...Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Etkinlik Sitesi