Dosya Yönetimi Sunumu

Merhaba Arkadaşlar, Dosya Yönetimi Sunumu içerisinde Dosya, Klasör, Sürücü ve Popüler Dosya Uzantıları konuları yer almaktadır.

Sunu aslında eski müfredatta kullandığımız detaylı bilgiler içeren bir sunumdur. Yeni müfredat ile konular sıkışması sebebiyle daha yüzeysel anlatımın yapıldığı yeni sunuyu kullanıyoruz.

Fakat hala bu bilgilere ihtiyacı olanlar olabilir diye paylaşmaya devam ediyorum.

Bilgisayarında Microsoft Office programı olmayan, telefon veya tabletle sunumlara çalışmak isteyen öğrencilerimiz için eklenmiştir. Yalnız MEB bakanlığına bağlı hatlarda engelleme olduğundan dolayı içerik görüntülenmeyebilir.

Alternatif olarak Google Docs kullanılmıştır. Maalesef MEB orayıda engellemiştir. Sadece İnternet explorer ile görüntüleme yapılabilmektedir. Onuda yakında engelleyeceğini düşünerek google paylaşımları kaldırılmıştır. Alternatif yöntemler bulununca eklenecektir.

Sunumu ben hazırlamadım. Ahmet SOYARSLAN’ın sitesinden hazır olarak aldığımdan dolayı site üzerinden indirme linkini paylaşmıyorum. Sunum üzerinden indirebilirsiniz ama tavsiye etmiyorum. Sunumun orjinal halini bilgisayarınıza indirmek istiyorsanız  Ahmet SOYARSLAN’ın http://biltek.info/btyders/etkinlikler/ sitesi üzerinden indiriniz. Emeğine saygı gösterip teşekkürü çok görmeyiniz.

Sunum üzerinde çalışırken fare ile tıklayarak ilerleyiniz. Sunum altındaki ileri geri tuşları ile geçmeniz halinde sayfa içi animasyonlar görünmeden diğer sayfalara atlayacaktır.

Faydalı olması dileğiyle, iyi çalışmalar dilerim.


DOSYA YÖNETİMİ SUNUMU GÖRÜNTÜLEYİCİ


Sunumu bilgisayarınıza indirmek için tıklayınız.

Dosya Yönetimi Sunumu Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 5. Sınıf öğrencilerimiz için hazırlanan 5. Sınıf – Hafta 3 – Dosya Yönetimi ünitesinin bir parçasıdır. Ünitenin diğer parçalarına link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Faydalı olması dileğiyle…

4 Comments

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*