Gülse’nin Hikayesi Çalışma Kağıdı

Merhaba Arkadaşlar, Gülse’nin Hikayesi Çalışma Kağıdı Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 6. Sınıf yeni müfredatında bulunan Böl, Parçala, Çöz konusu için hazırlanmıştır. Etkinlik ile;

 • 6.5.1.3. Bir problemi alt problemlere böler.

kazanımları verilmeye çalışılmıştır.


GÜLSE’NİN HİKAYESİ

Okul Gazetesi

Gülse bu sene 6. sınıfa devam ediyor. Kitap okumayı çok sever ve küçük yaşlarından beri eline geçen her kitabı okumaya çalışır. Birkaç seneden beri de yazmaya merak saldı. Kendi hikayelerini, yaşadıklarından kesitleri… Yazmaya başladığından beri katılmak istediği okul gazetesine de bu sene dahil olabildi.

Esra Öğretmen bu sene Gülse’yi okul gazetesine almıştı. Bu Gülse’yi çok sevindirdi. O kadar sevindi ki bir ara yapması gerekenleri bile göremedi.

Heyecanı bir durulunca okul gazetesinde yayın yapılabilmesi için gerekenleri listelemeye başladı.

– Bir röportaj hazırlamak.
– Bir sinema eleştirisi yazmak.
– Bir kitap değerlendirmesi yapmak.
– Sınıf etkinliklerinden bir haber hazırlamak.
– Bir bulmaca hazırlamak.
– Bir karikatür tasarlamak.

Listeye bakınca bir an gözü korkan gibi oldu Gülse’nin. Sonra düşününce bunları hali hazırda zaten yapıyordu.İyi bir planlama ile hepsini halledebileceğini düşündü. Şimdi tek iş yapılacaklar listesini detaylandırıp algoritmalarını hazırlamaktı…


GÖREVLENDİRME

Aşağıda verilen adımları tamamlayınız.

Girdiğiniz yanıtları görebilmem için dosyayı bana göndermeniz gerekmekte. Bunun için en son slaytta çıkan Çalışmayı Kaydet butonuna tıklayarak girdiğiniz verileri kaydediniz.

Kaydettiğiniz dosyayı isminizle adlandırarak Portfolyo klasöründe saklayınız. 

Alternatif olarak uygulama altında bulunan yazıcı simgesine tıklayarak çalışmanızın pdf uzantılı olarak ta kaydedebilirsiniz.

Kaydettiğiniz dosyayı isminizle adlandırarak Portfolyo klasöründe saklayınız. 


Gülse’nin Hikayesi Çalışma Kağıdı Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 6. Sınıf öğrencilerimiz için hazırlanan 6. Sınıf – Hafta 3 – Böl Parçala Çöz ünitesinin bir parçasıdır. Ünitenin diğer parçalarına link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Gülse’nin Hikayesi Çalışma Kağıdı yeni müfredata göre hazırlanan Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 6. Sınıf Kılavuz kitabından faydalanılarak oluşturulmuştur.

Faydalı olması dileğiyle…

7 Comments

 1. 1. Bir röportaj hazırlamak.
  2. Bir sinema eleştirisi yazmak.
  3. Bir kitap değerlendirmesi yapmak.
  4. Sınıf etkinliklerinden bir haber hazırlamak.
  5. Bir bulmaca hazırlamak.
  6. Bir karikatür tasarlamak

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*