Gelecek Bir Gün Gelecek Videosu

Merhaba Arkadaşlar, Gelecek Bir Gün Gelecek Videosu Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi başlarında öğrencilerin dikkatini çekmek amacıyla sunulmuştur.

Önceli yıllarda bu videoyu kesinlikle izletiyordum. İlerde teknolojinin hayatımızda nasıl yer alabileceği ile ilgili hazırlanmış farkındalık yaratan bir video olduğunu söyleyebilirim.

Videoda sunulan bazı teknolojik gelişmelerin hayata geçtiği bazılarında ilerde geçebileceği öğrenciler tarafından tespit edilebiliyor.

Yeni müfredat ile sıkıştırılmış birinci dönem konularımızı yetiştirebilmek adına ders akışından çıkardığım bu videoyu vaktiniz olduğunda öğrencilerinizle birlikte izleyebilir. Ders içinde vakit ayıramazsanız eğer görev vererek öğrencilerin izlemesini sağlayabilirsiniz. Teknolojik gelişmelere bakış açılarının değiştiğini farkedeceksiniz.

Video içerisinde geçen teknolojik gelişmeler hakkında öğrencilerinizle tartışabilirsiniz.  

GELECEK BİR GÜN GELECEK VİDEOSU

Arkadaşlar sizlere daha iyi bir video deneyimi sunabilmek için videoları kendi sunucumdan paylaşıyordum fakat çok fazla izlenip trafiğimi tükettiğinden alternatifler üzerinde çalışmaya başladım.

Sitem https kullanan bir site olup güvenliğe önem verdiğimden dolayı EBA üzerinden iframe alamıyorum. http olarak sunuş yaptığından site üzerinden gözükmüyor. Bu sebeple mecburen Google Drive kullanıyorum. Videoda donma vb. problemlerin oluşmaması için ders öncesi indirmeniz faydanıza olacaktır.

Gelecek Bir Gün Gelecek Videosu donma sorunu olmadan bilgisayarınıza indirerek izlemek istiyorsanız tıklayınız.

Bu Ev Ödevi Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 5. Sınıf öğrencilerimiz için hazırlanan 5. Sınıf – Hafta 1 – Bilişim İle Tanışıyorum ünitesinin bir parçasıdır. Ünitenin diğer parçalarına link üzerinden ulaşabilirsiniz.

İyi seyirler dilerim.

1 Comment

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*