Merhaba Arkadaşlar;

İkinci dönem boyunca kodlama etkinlikleri göreceğiz. Bu etkinliklerden mümkün olduğu kadar fazla alternatif üzerinde durarak farklı bakış açılarıyla kodlama temeli oluşturmaya çalışacağız.

İlk yapacağımızın etkinlik Cody etkinliği olacak. Bu etkinliği ilk yapma sebebimiz EBA üzerinde bulunması ve önerilen bir etkinlik olması. Fazla lafı uzatmadan direk etkinliğe başlayalım.

Etkinliğe girebilmek için aşağıdaki adımları izleyiniz.

Adım 1: http://www.eba.gov.tr/kod/uygulamalar linkine tıklayarak sayfayı açınız. Aşağıdaki resimdeki gibi bir ilerleme paneli sizi karşılayacaktır.

Adım 2: Ekranın alt tarafında bulunan Uygulama İçin Tıklayınız yazısına tıklayarak uygulamayı açınız.

Etkinlik çalışmazsa Flash Player yüklemeniz gerekebilir. İlk kodlama etkinliğimiz olduğundan basit olacak ve 1 hafta içinde bitireceğiz.

Yapamadığınız bölümleri Soru ve sorunlarınızı aşağıya yorum olarak yazabilirsiniz. Başarılar dilerim.

https://ozgurseremet.com/wp-content/uploads/2019/01/cody-714x443.jpghttps://ozgurseremet.com/wp-content/uploads/2019/01/cody-150x150.jpgÖzgür ŞEREMET5. Sınıf Bilişim Eğitsel OyunlarEBA KodlamaEğitsel OyunlarBilişim 5. sınıf,EBA Cody,EBA Kodlama EtkinliğiMerhaba Arkadaşlar; İkinci dönem boyunca kodlama etkinlikleri göreceğiz. Bu etkinliklerden mümkün olduğu kadar fazla alternatif üzerinde durarak farklı bakış açılarıyla kodlama temeli oluşturmaya çalışacağız. İlk yapacağımızın etkinlik Cody etkinliği olacak. Bu etkinliği ilk yapma sebebimiz EBA üzerinde bulunması ve önerilen bir etkinlik olması. Fazla lafı uzatmadan direk etkinliğe başlayalım. Etkinliğe...Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Etkinlik Sitesi