EBA Cody Kodlama Etkinliği

EBA Cody Kodlama Etkinliği İkinci dönem boyunca göreceğimiz Alternatif Kodlama etkinliklerinden birisidir. Bu etkinliklerden mümkün olduğu kadar fazla alternatif üzerinde durarak farklı bakış açılarıyla kodlama temeli oluşturmaya çalışacağız.

EBA Cody etkinliğini kodlamayla yeni tanışan öğrencilere giriş etkinliği olarak ta uygulayabilirsiniz.

Ayrıca istatistiklerden gördüğüm kadarıyla codeweek yani kodlama haftası etkinlikleri olarak ta birçok arkadaşımız değerlendirmektedir.

Biz normal kodlama eğitimimize göre anlatıma devam edelim.

İlk yapacağımızın etkinlik Cody etkinliği olacak. Bu etkinliği ilk yapma sebebimiz EBA üzerinde bulunması ve önerilen bir etkinlik olması. Fazla lafı uzatmadan direk etkinliğe başlayalım.

Etkinliğe girebilmek için aşağıdaki resim üzerine tıklayabilir veya resim altındaki link üzerinden kodlama sayfasına ulaşabilirsiniz.

Not: Etkinlik çalışmazsa Flash Player yüklemeniz gerekebilir.

2019 Aralık ayından itibaren Google Chrome Flash desteğini kesmiş bulunmaktadır. Eğer Google Chrome ile çalıştıramazsanız İnternet Explorer ile sayfayı açarak tekrar deneme yapmanızı öneririm.

İlk kodlama etkinliğimiz olduğundan basit olacak ve 1 hafta içinde bitireceğiz. Cody EBA oyununu oynamaya başlayınca nasıl bitirdiğinizi anlamayacaksınız. Bu yüzden süreyi kısıtlı tutuyorum. 1 hafta bu etkinlik için yeterli gözükmektedir.

Yapamadığınız bölümleri Soru ve sorunlarınızı aşağıya yorum olarak yazabilirsiniz. Yapan arkadaşlar hemen imdadınıza yetişecektir. Olur da onlardan cevap gelmezse ben çözerek çözümü göndermeye çalışırım.

Etkinliği yapacak tüm öğrencilere başarılar dilerim.


EBA üzerinde bulunan Cody EBA Oyununa benzeyen başka etkinlikler için Alternatif Kodlama Araçları Sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Sayfaya link üzerinden veya aşağıya eklediğim resim üzerinden ulaşabilirsiniz.

Sayfa açıldığı zaman bu kodlama etkinliğine benzeyen çok güzel hazırlanmış onlarca etkinlik olduğunu farkedeceksiniz.

Alternatif Kodlama Araçları

Faydalı olması dileğiyle.

15 Comments

  1. Hocam ben yapıyordum bir ara çıktım oyun sıfırlanmıştı ne eba da açıktı ne yapmam gerek??????

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*