Merhaba Arkadaşlar;

Bu sunum Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 5. Sınıf yeni müfredatında bulunan E-Devlet konusu için hazırlanmıştır. Sunum ile;

  • 5.2.2.1. Dijital vatandaşlık uygulamalarının kullanım amaçlarını ve önemini kavrar.

kazanımları verilmeye çalışılmıştır.

2017-2018 Eğitim Öğretim yılında yeni müfredatın işlenmeye başlamasıyla artık derslerimiz belli bir düzene girmiş. Tüm okullarda aynı konular işlenmeye başlamıştır. Yeni müfredat ile birlikte Milli Eğitim Bakanlığı uzun zamandır beklediğimiz kılavuz kitap ve öğrenciler ders materyalleri paylaşmıştır. Google ile birlikte hazırlanan bu materyallerden dolayı çok mutlu olduğumu özellikle belirtmek isterim.

Öğretmen kılavuz kitabı ile birlikte ders materyalleri de paylaşılmıştır. Ders materyalleri arasında kazanımların anlatılması için hazırlanan sunumlarda bulunmakta. Fakat sunumlar pdf formatında olduğundan ufak tefek değişiklikler yaparak ders işleyip tarzıma uygun hale getirmeye çalıştım.

Sunumu çevrim içi olarak görüntüleyebilmek ve bilgisayarında Microsoft Office programı olmayan, telefon veya tabletle sunumlara çalışmak isteyen öğrencilerimiz için eklenmiştir. Yalnız MEB bakanlığına bağlı hatlarda engelleme olduğundan dolayı içerik görüntülenmeyebilir.

Sunumu ben sıfırdan hazırlamadım. Temel Eğitim Genel Müdürlüğünün https://tegm.meb.gov.tr/www/bilisim-teknolojileri-ve-yazilim-dersi-icin-hazirlanan-materyaller-ogretmen-ile-ogrencilerimiz-kullanimina-sunulmustur/icerik/476 sayfasından edindiğim materyallere ufak eklemeler düzenlemeler yaparak oluşturdum. Sunumun ve materyallerin tamamının bulunduğu ilgili sayfaya yukarıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Sunum üzerinde çalışırken fare ile tıklayarak ilerleyiniz. Sunum altındaki ileri geri tuşları ile geçmeniz halinde sayfa içi animasyonlar görünmeden diğer sayfalara atlayacaktır.

Faydalı olması dileğiyle, iyi çalışmalar dilerim.

GOOGLE DRİVE ÜZERİNDEN GÖRÜNTÜLEYİCİ

Faydalı olması dileğiyle…

https://ozgurseremet.com/wp-content/uploads/2017/10/03110826_1.Donem-Materyalleri-_Sayfa_106-714x552.pnghttps://ozgurseremet.com/wp-content/uploads/2017/10/03110826_1.Donem-Materyalleri-_Sayfa_106-150x150.pngÖzgür ŞEREMET2.2 Dijital Vatandaşlık Materyalleri5. Sınıf – Hafta 5 – Dijital Yurttaşlık5. Sınıf Bilişim SunumlarıBilişim 5. sınıf,E-Devlet faydaları,E-Devlet nedir,E-Devlet sunumu,e-devlet uygulama alanlarıMerhaba Arkadaşlar; Bu sunum Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 5. Sınıf yeni müfredatında bulunan E-Devlet konusu için hazırlanmıştır. Sunum ile; 5.2.2.1. Dijital vatandaşlık uygulamalarının kullanım amaçlarını ve önemini kavrar. kazanımları verilmeye çalışılmıştır. 2017-2018 Eğitim Öğretim yılında yeni müfredatın işlenmeye başlamasıyla artık derslerimiz belli bir düzene girmiş. Tüm okullarda aynı konular işlenmeye başlamıştır. Yeni müfredat...Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Etkinlik Sitesi