DYK Başvuruları Başladı

Merhaba Arkadaşlar, DYK Başvuruları Başladı haberini vermek için bu sayfayı oluşturdum. Yaklaşık üç yıldır kendi okulumda Bilişim Teknolojileri ve Yazılım alanında Destekleme ve Yetiştirme Kursları vermekteyim.

Önemli Not: Ben farklı bir kuruma geçtiğimden kurs açmıyorum. Bu haber ile kendi kurslarıma öğrenci çekmek vb bir amaç güdülmemiştir. Sadece bilgisayar öğretmeni olarak öğrencilerin Kodlama öğrenmesini istiyorum.

Kurs vermekteki en büyük amacım ilgisi ve yeteneği olan öğrencileri daha az mevcutlarda bir araya getirerek temelden Kodlama Eğitimi vermekti. Sitedeki içerikleri incelediğinizde zaten çalışmaların buna yönelik olduğunu fark edeceksiniz.

Bu sene okulumdan ayrılarak bu amaç doğrultusunda daha iyi şartlar altında hizmet verebileceğim bir yere geçtim. Yetenekli öğrencilere sürekli kodlama eğitimi vereceğim. Yani Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına başvurmayacağım. Fakat tüm bilişim öğretmenlerinin eğer imkanları var ise okullarında kurs açmalarını ve Kodlama alanında yetenekli öğrencilere ulaşmalarını çok önemsiyorum.

Belki 1 kişiye ulaşırım belki 1000 kişi, bilemiyorum ama duyuru yapma gerekliliği hissettim kendimde. Öncelikle takvimi ekleyelim.

DYK Başvuruları Başladı Takvim
2019-2020 DYK Takvimi

DYK ÖĞRETMEN BAŞVURULARI BAŞLADI

Öğretmen Başvuru Tarihi: Yukarıda gördüğünüz gibi başvurular 14-18 Eylül tarihleri arasında alınıyor.

Yani Öğretmenlerimiz için 14 Eylül itibari ile DYK Başvuruları Başladı. Tarihi kaçırmayın.

Başvuru Adresi : https://e-kurs.meb.gov.tr/Login.aspx EBA Kurs adresidir. Mebbis bilgileriniz ile giriş yapabilirsiniz.

DYK Başvuruları Başladı

DYK ÖĞRENCİ BAŞVURULARI BAŞLADI

Yukarıdaki resimdeki bilgiler öğretmenler içindi. Öğrenciler için başvuru ise 19 Eylül 2019 Tarihinde başlayacak 23 Eylül’e kadar devam edecek.

DYK Öğrenci Başvurusu

Yukarıda söylediğim gibi Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Alanında kurs açılmasının öğrencilere çok faydalı olduğunu yıllarca test etmiş biri olarak öğretmenlerimizin başvurmalarını öğrencilerimizin ise tercihte bulunmalarını öneriyorum.

Ezber, sorgulamayan, eleştiremeyen nesiller yerine 21.yüzyıl becerileri ile donatılmış yeni bireylerin yetiştirilmesi için erken yaşta kodlama eğitimi ile bu becerileri öğrencilerin almaları gerekmektedir.

Kodlama sadece bilgisayar bilimleri ile sınırlı olmayıp, disiplinler arası etkileşim açısında da çok önemlidir.

Çocuklar erken yaşta algoritmik düşünme becerilerini kazanarak, farklı alanlarda da sorunlarla karşılaşma durumunda yaratıcı düşünme, problem çözebilmeleri kolaylaşacaktır.


Hiç kullanmayacağım halde DYK açan arkadaşlar faydalansın diye Destekleme ve Yetiştirme Kurs Planınızı dahi hazırladım. İlgili sayfadan indirebilirsiniz. Planla ilgili ayrıntılı bilgi ilgili sayfada paylaşılmıştır.

Hangi etkinlikleri yaptıracağınız konusunda tereddütte kalırsanız benimle iletişime geçebilirsiniz.

Yeni geçtiğim yerde biraz sistemi oturtmak için çalışmalarım olacak. Sonuçta sıfırdan bir yer kuruluyor. Bu işlemler bittikten sonra istemediğiniz kadar Kodlama Etkinliği ekleyerek faydalı olmaya çalışacağım.

Ben ekleyebildiğim tüm kodlama etkinliklerini basitten zora doğru adım adım eklemeye çalışacağım. Sizler öğrenci seviyenize göre, okulun fiziki imkanlarına göre içinden seçtiğiniz etkinlikleri sınıfınızda uygulayabileceksiniz.

Aklınıza takılan her konuda soru sorabilirsiniz. İletişim sayfasında bulunan yöntemlerden hangisi kolayınıza geliyorsa yazmaktan çekinmeyin.

İyi çalışmalar dilerim.

4 Comments

  1. Özgür Hocam zümreniz olarak böyle bir girişimde yer almanızdan dolayı hem tebrik ediyorum hem de çok gururlandım. İyi ki mesleğine gönül vermiş sizin gibi çalışma arkadaşlarımız var. Siteniz ders materyali açısından çok zengin. Kodlama çalışmalarınızı sabırsızlıkla eklemenizi bekliyorum.

  2. Kıymetli öğretmenim, gayretleriniz için çok teşekkür ederiz.Yeni yeriniz hayırlı olsun.
    Çalışmalarınızdan çok istifade ettik.İnşallah yeni yerinizde de bunlara devam edersiniz.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*