Dosya Uzantısı Nedir?

Merhaba Arkadaşlar, Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Dosya Uzantısı Nedir? Konusu için bulabildiğim videolar aşağıda paylaşılmıştır. Video anlatımlar her zaman daha fazla ilgi çekmektedir.

Aşağıdaki video Dosya uzantıları ile ilk kez tanışan öğrencilere aşinalık kazandırmak ve bazı uzantıların tanıtımını yapmak amacıyla hazırlanmıştır. Zor anlaşılan bir konu olduğundan öğrencilerin izlemesinde fayda olduğunu düşünmekteyim.

En çok kullandığımız dosyaların uzantısına ve bilgisayarımızda kullandığımız dosyaların uzantılarını nasıl görebileceğimize dair bilgiler yer almaktadır.


DOSYA UZANTILARI VİDEOSU

Arkadaşlar yoğun girişler sebebiyle video yuklenmeyebilir. Bu durumda sayfa üzerinde sağ tıklayarak yeniden yükle diyebilirsiniz.

Alternatif olarak aşağıdaki link üzerinden bilgisayarınıza indirebilirsiniz.


Dosya Uzantıları Videosunu donma sorunu olmadan bilgisayarınıza indirerek izlemek istiyorsanız tıklayınız.

Öğrencilerin öğrenmekte en çok zorlandıkları konulardan olduğu için bu konuda bulabildiğim kadar fazla materyal paylaşmaya çalıştım. Daha iyi yapılmış videonuz var ise yorum bırakabilir veya iletişim kanalları üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Kısacası yeni videolar bulur veya keşfederseniz lütfen bilgilendirin. Çok fazla alanda çalışma yapıyorum gözümden kaçabiliyor. Sayfa üzerinde yayınlamaya çalışırız.

Dosya Uzantısı Nedir Videosu Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 5. Sınıf öğrencilerimiz için hazırlanan 5. Sınıf – Hafta 3 – Dosya Yönetimi ünitesinin bir parçasıdır. Ünitenin diğer parçalarına sunu, video, oyun ve test çalışmalarına link üzerinden ulaşabilirsiniz. Özellikle sayfa içerisinde yer alan etkileşimli içerik ve testi uygulamanızı tavsiye ederim.

Faydalı olması dileğiyle iyi seyirler dilerim.

2 Comments

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*