Dosya-Uzantı Eşleştirme Oyunu

Merhaba Arkadaşlar, Dosya Yönetimi konusuna ait Dosya – Uzantı Eşleştirme oyunu. Amaç dosya isimlerine bakarak içerisindeki bilgi türünü tahmin edip, o bilgi türüne ait simgeyi (uzantıyı) kutulara taşımak.

Dosya uzantılarının çok fazla olması sebebiyle en çok karşınıza çıkabilecek uzantılara yer verilmeye çalışılmıştır. En sonda bir adet simge kalmaması için de bir tane fazladan uzantı eklenmiş.

Bu etkinliği Ahmet SOYARSLAN yapmış olup kendisine emeğinden dolayı teşekkür ederiz. Etkinliği Ahmet SOYARSLAN’ın sitesinden aldığım için ozgurseremet.com sitesi üzerinden indirme bağlantısı paylaşmadım.

Etkinliği indirip bilgisayarında uygulamak isteyenler Dosya – Uzantı Eşleştirme etkinliğini yapımcısının sitesinden bağlantı linkine tıklayarak indirebilirler.

Not: Açılan sayfadan 5 saniye bekleyip reklamı geç linkine tıklayınız.

Oradan indirme işlemini yapamazsanız buraya veya aşağıdaki resim üzerine tıklayarak indirebilirsiniz.

Uygulama flash programı ile yapılmış. Swf uzantılı hali elimde olsa site üzerinden paylaşacaktım fakat yapımcı arkadaş kolaylık olması açısından uzantıyı exe haline dönüştürmüş.

Uzantı exe olunca mecburen bu şekilde paylaşmak zorunda kaldım. Bu etkinliğe benzer Web 2.0 araçları kullanarak yeni materyaller tasarlamaya çalışacağım. Sizinde benzer çalışmalarınız olursa site üzerinden yayınlayarak diğer öğrencilerin faydalanmasını sağlayabilirim.

Dosya Uzantı Eşleştirme Eğitsel Oyunu Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 5. Sınıf öğrencilerimiz için hazırlanan 5. Sınıf – Hafta 3 – Dosya Yönetimi ünitesinin bir parçasıdır. Ünitenin diğer parçalarına link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Herhangi bir sorun olması durumunda yorum olarak yazabilirsiniz. Faydalı olması dileğiyle…

blank
blank

11 Comments

  1. Bende xaomi not 9 var bu telefonda acamıyorum bu program masaüstünde acılıyo telefonda acılmıyo
    Dosya uzantı oyunu acılmıyo

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*