Dijital Yurttaşlık Video

Merhaba Arkadaşlar, Dersimizle ilgili bulabildiğimiz tüm kaynakları sizlerle paylaşmaya çalışıyoruz. Şimdiye kadar birçok özverili arkadaşın kendi emekleri ile yaptıkları videoları paylaştım. Yeni müfredat ile Milli Eğitim Bakanlığı bizimle paylaştığı materyaller arasında bulunan videoları da burada paylaşmaya çalışacağım.

Bu kapsamda Dijital Vatandaşlık konusunu işlediğimiz bu hafta Temel Eğitim Genel Müdürlüğü http://tegm.meb.gov.tr/www/bilisim-teknolojileri-ve-yazilim-dersi-icin-hazirlanan-materyaller-ogretmen-ile-ogrencilerimiz-kullanimina-sunulmustur/icerik/476 adresinde bulunan konu ile alakalı videonun işinize yarayacağını düşünüyorum.

DİJİTAL VATANDAŞLIK VİDEOSU

Ayrıca videoyu indirebilmek için yapımcısının site adresi http://www.kesfetprojesi.org/kesfet/iceriklist/egitim-materyalleri/egitim-videolari dan izleyebilirsiniz.

Dijital Yurttaşlık Videosu Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 5. Sınıf öğrencilerimiz için hazırlanan 5. Sınıf – Hafta 5 – Dijital Yurttaşlık ünitesinin bir parçasıdır. Ünitenin diğer parçalarına link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Not: Dijital Yurttaşlık Videosu Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 5. Sınıf Kılavuz kitaptan alınmıştır.

Faydalı olması dileğiyle…

2 Comments

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*