Dijital Yurttaşlık Videosu

Merhaba Arkadaşlar, Dijital Yurttaşlık Videosu Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 5. Sınıf öğrencilerimiz için hazırlanan 5. Sınıf – Hafta 5 – Dijital Yurttaşlık ünitesinin bir parçasıdır.

Dersimizle ilgili bulabildiğimiz tüm kaynakları sizlerle paylaşmaya çalışıyoruz. Şimdiye kadar birçok özverili arkadaşın kendi emekleri ile yaptıkları videoları paylaştım.

Yeni müfredat ile Milli Eğitim Bakanlığı bizimle paylaştığı materyaller arasında bulunan videoları da burada paylaşmaya çalışacağım.

Bu kapsamda Dijital Vatandaşlık konusunu işlediğimiz bu hafta Temel Eğitim Genel Müdürlüğü http://tegm.meb.gov.tr/www/bilisim-teknolojileri-ve-yazilim-dersi-icin-hazirlanan-materyaller-ogretmen-ile-ogrencilerimiz-kullanimina-sunulmustur/icerik/476 adresinde bulunan konu ile alakalı videonun işinize yarayacağını düşünüyorum.


DİJİTAL VATANDAŞLIK VİDEOSU

Arkadaşlar donma vb sorunlara karşı ders akışında herhangi bir problem yaşamamanız için ders öncesinde aşağıda verdiğim linkten videoyu indirmenizi ve çevrimdışı olarak kullanmanızı öneriyorum.


Ayrıca videoyu indirebilmek için yapımcısının site adresi http://www.kesfetprojesi.org/ ziyaret edebilirsiniz. Çalışmada emeği geçen herkese bir kez daha teşekkür ederiz.

Konu ile ilgili benzer etkinlikleriniz var ise ve yayınlanmasını isterseniz iletişim kanalları üzerinden iletişim kurabilirsiniz. İçerik üretmek gerçekten çok zahmetli. Maalesef yetişmekte sıkıntı çekiyorum. Birlikte daha güzel içerikler üretebilir, paylaşabiliriz.

Binlerce öğrenci ve öğretmen arkadaşımızın ziyaret ettiği sitemiz üzerinden çalışmalarınızı paylaşmaya vesile olmak bizi mutlu edecektir.

Soru ve sorunlarınızı sayfa altında bulunan yorum bölümüne yazabilirsiniz. En kısa sürede cevap vermeye çalışacağım.

Not: Dijital Yurttaşlık Videosu Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 5. Sınıf Kılavuz kitaptan alınmıştır. Faydalı olması dileğiyle…

9 Comments

  1. Özgür hocam uzun zamandır Bilişim Teknolojileri öğretmeni olarak sitenizden faydalanıyorum. Alanımızla ilgili bu kadar derli toplu ve faydalı bir kaynak yok gerçekten. Yeni öğretmen arkadaşlara da sitenizi öneriyorum ilk iş:) iyi ki emek vermişsiniz. Ben kendi adıma çok teşekkür ediyorum.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*