CodyRoby Bilgisayarsız Kodlama Oyunu

Merhaba Arkadaşlar, CodyRoby Bilgisayarsız Kodlama Oyunu ile alanımızda bir ihtiyaç olan Bilgisayarsız Kodlama Etkinliklerinde kullanabileceğimiz bir materyali tanıtmak istiyorum.

Buna benzer bir Kodlama oyunu olarak daha önce Tospaa Bilgisayarsız Kodlama Oyunu tanıtımı yapmıştım. O oyun gerek Tübitak 4006 projesi olarak gerekse Bilgisayarsız Kodlama Materyali olarak çok fazla dikkat çekmişti.

Buna benzer araçlar ararken Cody Roby Bilgisayarsız kodlama oyununu keşfettim. Oyunu burada uzun uzun anlatmayacağım. Hemen aşağıya derste kullanım şeklime örnek olarak bir video ekliyorum.

Videoda gördüğünüz gibi renkli olarak hazırlanmış yön kartları ile özellikle ilk okul düzeyinde kodlama eğitimi verilebilir. Ortaokul düzeyinde ise başlangıç eğitimleri kapsamında kullanılabilir.

Sizde CodyRoby Bilgisayarsız Kodlama oyununa sahip olmak istiyorsanız http://codeweek.it/codyroby/ adresini ziyaret ediniz. Bu verdiğim sayfa içerisinde oyun kartları ve zemini hepsi pdf şeklinde verilmiş.

Bilgisayarınıza indirdikten sonra bir kırtasiyeye gidin ve 300g kuşe üzerine baskı alın. Sonra parça parça keserek oyununuzu hazır hale getirebilirsiniz.

Ayrıca verdiğim link üzerinde oyun videolarını izleyebilirsiniz. Umarım işinize yarar. Faydalı olması dileğiyle…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*