Code.org Star Wars Tanıtım – Cevap Anahtarı

Kodlama konusunda en iyi yapılandırılmış site olarak gördüğüm Code.org Star Wars yani Yıldız Savaşları Kod İle Bir Galaksi İnşa Etmek kursunu inceleyeceğiz.

Normalde Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersi Kodlama anlatırken ben öğrencilerime Code.org sitesi üzerinden Hızlandırılmış Kursu gösteriyorum. Hızlandırılmış Kurs içerisinde farklı farklı bölümler bir araya getirilmiş ve kodlamaya giriş için verilebilecek hemen hemen her şeyi vermektedir. Tercihim bu yüzden Hızlandırılmış kursu açmaktır.

Eğer öğretmenseniz ve bu yazıyı okuyorsanız bence hiç tereddüt etmeden öğrencilerinize Code.org içerisinde bulunan hızlandırılmış kursu açın.

Hızlandırılmış Kursa https://studio.code.org/s/20-hour adresinden direk ulaşabilirsiniz.

Dersler için yukarıda bahsettiğim kurs işinizi görecektir. Ben hafta sonu kurslarında da giriş etkinliği olarak Code.org yapıyorum. Kurslarda öğrenci sayımın az olması her öğrenciye bir bilgisayar düşmesi gibi artılar neticesinde çok hızlı ilerledik. Kursu bitiren öğrencilerim için yeni bölümler açmaya karar verdim. Kısa olan bu bölümlerden bir tanesi de Star Wars yani Yıldız Savaşları Kod İle Bir Galaksi İnşa Etmek bölümüdür.

Bölümü incelemek ve öğrencilerinize açmak için aşağıdaki resme tıklayınız.

Code.org Star Wars

Kısaca kurstan bahsedelim.

15 bölümden oluşan bu kurs öğrencileri kesmedi. Yani bir solukta bitirdiler. 1 dersimizi bile almadı. Daha önce alıştıkları görsel blokları kullanarak kodlama yapsalar dahi blokların şekilleri değiştiğinden farklı olarak algıladılar. Diğer açtığım kurslara nazaran pek popüler olduğunu söyleyemem. Ama fazla vakit almıyor o yüzden kursu açarak öğrencilerinize uygulatmakta fayda var.

Kursun en önemli özelliği ise internet bağlantısı olmadan da uygulanabilmesi. Kursu çevrimdışı olarak bilgisayarınıza indirebiliyorsunuz. 136 mb boyutunda exe formatında indirdiğiniz dosyayı bilgisayarınıza kurarak internet olmadan bölümleri oynayabiliyorsunuz. Benim internet bağlantımda sıkıntı olmadığı için indirmedim. Fakat siz indirmek isterseniz https://studio.code.org/download/starwars adresini ziyaret ederek Türkçe dil seçeneğini seçip indirebilirsiniz.

Star Wars Kursu hakkında söyleyeceklerimiz bu kadar. Kursu ilk tamamlayan öğrencimin cevaplarını cevap anahtarı olarak paylaşacağımı belirtmiştim. İlk bitiren öğrencim olan Batuhan KUZU’nun ekran resmini çektiği bölümleri sayfada fazla alan kaplamaması için pdf formatına çevirdim. Aşağıda paylaşacağım. Batuhan KUZU’ya cevap anahtarından faydalanacak herkes adına şimdiden teşekkür ediyorum.

Code.org
Star Wars yani Yıldız Savaşları Kod İle Bir Galaksi İnşa Etmek
Cevap Anahtarı

Teşekkürlerinizi bölümü tamamlayan ve bizlerle paylaşan Batuhan için yapınız.

Code.org konusunda hazırladığım tüm içeriklere ulaşmak için Code.org ile Kodlama Eğitimi linkinden veya aşağıya eklediğim resim üzerinden sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Açılan sayfada kendi kendinize Kodlama öğrenebileceğiniz Code.org kursları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Codeorg ile Kodlama
Code.org ile Kodlama Eğitimi

Faydalı olması dileğiyle. İyi çalışmalar arkadaşlar.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*