Code.org Minecraft Tasarımcısı Tanıtım – Cevap Anahtarı

Kodlama konusunda en iyi yapılandırılmış site olarak gördüğüm Code.org Minecraft Kodlama Saati Tasarımcısı kursunu inceleyeceğiz.

Normalde Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersi Kodlama anlatırken ben öğrencilerime Code.org sitesi üzerinden Hızlandırılmış Kursu gösteriyorum. Hızlandırılmış Kurs içerisinde farklı farklı bölümler bir araya getirilmiş ve kodlamaya giriş için verilebilecek hemen hemen her şeyi vermektedir. Tercihim bu yüzden Hızlandırılmış kursu açmaktır.

Eğer öğretmenseniz ve bu yazıyı okuyorsanız bence hiç tereddüt etmeden öğrencilerinize Code.org içerisinde bulunan hızlandırılmış kursu açın.

Hızlandırılmış Kursa https://studio.code.org/s/20-hour adresinden direk ulaşabilirsiniz.

Dersler için yukarıda bahsettiğim kurs işinizi görecektir. Ben hafta sonu kurslarında da giriş etkinliği olarak Code.org yapıyorum. Kurslarda öğrenci sayımın az olması her öğrenciye bir bilgisayar düşmesi gibi artılar neticesinde çok hızlı ilerledik. Kursu bitiren öğrencilerim için yeni bölümler açmaya karar verdim. Kısa olan bu bölümlerden bir tanesi de Minecraft Kodlama Saati Tasarımcısı bölümüdür.

Bölümü incelemek ve öğrencilerinize açmak için aşağıdaki resme tıklayınız.

Code.org Minecraft Kod Saati

Kısaca kurstan bahsedelim.

Kurs 12 bölümden oluşmaktadır. Ortaokul öğrencilerime açtım kursu bir derste bitirdiler. Çok kısa bir kurs küçük yaş grupları için uygulanabilir seviyede fakat büyük yaş guruplarını kesmeyecektir.

Şunu söylemeden geçmeyelim minecraft kelimesini duyar duymaz öğrenciler pür dikkat kesilmektedir. Code.org sitesinin en sevdiğim özelliği sevilen karakterleri kullanarak kodlama öğretmeye çalışmasıdır. Şuan en popüler oyunlardan biri olan minecraft bu açıdan büyük öneme sahiptir. İlerleyen dönemlerde bu karakterleri kullanarak daha uzun kurslar açarlar diye temenni ediyorum.

Kursun çevrimdışı bir sürümü bulunmadığından site üzerinden internet bağlantısı ile yapılması gerekmektedir. Kısa bir bölüm olması ve 1 derste bitirilebilecek bir bölüm olması sebebiyle bölümler açılıp sınav olarak kullanılabilir düşüncesindeyim. Uygulamalı sınav yapmak isteyen öğretmenlerimiz bu seçeneği değerlendirebilir.

Minecraft Kodlama Saati Tasarımcısı Kursu hakkında söyleyeceklerimiz bu kadar. Kursu ilk tamamlayan öğrencimin cevaplarını cevap anahtarı olarak paylaşacağımı belirtmiştim. İlk bitiren öğrencim olan Batuhan KUZU’nun ekran resmini çektiği bölümleri sayfada fazla alan kaplamaması için pdf formatına çevirdim. Aşağıda paylaşacağım. Batuhan KUZU’ya cevap anahtarından faydalanacak herkes adına şimdiden teşekkür ediyorum.

Code.org
Minecraft Kodlama Saati Tasarımcısı
Cevap Anahtarı


Teşekkürlerinizi bölümü tamamlayan ve bizlerle paylaşan Batuhan için yapınız.

Code.org konusunda hazırladığım tüm içeriklere ulaşmak için Code.org ile Kodlama Eğitimi linkinden veya aşağıya eklediğim resim üzerinden sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Açılan sayfada kendi kendinize Kodlama öğrenebileceğiniz Code.org kursları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Codeorg ile Kodlama
Code.org ile Kodlama Eğitimi

Faydalı olması dileğiyle. İyi çalışmalar arkadaşlar.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*