Code.org Hızlandırılmış Kurs Tanıtım ve Cevap Anahtarı

Kodlama konusunda en iyi yapılandırılmış site olarak gördüğüm Code.org Hızlandırılmış Kurs inceleyeceğiz. Daha önce Ders 1, Ders 2, Ders 3 ve Ders 4 kurslarını inceledik. Ders 1 okuma yazma bilmeyen öğrenciler için hazırlanmış bir kurs seçeneği iken Ders 2 ve Ders 3 kursları tam kodlamaya yeni başlayan öğrenciler için hazırlanmış bir kurs olduğunu gördük. Ders 4 ise diğer bölümleri bitirmiş öğrenciler için tekrar ve geliştirmeye yönelik bir kurstur. Bu yazımızda ise Hızlandırılmış Kursu inceleyeceğiz.

Daha önceki tanıtım yazılarımın hepsinde belirttim. Bence Code.Org sitesinde bulunan kurslar içerisinde en güzeli bu kurstur. İlk tercihim her zaman bu kurs olmuştur.

Kurs zorluk açısından daha önce incelediğimiz Ders 3 ile Ders 4 arasında bir seviyede bulunmaktadır. Kurs içersinde basit hareketlerle başlayıp döngüler, fonksiyonlarda dahil birçok konuda örnekler bulunmaktadır.

Code.org sitesini ilk kez kullanacak öğretmen arkadaşlar bölüm açarken bir sürü kurs ile karşılacak ve hangi kursu açacağına karar veremeyecek. İşte size altın öneri Hızlandırılmış Kursu açınız. Ben 3 senedir kullanıyorum çok kullanışlı ve faydalı olduğunu söyleyebilirim.

Özet olarak;

Eğer öğretmenseniz ve bu yazıyı okuyorsanız bence hiç tereddüt etmeden öğrencilerinize Code.org içerisinde bulunan hızlandırılmış kursu açın.

Bölümü incelemek ve öğrencilerinize açmak için aşağıdaki resme tıklayınız.

Code.org Hızlandırılmış Kurs

Kısaca kurstan bahsedelim.

Bu 20 saatlik ders temel bilgisayar bilimi ve programlama kavramlarını tanıtır. Ders, K-8 dersliklerinde kullanılmak üzere tasarlanmıştır, ama her yaştan öğrenmek için eğlencelidir.

Kurs içerisinde aslında Ders 2, Ders 3 ve Ders 4 kurslarından bölümler harmanlanmıştır. Bazı arkadaşlar hocam bu kadar kurs tanıttınız biz hangi kursu açmalıyız diye soruyor. Burada ders işleme durumunuza göre kurs açmak durumunda kalacaksınız.

Eğer 2. Dönem yani 72 saat işleyeceğiniz Kodlama ağırlıklı dersinizi Code.org ve Scratch olarak yapacaksanız o zaman Hızlanıdırılmış Kursu açın ve temel eğitimi bu kurs üzerinden verin daha sonra Scratch etkinliklerini yapın. Eğer sadece Code.org gösterecekseniz Scratch vb uygulamalar olmadan ilerlemeyi planlıyorsanız o zaman sırasıyla Ders 2, Ders 3, Hızlandırılmış Kurs ve en son olarak Ders 4 açabilirsiniz.

Kursun çevrimdışı bir sürümü bulunmadığından site üzerinden internet bağlantısı ile yapılması gerekmektedir. Bölümde okuma yazama bilen öğrenciler için çok güzel sahneler bulunmaktadır. Kursun için de yok yok diyebiliriz. 

CODE.ORG HIZLANDIRILMIŞ KURS CEVAP ANAHTARI

Code.org Hızlandırılmış Kurs hakkında söyleyeceklerimiz bu kadar. Kursu ilk tamamlayan öğrencimin cevaplarını cevap anahtarı olarak paylaşacağımı belirtmiştim. 

Bazı öğrencilerimizin bölümleri hiç yapmaya çalışmadan direk cevap anahtarı aracılığıyla çözdükleri tespit edilmiştir. Öğretmenlerimizden gelen şikayetler doğrultusunda cevap anahtarı site üzerinden kaldırılmıştır.

Yapmakta çok zorlandığınız bölümler var ise bölüm adını yorum olarak aşağıya yorum yazınız. Aceleniz var ise sosyal medya hesaplarımdan ulaşarak bölüm cevabı talep edebilirsiniz. Eğer Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Öğretmeni iseniz tüm cevap anahtarını gönderebilirim.

Aşağıya sosyal medyadan iletişim kanallarımı ekliyorum.

İNSTAGRAM ÜZERİNDEN İLETİŞİM

Özgür ŞEREMET İnstagram Sayfasına link üzerinden veya aşağıya eklediğim resim üzerinden ulaşabilirsiniz.

özgür şeremet yeni instagram

Ayrıca İnstagram hesabınız var ise hesabımızı takip ederek gelişmelerden haberdar olabilirsiniz. İnstagram üzerinden attığınız mesajlar gün saat fark etmeksizin en kısa süre içinde yanıtlanacaktır.

Code.org konusunda hazırladığım tüm içeriklere ulaşmak için Code.org ile Kodlama Eğitimi linkinden veya aşağıya eklediğim resim üzerinden sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Açılan sayfada kendi kendinize Kodlama öğrenebileceğiniz Code.org kursları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Codeorg ile Kodlama
Code.org ile Kodlama Eğitimi

Faydalı olması dileğiyle. İyi çalışmalar arkadaşlar.

104 Comments

 1. Merhabalar hocam. rica etsem hızlandırılmış kursun ilk 3 (labirent, sanatçı, sanatçı2 ) cevaplarını atabilir misiniz

 2. Özgür Hocam merhaba, Hızlandırılmış giriş kursu cevaplarını rica etsem gönderebilir misiniz, Kolay gelsin

 3. Hocam bende hızlandırılmış kursun cevap anahtarını rica edebilir miyim ?Teşekkür ederim şimdiden

 4. hocam merhabalar ben de bilişim öğretmeniyim hizlandirilmis kurs cozum anahtarini mailime atabilirmisiniz.tesekkurler.

 5. Hocam Hızlandırılmış Bilgisayar Bilimlerine Giriş Kursunun cevap anahtarını gönderebilir misiniz?

 6. Hocam hızlandırılmış kursun cevap anahtarını rica etsem benimle de paylaşabilir misiniz?

 7. Merhabalar hocam. Hızlandırılmış kurs cevap anahtarlarını mailime atabilir misiniz? Şimdiden teşekkür ederim

 8. Merhabalar hocam, bilişim teknolojileri öğretmeniyim. Rica etsem hızlandırılmış kurs cevap anahtarını benimle de paylaşabilir misiniz ?

 9. Merhabalar. Rica etsem hızlandırılmış kurs cevap anahtarını mailime mesaj olarak atabilir mısınız?

 10. Merhaba, içerikler için çok teşekkürler Özgür Bey. Rica etsem hızlandırılmış kurs cevap anahtarını bana iletebilir misiniz?

 11. Hocam merhaba,
  Sitenizi kullanarak kodlama eğitimine başladım. Hızlandırılmış kurs programının cevap anahtarını bizimle de paylaşabilir misiniz? Şimdiden teşekkür ederim.

 12. Hocam merhabalar.
  Çocuklarıma sitenizi kullanarak kodlama eğitimine başladım. Hızlandırılmış programın cevap anahtarını bizimle de paylaşabilirmisiniz? Şimdiden teşekkürler.

 13. Merhabalar bilişim teknolojileri öğretmeniyim. Rica etsem hızlandırılmış kurs cevap anahtarını mailime atabilir mısınız?

 14. Merhabalar bilişim teknolojileri öğretmeniyim. Rica etsem hızlandırılmış kurs cevap anahtarını mailime atabilir mısınız?
  Teşekkür ederim şimdiden hocam 🙂

 15. Merhabalar bilişim teknolojileri öğretmeniyim. Rica etsem hızlandırılmış kurs cevap anahtarını mailime atabilir mısınız?
  Teşekkür ederim ?

 16. Hocam iyi günler, hızlandırılmış kursa öğrencilerimle başladım.Cevap anahtarını mailime atabilir misiniz?

  • Hocam mail adresinizi mesajdan kaldırdım başkaları tarafından görülmesin diye. Talebiniz üzerine mail adresinize cevap anahtarı yollandı. Yeni dönem hayırlı olsun. Sağlıklı günlerde kullanmanız dileğiyle…

 17. Hocam merhabalar.
  Çocuklarıma sitenizi kullanarak kodlama eğitimine başladım. Hızlandırılmış programın cevap anahtarını bizimle de paylaşabilirmisiniz? Şimdiden teşekkürler.

 18. iyi günler hocam. öğrencilerime kodlama adına hızlandırılmış kursu açtım. rica etsem cevap anahtarını atabilir misiniz ?

 19. Hocam merhabalar, Bilgi evinde robotik kodlama öğretmenliği yapıyorum. Sitenizi iki senedir düzenli olarak takip ediyorum. Çalışmalarınızdan dolayı sizi tebrik ediyorum. Meslektaşlarınıza bu denli yardımcı olmanız çok sevindirici.. Hızlandırılmış kursun cevap anahtarını bende alabilir miyim?

  • Labirent 18 daha olayın başındasın demektir. İpucuya falan basarak biraz daha çözmeye çalış. en ufak bir zorlukta cevap anahtarına yönelme. Bence yapabilirsin çok zor değil. zor bir bölüm olsaydı hemen gönderirdim.

 20. Merhaba Özgür Bey Özel bir okulda Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak çalışıyorum öncelikle web siteniz ve içerikleriniz için tebrik ederim çok verimli içeriklere ulaşıyoruz sayenizde. Hızlandırılmış Kurs cevap anahtarını atabilir misiniz? [email protected] mail adresim.

 21. Hocam Hızlandırılmış Bilgisayar Bilimlerine Giriş Kursunun cevap anahtarını gönderebilir misiniz?

 22. Merhaba Özgür Bey özel bir okulda Bilişim Öğretmeni ve robotik öğretmenliği olarak çalışıyorum. Web siteniz ve içerikleriniz için sizi tebrik etmek isterim. Hızlandırılmış Kurs cevap anahtarını alabilir misiniz?

  • Merhaba hocam çok teşekkür ederim. Talebiniz doğrultusunda cevap anahtarı mail adresinize gönderilmiştir. Yorumda yazdığınız mail kaldırılmıştır. İyi çalışmalar dilerim

 23. Hocam ben de Codeorg üzerinden ders anlatıyorum bana da rica etsem gönderebilir misiniz codeorg 20 saatlik hızlandırılmış kursun cevap anahtarını mail adresim: [email protected]

 24. Merhaba Özgür Bey Özel bir okulda Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak çalışıyorum öncelikle web siteniz ve içerikleriniz için tebrik ederim çok verimli içeriklere ulaşıyoruz sayenizde. Hızlandırılmış Kurs cevap anahtarını atabilir misiniz? [email protected] mail adresim.

 25. Merhaba. Devlet okulunda bilişim öğretmeni olarak çalışıyorum. Banada 20 saatlik hızlandırılmış kursun cevaplarını atar mısınız? şimdiden teşekkürler.
  [email protected]

 26. Merhabalar hocam. Hızlandırılmış kurs cevap anahtarlarını mailime atabilir misiniz? Paylaşım için teşekkürler

 27. Merhabalar hocam. Hızlandırılmış kurs cevap anahtarlarını mailime atabilir misiniz? Teşekkürler

 28. Bana hızlandırılmış kurstan 11,sanatçıdaki 10’un cevabını atabilirmisiniz lütfen.

 29. ders 1, ders 2, ders 3 ve ders 4 cevap anahtarlarıni da yine aynı mail adresime gönderebilirseniz çok makbule geçer hocam

 30. Merhabalar bir özel okulda bilişim öğretmenliği yapıyorum. Rica etsem hızlandırılmış kurs cevap anahtarını mailime mesaj olarak atabilir mısınız? Şimdiden teşekkür ederim ? Mail adresim: [email protected]

 31. hocam çiftçi2 4 5 6 7 8 9 10. levelleri yapıyorum oluyo ama beni geçirmiyo hocam

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*