Merhaba Arkadaşlar;

Nihayet kodlamaya başlıyoruz. Scratch programını kullanarak kodlama öğreneceğiz. Bu aşamaya geçmeden önce hazırlık ve kodlamaya alışmak için Code.Org etkinliği yapacağız.

GİRİŞ İÇİN AŞAĞIDAKİ ADIMLARI İZLEYİNİZ.

 • Aşağıdaki sayfadan okulunuza göre linke tıklayınız.
  • Selçuk Ortaokulu öğrencisi iseniz https://studio.code.org/sections/ZMYCFT  linkine tıklayarak etkinlik sayfasını açınız.
  • Açılan Sayfadan isminizi bularak üzerine tıklayınız.
  • Sayfanın en altında şifre bölümü açılacak buraya öğretmeninizden aldığınız şifreyi giriniz.
  • Bölüm ilk açıldığında yaş ve cinsiyet soracaktır. Bunları doğru olarak seçiniz.
  • Eğer bölüm ingilizce açılırsa sol alt taraftaki dil seçeneklerinden Türkçe Dil seçeneğini seçiniz.
  • Başarılar dilerim.

Soru ve sorunlarınızı, geçemediğiniz bölümleri buradan paylaşarak yardım alabilirsiniz. Geçtiğiniz bölümler öğretmeniniz tarafından takip edilmektedir.

Not: Sayfa İngilizce olarak açılırsa en altta bulunan dil seçeneklerini değiştirerek Türkçe yapınız.

Tüm etkinlikleri 1 haftalık sürede eksiksiz tamamlayan Batuhan KUZU sertifikasını aldı. Kendisini tebrik ederim.

 

https://ozgurseremet.com/wp-content/uploads/2016/03/maze_WS-714x663.jpghttps://ozgurseremet.com/wp-content/uploads/2016/03/maze_WS-150x150.jpgÖzgür ŞEREMETCode.OrgGüncel HaberlerOkuldan Haberlercode.org,code.org öğreniyorum,kodlama,kodlama etkinlikleri,kodlama öğreniyorumMerhaba Arkadaşlar; Nihayet kodlamaya başlıyoruz. Scratch programını kullanarak kodlama öğreneceğiz. Bu aşamaya geçmeden önce hazırlık ve kodlamaya alışmak için Code.Org etkinliği yapacağız. GİRİŞ İÇİN AŞAĞIDAKİ ADIMLARI İZLEYİNİZ. Aşağıdaki sayfadan okulunuza göre linke tıklayınız. Selçuk Ortaokulu öğrencisi iseniz https://studio.code.org/sections/ZMYCFT  linkine tıklayarak etkinlik sayfasını açınız. Açılan Sayfadan isminizi bularak üzerine tıklayınız. Sayfanın en altında şifre bölümü açılacak...Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Etkinlik Sitesi