Merhaba Arkadaşlar;

Nihayet kodlamaya başlıyoruz. Scratch programını kullanarak kodlama öğreneceğiz. Bu aşamaya geçmeden önce hazırlık ve kodlamaya alışmak için Code.Org etkinliği yapacağız.

GİRİŞ İÇİN AŞAĞIDAKİ ADIMLARI İZLEYİNİZ.

Adım 1: https://studio.code.org/sections/HCPRPK  linkine tıklayarak etkinlik sayfasını açınız.

Adım 2: Açılan Sayfadan isminizi bularak üzerine tıklayınız.

Adım 3: Sayfanın en altında şifre bölümü açılacak buraya öğretmeninizden aldığınız şifreyi giriniz.

Hepsi bu kadar şimdi bölümleri geçmeye başlayabilirsiniz. Aşağıdaki karşılaşabileceğiniz muhtemel durumlar verilmiştir. Bunları inceleyerek faydalanabilirsiniz.

Eğer Bölüm ilk açıldığında size yaş ve cinsiyet sorarsa bunları doğru olarak seçiniz.

Eğer bölüm ingilizce açılırsa sol alt taraftaki dil seçeneklerinden Türkçe Dil seçeneğini seçiniz.

Soru ve sorunlarınızı, geçemediğiniz bölümleri buradan paylaşarak yardım alabilirsiniz. Geçtiğiniz bölümler öğretmeniniz tarafından takip edilmektedir.

2018-2019 BİRİNCİSİ

Tüm etkinlikleri 3 günlük sürede eksiksiz tamamlayan Kayra AKGÜN sertifikasını aldı. Kendisini tebrik ederim.

2017-2018 BİRİNCİSİ

Tüm etkinlikleri 1 haftalık sürede eksiksiz tamamlayan Batuhan KUZU sertifikasını aldı. Kendisini tebrik ederim.

https://ozgurseremet.com/wp-content/uploads/2016/03/maze_WS-714x663.jpghttps://ozgurseremet.com/wp-content/uploads/2016/03/maze_WS-150x150.jpgÖzgür ŞEREMETCode.OrgGüncel Haberlercode.org,code.org öğreniyorum,kodlama,kodlama etkinlikleri,kodlama öğreniyorumMerhaba Arkadaşlar; Nihayet kodlamaya başlıyoruz. Scratch programını kullanarak kodlama öğreneceğiz. Bu aşamaya geçmeden önce hazırlık ve kodlamaya alışmak için Code.Org etkinliği yapacağız. GİRİŞ İÇİN AŞAĞIDAKİ ADIMLARI İZLEYİNİZ. Adım 1: https://studio.code.org/sections/HCPRPK  linkine tıklayarak etkinlik sayfasını açınız. Adım 2: Açılan Sayfadan isminizi bularak üzerine tıklayınız. Adım 3: Sayfanın en altında şifre bölümü açılacak buraya öğretmeninizden...Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Etkinlik Sitesi