Merhaba Arkadaşlar;

Bu sunum Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 5. Sınıf yeni müfredatında bulunan Görsel İşleme Programları konusu için hazırlanmıştır. Sunum ile;

  • 5.4.1.1. Görüntü dosyası biçimlerini bilir.
  • 5.4.1.2. Görsellerle ilgili düzenleme işlemlerini yürütür.

kazanımları verilmeye çalışılmıştır.

2017-2018 Eğitim Öğretim yılında yeni müfredatın işlenmeye başlamasıyla artık derslerimiz belli bir düzene girmiş. Tüm okullarda aynı konular işlenmeye başlamıştır. Yeni müfredat ile birlikte Milli Eğitim Bakanlığı uzun zamandır beklediğimiz kılavuz kitap ve öğrenciler ders materyalleri paylaşmıştır. Google ile birlikte hazırlanan bu materyallerden dolayı çok mutlu olduğumu özellikle belirtmek isterim.

Öğretmen kılavuz kitabı ile birlikte ders materyalleri de paylaşılmıştır. Ders materyalleri arasında kazanımların anlatılması için hazırlanan sunumlarda bulunmakta. Fakat sunumlar pdf formatında olduğundan ufak tefek değişiklikler yaparak ders işleyip tarzıma uygun hale getirmeye çalıştım.

Sunumu çevrim içi olarak görüntüleyebilmek ve bilgisayarında Microsoft Office programı olmayan, telefon veya tabletle sunumlara çalışmak isteyen öğrencilerimiz için eklenmiştir. Yalnız MEB bakanlığına bağlı hatlarda engelleme olduğundan dolayı içerik görüntülenmeyebilir.

Sunumu ben sıfırdan hazırlamadım. Temel Eğitim Genel Müdürlüğünün https://tegm.meb.gov.tr/www/bilisim-teknolojileri-ve-yazilim-dersi-icin-hazirlanan-materyaller-ogretmen-ile-ogrencilerimiz-kullanimina-sunulmustur/icerik/476 sayfasından edindiğim materyallere ufak eklemeler düzenlemeler yaparak oluşturdum. Sunumun ve materyallerin tamamının bulunduğu ilgili sayfaya yukarıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Sunum üzerinde çalışırken fare ile tıklayarak ilerleyiniz. Sunum altındaki ileri geri tuşları ile geçmeniz halinde sayfa içi animasyonlar görünmeden diğer sayfalara atlayacaktır.

Faydalı olması dileğiyle, iyi çalışmalar dilerim.

GOOGLE DRİVE ÜZERİNDEN GÖRÜNTÜLEYİCİ

Faydalı olması dileğiyle…

https://ozgurseremet.com/wp-content/uploads/2017/11/03110826_1.Donem-Materyalleri-_Sayfa_241-714x402.jpghttps://ozgurseremet.com/wp-content/uploads/2017/11/03110826_1.Donem-Materyalleri-_Sayfa_241-150x150.jpgÖzgür ŞEREMET4.1 Görsel İşleme Programları5. Sınıf – Hafta 12 – Görsel İşleme Programları5. Sınıf Bilişim SunumlarıBilişim 5. sınıf,bitmap kavramı,bitmap nedir,Çizim mi Fotoğraf mı,çizim nedir,dijital resim formatları,fotoğraf nedir,Görsel işleme programları,Görsel işleme programları sunumu,görsel nedir,resim nedir,vektör kavramı,vektör nedirMerhaba Arkadaşlar; Bu sunum Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 5. Sınıf yeni müfredatında bulunan Görsel İşleme Programları konusu için hazırlanmıştır. Sunum ile; 5.4.1.1. Görüntü dosyası biçimlerini bilir.5.4.1.2. Görsellerle ilgili düzenleme işlemlerini yürütür. kazanımları verilmeye çalışılmıştır. 2017-2018 Eğitim Öğretim yılında yeni müfredatın işlenmeye başlamasıyla artık derslerimiz belli bir düzene girmiş. Tüm okullarda aynı konular...Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Etkinlik Sitesi