Bulut Depolama Sunumu

Merhaba Arkadaşlar, Bulut Depolama Sunumu Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 6. Sınıf yeni müfredatında bulunan Dosyalarım Nerede konusu için hazırlanmıştır. Sunum ile;

  • 6.1.3.3. Elektronik ortamdaki verilerin sınıflanması ve saklanması için doğru yaklaşımları uygular.

kazanımları verilmeye çalışılmıştır.


BULUT DEPOLAMA NEDİR?

Bulut depolama, internet üzerinde bize verilen bir alanda dosyalarımızı saklamamıza verilen isimdir. Bu depolama hizmeti sayesinde dosya ve klasörlerimize internetin olduğu her yerden her zaman erişebilmekteyiz. Bu konuda hazırlanan sunumu aşağıdan paylaşıyorum.

Öğretmen kılavuz kitabı ile birlikte ders materyalleri de paylaşılmıştır. Ders materyalleri arasında kazanımların anlatılması için hazırlanan sunumlarda bulunmakta. Fakat sunumlar pdf formatında olduğundan ufak tefek değişiklikler yaparak ders işleyip tarzıma uygun hale getirmeye çalıştım.

Sunumu çevrim içi olarak görüntüleyebilmek ve bilgisayarında Microsoft Office programı olmayan, telefon veya tabletle sunumlara çalışmak isteyen öğrencilerimiz için eklenmiştir. Yalnız MEB bakanlığına bağlı hatlarda engelleme olduğundan dolayı içerik görüntülenmeyebilir.

Sunum üzerinde çalışırken fare ile tıklayarak ilerleyiniz. Sunum altındaki ileri geri tuşları ile geçmeniz halinde sayfa içi animasyonlar görünmeden diğer sayfalara atlayacaktır.

Faydalı olması dileğiyle, iyi çalışmalar dilerim.


BULUT DEPOLAMA SUNUMU GÖRÜNTÜLEYİCİ


Arkadaşlar sunuma en son bu halini verdim. Kılavuz kitapta verilen halinden yola çıkarak ilerlemeye çalıştım. Lütfen öneriniz var ise yorum olarak belirtiniz. Çok fazla içerik eklediğimden dolayı gözümden kaçabiliyor.

Bulut Depolama Sunumunu bilgisayarınıza indirme sayfasına buraya veya aşağıdaki resim üzerine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İndiren arkadaşlar paylaşırken kaynak gösterebilirse ve bir teşekkürü çok görmezse sevinirim. Güle güle kullanın.

Sunum üzerinde dilediğiniz gibi değişiklikler yapabilirsiniz.

Sunumu geliştirerek öğrenciler için daha faydalı hale getirirseniz eğer benimle paylaşırsanız bende buradan herkesle paylaşmaya çalışırım. Birlikte daha güzel içerikler ortaya çıkarabiliriz.

BULUT DEPOLAMA SIRALAMA ETKİNLİĞİ

Bulut Depolama Sunumu Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 6. Sınıf öğrencilerimiz için hazırlanan 6. Sınıf – Hafta 3 – Dosyalarım Nerede ünitesinin bir parçasıdır. Ünitenin diğer parçalarına link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bulut Depolama Sunumu yeni müfredata göre hazırlanan Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 6. Sınıf Kılavuz kitabından faydalanılarak oluşturulmuştur.


BULUT DEPOLAMA HİZMETLERİ AFİŞİ

Bulut Depolama Hizmetleri Afişi
Bulut Depolama Hizmetleri Afişi

Not: Bu Afiş Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 6. Sınıf Kılavuz kitaptan alınmıştır.

Faydalı olması dileğiyle…

9 Comments

  1. artık sadece google drive kullanacağım hocam, 15 gb alan fazlası ile yeter.

  2. Merhablar hocam okuluzdaki akıllı tahtalarda pardus yüklü sizin pptx leri indirmeye çalıştığımda indirmiyor, neden olabilir

  3. merhaba hocam benim bilişim hocam önerdi o da bu yayında ders yapıyor bence harika bir iş cikarıyorsunuz sunumlarınıza bayılıyorum bu arada yeni yılınz kutlu olsun

  4. Sayın hocam öncelikle elinize sağlık, son eklediğiniz sunuları pdf olarak indiriyor, pptx indirmiyor. Özellikle mi bu formatta yüklediniz, yoksa bende mi bir sorun var acaba.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*