BİT’in Günlük Yaşamdaki Önemi Ev Ödevi

Merhaba Arkadaşlar, İlk hafta konumuz olan BİT’in Günlük Yaşamdaki Önemi konumuzu işledik. Konuyu bitirip bir sonraki konuya geçmeden önce sizlerden öğrendiklerinizin üzerine düşünerek kendi yorumunuzda bulunmanızı isteyeceğim.

Aşağıya eklediğim resimde bu hafta gördüğümüz Bilgi ve İletişim Teknolojileri araçlarının kullanım alanları listelenmiştir.

Sizden istediğim aşağıdaki alanlardan 1 tanesini seçiniz ve bu alanda siz veya bir yakınınız bu alandan nasıl ve hangi araçları kullanarak faydalanıyor.

1-11-2-3-BİTin-Günlük-Yaşamdaki-Önemi

Bu durumu ayrıntılı bir şekilde yorum olarak gönderiniz.

Not: Yorumlarda kelime hataları ve noktalama işaretlerine dikkat edelim. Yorumlarınızı üye olduktan sonra yazınız.

Bu Ev Ödevi Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 5. Sınıf öğrencilerimiz için hazırlanan 5. Sınıf – Hafta 1 – Bilişim İle Tanışıyorum ünitesinin bir parçasıdır. Ünitenin diğer parçalarına link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Faydalı olması dileğiyle…

341 Comments

 1. Ben sağlığı seçtim çünkü günümüzde en çok kullanılan eşyalardan biri sağlık eşalarıdır mesela günümüzde röntgen çok kullanılır ve gelişmiştir.sadece röntgen değil bazı sağlık ta kullanılan eşalarda çok gelişmiştir o yüzden ben sağlığı seştim

 2. ben sağlı şeçiyorum çünkü eskiden tıp okadar ilerleme işti ve çok ağırlıklı hastalıklar varmış

 3. Sağlığı seçtim.Çünkü bir sürü teknolojik araç tanıdım.Tansiyon aletini,röntgeni,steteskopu,emarı,kan ısıtıcıyı,tens cihazını,cerrahi aspiratörü öğrendim.

 4. ben sağlığı seçtim çünkü geçmişten günümüze kadar bir çok teknolojik alet gelişmiştir bunlardan bir çoğu sağlıkla ilgilidir geçmişteki sağlık araçları hijyenik değildir ama şimdiki sağlık araçları daha hijyenik ve teknolojik .

 5. ben sağlığı seçtim çünkü geçmişten günümüze kadar bir çok teknolojik alet gelişmiştir bunlardan bir çoğu sağlıkla ilgilidir geçmişteki sağlık araçları hijyenik değildir ama şimdiki sağlık araçları daha hijyenik ve teknolojik .

 6. ben dişçiye gitmiştim ve orada elektronik aletlerle dişimi çektiler ve bir dişimede elektronik aletlerle dişime dolgu yaptılar

 7. Ben ulaşımı seçtim çünkü arabalar,otobüsler,uçaklar,vb. şeyler olmasa insanlar yeni kıtalar keşvedemezdi,insanlar uzaktaki akrabalarıyla görüşemezdi,ve en kötüsü kıta keşvedilemdiği için insanların yaşam alanı daralır hastalıklar artar ölümler çoğalır ve bu yüzden insanlar birbirinin bölgelerini ele geçirmek için savaşırdı ve şimdiki savaşların 3 katı artardı savaşlar bu faydalı kısım sıra zararlı kısıma geldi

  eğer arabalar uçaklar vb. şeyler olmasa her yıl binlerce kişinin ölümüne neden olan trafik,gemi,ve sık sık yaşanmasada uçak kazaları yaşanmazdı ve havamızı oldukça kirleten egzoz dumanı olmazdı ve havamız çok daha temiz olurdu ve kötü aletler getirilemezdi. THE END

 8. ben sağlığı seçtim çünkü geçmişten günümüze kadar bir çok teknolojik alet gelişmiştir bunlardan bir çoğu sağlıkla ilgilidir geçmişteki sağlık araçları hijyenik değildir ama şimdiki sağlık araçları daha hijyenik ve teknolojik .

 9. ulaşım ulaşımda bir sürü yol vardır işte bunlar .Kara yolu hava yolu deniz yolu demir yolu dur.Kara yolunda araba servis kamyon dur.Hava yolu zeplin helikopter uçak tır .Demir yolu tren metro tranvay .Deniz yolu ise deniz altı gemi kayık sandal dır .Biz toplum olarak kara yolu yani arabayı tercih ederiz

 10. Eğitimi seçiyorum neden derseniz eğitim olmasaydı hayat olmazdı. Meslek sahibi ve okuma yazma öğrenemezdik. Eğitim olmazsa hayat olmazdı. Geleceğimiz için eğitim şart.

 11. ben eğitimi seçtim çünkü herkezin ve her çocuğun eğitime ihtiyacı var. eğitim demek geleçek,meslek,kayiyer kurmakdır.eğer iyi bir kariyer kurmak istiyosak eğitim almalıyız.ve okul kötü biryer değil okul çacukların oyun oynadığı ders işlediği yerdir

 12. ben sağlığı seçiyorum çünkü hastaneler olmasaydı sağlık olmazdı ve sağlıklı olmakta çok önemli çünkü sağlık olmasaydı hepimiz hastalanırdık ve bu hastalıklar ölüme yol
  açabilirdi

 13. ben sağlığı seçtim çünkü,
  sağlığımız bozulursa emar röntgen olmadan hastalığımızın
  nedeni çok zor anlaşılır.

 14. ben eğitimi seçtim çünkü
  eğitimde teknoloji olmassa anlamamız çok uzun sürerdi
  teknoloji eğitimin olmazsa olmazıdır

 15. Ben ulaşımı seçtim çünkü eskiden insanlar değişik ulaşım araçlarıyla gidecekleri yerlere ulaşıyorlardı. Araçlarla ulaşılamayan yerlere hayvanların yardımıyla gidilirdi.Teknolojinin gelişmesiyle uçak,hızlı tren ve motorlu araçlar sayesinde insanlar daha rahat istedikleri yere ulaşma imkanına kazandılar.

 16. Ben eğitimi seçtim.Çünkü eğitim her geçen gün yapılan çalışmalar sayesinde daha da gelişmekte.Ayrıca eskiden okullarda akıllı tahta yoktu.Ama şimdi yapılan projelerle birlikte hem eğitim vermek kolaylaştı hemde okullara akıllı tahtalar takıldı.

 17. Günlük yaşamımızda olup bitenleri görmezden gelirsek bazı şeylerden bizde etkilenebiliriz mesela bi ambulans giderken ona yol vermezsek belki o ambulansda babamız değer verdiğimiz kişi olabilir. hamza toplu 5_a

 18. ben egitimi seçtim çünkü egitim büyüyüp meslek sahibi olmak için çok önemli bir şeydir

 19. ben ulaşımı seçtim ulaşım hayatımızı kolaylaştırır eski zamanlarda yaklaşım 100 sene önce yürüyerek bir yere gidiyorlardı ilk önce kömürlü trenler,at arabaları,fayton,eski model araba,vb. şeyler icat edilmiştir. bu sayede hayatımız kolaylaşmıştır.

 20. Hastaydım kolum kırdı rötgen çektirdik ve kolumun kırık olduğnu öğrendim ve kolumu alçıya aldılar

 21. ben sağlığı seçtim çünkü biz ailecek geçen hafta doktora gitmiştik.dr kardeşime dediki gözlüğünün derecesi düşmüş dedi.bana ise senin gölerin çok keskin görüyor dedi.

 22. Ben sağılığı seçtim çünkü hastaların sağlığına kavuşması benim için önemlidir

 23. Ben sağlığı seçtim
  Bir gün kuzenlerimle oynarken bir yerden düştüm ve hemen hastaneye gittik.Hastanede önce kolumun röntgeni çekildi röntgenden sonra doktorlar kolumun çatlak olduğunu söylediler, kolumu alçıya aldılar ve eve gittik.Bu olaydan sonra sağlıkta kullanılan cihazların önemini daha iyi anladım.

 24. Ben sağlığı seçiyorum. Çünkü sağlık çok önemlidir. Eskiden hastanelerde tahlil sonuçları haftalarca,aylarca beklenirken geliştirilen sağlık ekipmanları sayesinde hemen veya birkaç saat sonra sonuçları alabiliyoruz

 25. Ben eğitimi seçtim çünkü öğretmeninimiz bize bir konuyu anlatacağı zaman tahtaya yazmak yerine akıllı tahtadan anlatıyo bu sayede zaman kaybı olmuyor veya öğretmenimiz soruları tek tek yazmak yerine fotokopisini çıkartıyor.

 26. Ben ulaşımı seçiyorum çünkü ulaşımda kullanılan araclar= ucak,araba,otobüs daha çeşit çeşit ulaşım araçları vardır seçme nedeni ise insanlar bir yerden bir yere gitmek icin ulaşım araçları kullanırlar eğer ulaşım araçları olmasaydı her yere yürüyerek gitmek zorunda kalırdık

 27. Ben sağlığı seçtim çünkü sağlığımız çok önemli.Röntgen,ultrason,tomografi gibi cihazlar olmasaydı hastalıkları bilemezdik.

 28. Ben sağlığı seçiyorum çünkü sağlık teknoloji ile gelişmeseydi bir sürü insan ölürdü

 29. Ben eğitimi seçiyorum.
  Eğitim herkesin alması gerekir.Çünkü insanlar eğitim alarak bir meslek sahibi olurlar , iyi bir gelecek demektir.

 30. Ben ulaşımı şectim cünkü ulaşım olmasa uzak gideceğimiz yere gidemezdik bu yüzden seçdim

 31. Ben Eğitimi seçiyorum Çünkü eğitimsiz Her insan Gelecekte hiç bir meslekte ve işte Başarılı olamaz
  Okuyup iyi bir meslek sahibi olmamız için Eğitim gereklidir

 32. hocam ben yazıp gönderiyorum ama yorumlarda göremiyorum size geldiğini nasıl anlayabilirim ?

 33. güvenliği seçiyorum ben örneğin alkollü ve silahlı biri hastaneye girip

  birine zarar vermek istiyor o zaman bizim güvenliğimiz için hastanedeki güvenlik görevlileri müdahale ederek zarara yol açmasını önlüyorlar.

  güvenlikte kullanılanlar:

  güvenlik kamerası
  alarm
  silah,jop vb.

 34. Ben sağlığı seçtim Çünki teknoloji ilerlemeseydi hastalıklarımızı öğrenemezdik şimdi ise teknoloji ilerlediğinden artık herşey kolay Bana bi keresinde araba çarpmıştı ve hastaneye gittiğimizde röntgen çektiler ve emar çekinmiştim ve bişey olmadığını farketmişlerdi ve beni göndermişlerdi Teknoloji ilerlemeseydi bunları bilemezdik Teknoloji ilerlediğinden artık hayatımız kolaylaştı.

 35. Ben saglıgı sectım cunku saglık olmazsa olmaz.Saglık herseyden once gelır.Sglıklı olunca ve egıtımlı olunca her engelı asarsın.Arkadaslarımın dedıgı gıbı hastalandıgımızda rahatsızlandıgımızda hemen hastaneye gıderız. Orada saglık gorevlılerı yanı hemsıre ve doktorlar yardım eder. hemen yardımcı olurlar.muayene ederler.cıddı bır hastalıgımız varsa gozlem altına alırlar gunlerce bakarlar eger cıddı bır hastalıgımız yoksa hastalıgımıza gore ılac verırler. Bız ılacımızı dengelı bır seklde kullanırız ve hastalıgımız gecer. Eger hastalıgımız gecmezse yenıden yardımcı olurlar ve muayene ederler bızlere hızmetlerı coktur bende buyuyunce saglık gorevlısı yanı doktar olmak ıstıyorum ınsanları ıyılectırmeyı hayatta kalmalarını saglamayı ve kımsenın hasta olmasını veye arkadası vb. hasta oldugu ıcın uzulenlerıde ıstemem herkese yardım etmek ısterım. yararları cok yanı say say bıtmez. tabı yukarıdakı butun secenekler cok guzel ve hepsı hayatımızda olmazsa olmazlardanlar.ve butun gorevler egıtım olmadan olmaz.Butun hızmet verenler meyve veren bır ağac gıbıdır.Gorevlerı saymakla bıtmez.

 36. Ben ulaşımı seçtim çünkü arabalar,otobüsler,uçaklar,vb. şeyler olmasa insanlar yeni kıtalar keşvedemezdi,insanlar uzaktaki akrabalarıyla görüşemezdi,ve en kötüsü kıta keşvedilemdiği için insanların yaşam alanı daralır hastalıklar artar ölümler çoğalır ve bu yüzden insanlar birbirinin bölgelerini ele geçirmek için savaşırdı ve şimdiki savaşların 3 katı artardı savaşlar bu faydalı kısım sıra zararlı kısıma geldi

  eğer arabalar uçaklar vb. şeyler olmasa her yıl binlerce kişinin ölümüne neden olan trafik,gemi,ve sık sık yaşanmasada uçak kazaları yaşanmazdı ve havamızı oldukça kirleten egzoz dumanı olmazdı ve havamız çok daha temiz olurdu ve kötü aletler getirilemezdi. THE END

 37. ben sağlığı seçtim çünkü bi insanın hayatı boyunca dikkat etmesi gereken en önemli unsurdur.

 38. Ben sağlı Seçtim sağlımız değerli sağlımıza bakmasak cidi hastalıklar yakalana biliriz hata ölebiliriz.

 39. Ben Günlük Yaşamı Seçerdim Çünkü Günlük Yaşam Aslında Hepsini Kapsıyo Online Alışveriş Ve Çoğu O yüzden Günlük Yaşam

 40. Ben güvenliği seçtim.Çünkü güvenliğimiz olmazsa evimize hırsız girerdi ve sokaklarda rahat yürüyemezdik

 41. Ben sağlığı seçiyorum benim bi arkadaşım vardı çok hafif yani normal şikayetlerle hadtaneye gitti orada yapıldığı ve çekildiği tahlil sonucunda kanser başlangıcı teşhisi konuldu şuanda sağlık durumu kontrol altında sağlık alanında bu kadar ilerlemeler olmasaydı farklı sonuçlar olabilirdi.

 42. Ben iletişimi seçtim. Çünkü eskiden iletişimi dumanla,mektupla ve güvercinle yapardık. Ama şimdi birçok şey icat edildi. Bunlardan bazıları telefon,tablet,bilgisiyar,televizyon ve özellikle internettir.

 43. Ben güvenlği seçtim.Çünkü güvenlikte kullanılan lazerler olsun kameralar olsun bu teknolojilerden yararlanıyoruz.

 44. Sağlık. Çünkü ben insanlarin hayatina onem verip onlari iyilestirebilirim ve herkes hayatina mutlu mesut devam edebilir.Hastaneye gittiğimizde teşhis konulması için teknolojik cihazlardan faydalaniriz.

  Kerem Minci

 45. Ben evde ödevimi yaparken birden böbreğime ağrı girdi.Hastaneye gittim röngen çektiler ve böbreklerimde kum vardı babamın böbreklerimde zaten taş var buda genetikmiş şu içmesem böyle oluyo.??

 46. Sağlık:Biz insanlar her şeyin değerini sonradan anladığımız gibi sağlımızın değerini maalesef sağlımızı kaybettikten sonra anlıyoruz.Bu durum oldukça üzücü ancak hepimiz bu konuya karşı biraz duyarlı olursak hastalarımızı çok daha iyi iyileştirebiliriz.Sağlığımıza bir an evvel kavuşabilmemiz için motivasyonumuzu yüksek ve sabrımızı geniş tutmalıyız.En büyük hazinemiz sağlığımız…!Sağlıklı günler hep gülen yüzler.

 47. ben sağlığı seçtim çünkü bi insanın hayatı boyunca dikkat etmesi gereken en önemli unsur.mesela doktorlar insanların sağlığı için çaba sarfediyorlar bunlar için tıpbi aletler kulanıyorlar reçete yazıyorlar ve bir çok insan sağlığına doktorlar sayesinde kavuşuyor.

 48. Ben sağlığı seçtim bence saglık hayatımızda büyük yer kaplar hastanelerde özel makinalar olmasaydı bazı hastalıkların derti bulunmazdı

 49. Ben iletişimi seçtim. çünkü iletişim çok önemlidir.Mesela eskiden iletişim farklıydı mektupla

  dumanla iletişim kuruyorlardı.Ama şimdi telefon tablet bilgisayar VB. araçlar var.iletişim

  bilgi içindir fakat bazı çocuklar bunu oyun için kullanır. Lütfen iletişimi düzgün ve bilgi

  için kullanalım.

 50. Ben sağlığı seçtim.ders yaparken veya bilgeseyar başında dik durup ayaklar 90 derece ve kollarda da 90 derece olacak ayaklar altında bir destek olacak bel dik ve yaslanır bir şekilde olmak daha güvenli olur.Çocuklar yarım saat oynar yarım saate spor yapmalıdır.büyükler ise onlara özel bir dakika iki dakika lık sporlar var

 51. Ben sağlığı seçtim çünkü sağlık her şeyden önemli gözü kör olan bir insan için dünya kararmıştır kolu olmayan bir insan Dünyada her şey ona zor gelir bu yüzden ben sağlığı seçtim

 52. Güvenlik: Güvenlik hayatımızın her alanında çok önemlidir . İş güvenliğimiz, trafikteki güvenliğimiz sağlıktaki güvenliğimiz ve daha bir çok şey .

 53. Ben sağlığı seçtim çünkü sağlık her şeyden önemli gözü kör olan bir insan için dünya kararmıştır kolu olmayan bir insan bir çok şeyde zorluk çeker bu yüzden Allah’a şükür etmeliyiz bu yüzden ben sağlığı seçtim

 54. Ben sağlığı seçtim çünkü sağlık alanında birçok şeye ihtiyaç duyuyoruz. Teknoloji bu kadar gelişmeseydi hastalıklar zor bulunurdu.İnsanlar tedavi olurken çok zorlanırdı.Şimdi teknoloji sayesinde birçok zorlu hastalığı teşhis edip kolayca tedavi alıyoruz.

 55. Ben sağlığı seviyorum çünkü sağlık en önemli şey mesela doktorlar steteskop ile insanların kalbini dinleyebiliyor kısacası sağlık ile ilgili bir çok alet var ve bu aletler insanların hastalığının tespit ediyor ve doktorlar ona göre reçete yaziyor

 56. Ben eğitimi seçtim çünkü eğitim çok önemlidir ve eğer cocuklar eğitim almasa güzel bir işte çalışamazlar çünkü her şeyin başı eğitimdir mesela bir memur okuma yazma bilmese onun Memur olması bir işe yaramaz yani eğitim çok önemlidir

 57. Ben yaz tatilinde başım ağrıyordu ve çok şiddetliydi hastaneye gittik röntgen çektiler ve başımda sünüzüt oldunuz örendik

  • Eğitim çünkü insan birikimin ürünüdür diğer canlılardan farkı hep birlikte bir kültür oluşturmalıdır bu kültürün yeni bireylere aktarılmasıda EĞITİM SAYESİNDEDİR

 58. Öğrenci olduğum için en çok yararlandığım alan eğitim alanı. Bu yüzden ben eğitimi seçtim. Ortaokula henüz yeni başladım. Bu yüzden ilkokulda eğitimle ilgili olarak yararlandığım teknolojik kaynaklardan bahsetmek istiyorum. İlkokulda ilk başlarda projeksiyon aletimiz vardı. Ondan çok yararlanıyorduk. Derslerimize çok katkısı vardı. Öğretmenimizin bilgisayarı vardı. O da çok işimize yarıyordu. Bilgisayardan dersle ilgili şeyler bulup projeksiyona yansıtıyordu. Daha sonra okulumuz değişti. Sınıfımızda akıllı tahta oldu. O daha çok işimize yaradı. Öğretmenimiz tahtaya yazı yazmak zorunda kalmadı. Böylece işlerimiz daha da kolaylaştı. Ayrıca evimizde de bilgisayar olduğu için araştırmam gereken konuları kolayca araştırabiliyorum. Bilgisayar olmasa saatlerce uğraşıp kitaplardan araştırmak zorunda kalacaktım.

 59. Sağlığı seçtim çünkü sağlık çok önemlidir insanlar için sağlık aletleri çok gelişti çünkü teknoloji ilerledi sağlık için teknoloji ilerlemeseydi ne olurdu bilemiyorum ama neyseki ilerledi o yüzden herşey çok kolay artık

 60. Ben eğitimi seçtim, çünkü eğitimde kullanilan araçlar akıllı tahta projeksiyon tepegöz ve mikroskop vb. teknolojik araçlarla eğitim hayatımız kolaylaştı;
  Mesela şuan kullandığımız akıllı tahta teknolojisi sayesinde derslerimizi kolay ve zevkli işliyoruz böylece daha iyi anlıyoruz.
  Ayrıca okuldaki bilgisayar odaları sayesinde araştırmalarımızı daha kolay yapıyor istediğimiz bilgilere kolayca ulaşıyoruz.

 61. Ben sağligi sectim. Oyun oynarken ayağımı burkmuştum. Akşama doğru ağrısı biraz daha fazlalaşmaya başladı ve hastaneye gitmek zorunda kaldık. Film çekilerek ayağmda çatak olduğunu öğrendik ve ayağim alçıya alındı.

 62. Ben sağlik konusunu seçtim çünkü benim başımdan yaz tatilinde sağlığım’la ilgili bir olay geçti ben yatarken abim bilmeden kolumun üstüne oturdu ve çok ağrıdı.annem ve babam beni hemen hasteneye götürdüler doktorlar muayene etti ve röntgen çektiler ve kolumun kırık olduğunu söylediler daha sonra alçıya aldılar eve geldik. o gece hiç uyuyamadım kolumun ağrısından anladımki insan sağlığının ne kadar önemli olduğunu.

 63. Ben günlük yaşamı seçtim çünkü sabah kafamız dağıtalim diye televizyon’u açarız dışarda mp3 dinleriz okula gider bilgisayardan,prejeksiyondan,akıllı tahtadan ders işleriz anlatmak istediğim şey teknoloji her yerde

 64. Ben eğitimi seçtim çünkü gün içerisinde bir çok bilgiye ihtiyacımız oluyor.Bu bilgileri internetten kolayca bulup edindiğimiz bilgileri tüm dünyayla paylaşabiliyoruz.

 65. Ben günlük yaşamı seçtim.Çünkü günlük yaşam içerisinde çok fazla teknolojik araçlarla karşılaşıyoruz.Mesela sabah telefon sesiyle uyanıyoruz.Sonra okula gidip akıllı tahtadan ders işliyoruz.Eve gelip bilgisayardan ödevimizi yapıyoruz.Ödev bitince televizyona bakıyoruz.Kısacası hayatımız teknolojik araçlarla geçiyor.

 66. ben sağlığı seçtim

  çünkü sağlık herşeyden önemlidir şimdiki sağlık aracları çok modern olduğu için hastalıklara çare bulunuyor bende doktor olup hiç kimnin ölmesine izin vermiyeceğim

 67. hocam bende güvevenlik çünkü hırsız giremez girersede kamerayla görülür ve polisler yakalar .
  kamera yoksa da lazer olur deyersede alarm çalar.
  onlar yoksa her kapıya şifre konulmalı.

 68. Ben günlük yaşamı seçtim çünkü günlük yaşam içerisinde bir çok teknolojik araçla karşılaşıyoruz.Mesela sabah cep telefonların sesi ile uyanırız.Sonra okulda akıllı tahtalardan ders işleriz.
  Sonra eve gelince bilgisayardan ders yaparız ödev bitince televizyona bakarız kısacası bütün hayatımız teknolojik aletlerle geçiyor.

 69. Ben eğitimi seçtim.Çünkü teknoloji eğitimin çeşitlenmesine ve gelişmesini sağlıyor.Mesela akıllı rahtalar eğitimde kullanılmaya başladıktan sonra dersler daha zevkli ve kolay hale geldi

 70. Ben ulaşımı seçtim çünkü:
  Eskiden atarabalarıyla ulaşım yapılırdı.Ama şimdi eskisi gibi diğil.Şimdi yeni teknoloji arabalar, gemiler,uçaklar,trenler var. Eskiden 2 günde gidilebilen bir yere şimdi 2 saatte gidebiliyoruz. Kısacası zaman tasarrufu yapıyoruz.

 71. Ben bankacılık ve alışveriş seçerdim

  Çünkü İnternet bankacılığı ile alışveriş daha kolay oluyor ve başka bir yerde bulamadığımızı orada buluruz.Bide o kadar gezmeyiz. Hemen telefonumuzdan istediğimizi bulur kargo bir kaç gün sonra elimize ulaşır.

 72. Ben sağlığı seçtim çünkü sağlık herşeyden daha önemli çünkü eskiden tomografi cihazı röntgen ne ultrason gibi aletler yoktu eskiden bilim gelişmemiştir ama şimdiki dönemlerde bu şeyler var bu cihazlar sağlığımızı kolaylaştırmıştır ve daha çok probleme sebep açmamıştır bu aletler var diye sağlığımızı kötü yerlere atmayalım

 73. Ben eğitimi seçtim öğretmenim.
  Ben eğitimde teknolojiden ders işlerken akıllı tahtadan, ödevlerimi yaparken bilgisayar ve internetten yararlanıyorum. Ödevlerim için yazıcıdan çıktı alıyorum.

 74. Bankacılık ve Alışveriş seçtim. Çünkü alışverişe çıkmadan İnternet den kitap,kazak, ayakkabı, çanta, defter gibi şeyleri almakta işimizi kolaylaştırır. Ayrıca bir fatura ödemede yada para göndermede işimizi kolaylaştırıyor. 🙂 🙂

 75. Eğitim alanında ben şu elektronik aletleri kullanırım; akıllıtahta, bilgisayar,tepeegöz projeksiyonu.

 76. Ben eğitimi seçtim çocukların birşey öğrenmesi için çok faydalı olacağını düşünüyorum. Ödevlerimizi yapmamızı kolaylaştırır.

 77. Babam çiftçi tarımla uğraşır kasolin nafta kanola aspir gibi tohumların yağlarını sanayide kullanıldını öğrendim aspirden BİYO DİZEL (İnceltilmiş MAZOT) elden edinerek çevre kirliligin önlenmesine katkı saglıyacagı ve ülkemize de yaygınlaşacağını düşüncesindeyim

 78. ben güvenliği seçtim çünkü değerli eşyalarımın güvende olmasını isterim.tabiki sadece eşyalar değil güvenlik günlük hayatımızda da önemli. mesela evimize girmeye çalışan hırsızları kameralar sayesinde görebilir ve polise teslim edebiliriz.

 79. Ben sağlığı seçiyorum çünkü dünyada sağlıksorunu olan bir sürü insan var herkes doktora gidiyor eskiden röntgen aletleri gibi gelişmiş aletler yoktu yani artık çok gelişmiş aletler var insaların sorunları anlaşılıyor bilişim teknlojiler var insanların en güvendikler şeylerden biri olmaktadır.

 80. Ben eğitimi seçtim çünkü eğitim olmasaydı ne güveliK ne sağlık nede ulaşım olurdu. Eğitimde bilgisayar akıllı tahta ve projeksiyon gibi bir sürü araç kullanılır. Bunlarda ayrıntılı bir şekilde bilgiler ediniriz bununla beraber daha iyi anlarız.

 81. none Comment author #7523 on BİT’in Günlük Yaşamdaki Önemi Etkinliği by Özgür ŞEREMET
  Teknolojik aletlerin eğitime katkısı yadsınamaz. Günümüzde her geçen gün gelişmeye devam eden ve hayatımızı ciddi anlamda kolaylaştıran teknolojik aletlerin şu ana kadar hep eğitimi olumsuz etkilediği söylendi. Aslında teknolojik aletler doğru kullanıldığı takdirde eğitime olan katkısı çok büyüktür. Bunun farkına varan onlarca ülke eğitimi teknolojik aletler ile birleştirmiş ve teknolojinin sağladığı pratikliği eğitim dünyasına kazandırmıştır. Teknolojik araç ve gereçlerin, teknolojinin eğitime katkıları oldukça fazladır.
  Ülkemizde birçok okulda bulunan projektör, akıllı tahta, dokunmatik plazma bilgisayarlar ve eğitim tabletleri de bunlara örnektir. Bu tür araçlar öğrencilerin konuları daha iyi anlamasına ve örnekler ile konuları daha iyi pekiştirmelerine katkıda bulunmaktadır. Öğrencinin eğitimini kolaylaştırarak öğretmenin tam olarak öğrencilere konu anlatmasına olanak sağlamaktadır. Teknolojik aletlerin eğitime katkıları sadece bunlarla da sınırlı değildir. Şu anda ülkemizde evinde bilgisayar ve internet bulunmayan çok az hane bulunmaktadır. İnternet dünyası birçok olumsuz içeriği bulundurduğu gibi eğitime katkısı olan içerikleri de içerisinde bulundurmaktadır. Öğrenciler internet üzerinden konu anlatımları, testler, sınav soruları, eğitim videoları, eğitim haberleri gibi birçok alandan içerik bulabilmektedir. Bunları kullanarak kendisini geliştirme imkanına sahip olabilmektedir. Bunun yanı sıra televizyonda bulunan birçok eğitim programları, belgeseller, genel kültür sağlayan yarışmalar, programlar gibi yararlı içerikleriyle de eğitime katkı sağlamaktadır. Yani teknolojik aletlerin neredeyse hepsi eğitime katkıda bulunup, öğrencilerin bilgiler edinebileceği kaynaklardır. Tek sorun nasıl kullanılacağını bilip, bilinçli bir şekilde bu aletleri kullanmaya çalışmaktır. Kişi bu aletleri nasıl kullanırsa o şekilde etkilenecektir.

 82. HOCAM BEN EĞİTİMİ SEÇİYORUM ÇÜNKÜ:BENCE OKUL HAYATIMIZIN OLMASSA OLMASI BİLMİYORUM SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

  ONAYINIZI BEKLİYORUM

 83. Ben sağlığı seçiyorum.Çünkü her şeyin başı sağlık.Şimdiki sağlık cihazları çok modern aletler oldukları için tüm hastalıkların çaresi bulunuyor.Bu arada bende doktor olup bu teknolojiden bütün hastalarımın faydalanmasını sağlayacağım.

 84. Ben bankacılığı seçtim çünkü:Bankamatikler bizim işimize çok yarıyor yeterli paramız yoksa kredi çekiyoruz paralarımızıda güvende de tuta biliyorlar.

 85. Ben egitimi seçiyorum. Bunun sebebi derslerde işlediğimiz konuları teknolojinin yenilikleriyle sadece okulda değil evimizde de derslerimize ulaşabilme imkanımız mevcuttur. Eğitimi akıllı tahtalar yardımıyla kolaylaştırıyoruz. Teknoloji geliştikçe eğitim daha kolay hale geliyor. Ödevlerimizi telefon tablet vb. Şekilde yapabiliyoruz. Bunlar da teknolojinin eğitim alanındaki avantajlarıdır.

 86. Ben eğitimi seçtim çünkü:Eğitimin kaliteli ve kesintisiz devam etmesi için teknoloji çok önemlidir.Eskiden sınıflarda tepegöz,projeksiyon gibi araçlar kullanılırken,hatta daha eskiden onlarda yokmuş,günümüzde sınıflarımız akıllı tahtalarla ve internet ağıyla donatılmıştır.Gelişen teknolojiyle birlikte eğitim daha kaliteli ve zevkli hale gelmiştir hem öğretmenler hemde öğrenciler için.

 87. Ben günlük yaşamı seçtim Çünkü günlük yaşamda kullandığımız teknolojik aletleri anlatmak istedim Mesela günlük hayatta en çok telefonlar kullanılıyor bence .Telefondan başka bilgisayar tablet televizyon gibi daha çok şey var ama genellikle bunlar kullanılıyor Aslında bize bu aletlerin faydaları çok ,ancak faydaları olduğu gibi zararları da var Mesela bağımlılık yapıyor radyasyon yayıyor ve bence en önemlisi dışarıdaki güzellikleri ve oyunları kaçırıyoruz…

  • Ben ulaşımı seçtim.Çünkü gelişen teknoloji her alanda olduğu gibi ulaşımda da bize büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Ulaşım her alanda çok önemlidir. Sağlıkta, alışverişte eğitim de ve günlük yaşamda hayatımızı kolaylaştırmıştır. Konforlu jetler,hızlı trenler, lüks otomobiller hem hayat standartlarımızı yükseltmekte hem de kaliteli ve rahat yaşamamızı sağlamaktadır.

 88. Ben güvenliği seçtim.Çünkü güvenlik insan yaşamının en önemli parçasından biri.Çünkü her insan kendini güvende hissetmek ister.

  Bunun için teknoloji aletleri(kamera lazerler kamera odası) olabilir

 89. ben iletişimi seçtim. çünkü eskiden hiç telefon,tablet,bilgisayar vb. yoktu eskiden mektupla telgraf kullanırlardı mektubun gitmesi çok uzun sürüyordu telgraf 2 kısa 1 uzun olarak yapılırdı ama sonradan yapılan telefon, tablet ,ev telefonu leptop vb. çıktı artık iletışim daha kolay oluyordu mesela istanbuldaki akrabanızla hızlı bir şekilde sohbet edebiliyoruz başka görüntülü bile konuşabiliriz.

 90. Eğitim çok önemlidir eğitim görürkende akıllı tahta,bilgisayar evde ödev yaparkende yine bilgisayar,telefon,tablet gibi elektronik aletlerle uğraşırız .

 91. Öğretmenim ben eğitimi seçtim çünkü eğitim olmazsa doktorluk,mühendislik ve diğer çoğu meslek olmazdı biz hayat konusunda çoğu şeyi öğrenemezdik

 92. Ben eğitimi seçtim çünkü;eskiden akıllı tahta prajeksiyon cihazı vb. şeyler yoktu ve tahtaya yazı yazmak için tebeşir kullanılırdı ama şimdi en iyi teknoloji ile eğitim veriliyor

 93. Sayın öğretmenin ve arkadaşlarım
  Ben eğitim konusunu seçtim, çünkü öğrenci olarak bilişm teknolojilerini en çok eğitim amaçlı kullanmak zorundayız.
  Bu konuya örnek verecek olursak; akıllı tahta, şu an ödev yaptığım internet sitesi, test okutma programları gibi.
  Sonuç olarak teknolojinin gelişmesi eğitimi değiştirmiş ve geliştirmiştir.

 94. sağlığı seçerdim çünkü sağlık bizim hayatımızdan bir parçadır sağlık olmasa hayat olman bu yüzden ben sağlığı seçtim

 95. Ben sağlığı seçtim Sağlını kaybeden bir insan için hayatında en önemli seyin sağlı olmaktır

 96. Ben eğitim seçtim çünkü eğitim olmasa olmaz çünkü eğitim bence hayattır eğitim olmasa insanın huzuru olmaz insan rahat edemez içine bir endişe doğar eğitim insanın geleceği insan huzur istiyorsa bence okumalı öğrenmeli keşfetmeli insanlığı bir adım daha ileriye götürmeli ileriyi görmeli insanlığın zervesine çıkarmalı

 97. Ben sağlığı seçiyorum çünkü;insan sağlığı her şeyden daha önemli bu konuda ablamı örnek alıyorum. Ablam stajyer hemşire ve her akşam stajdan geldiğinde hastanede yaptıklarını anlatıyor hastaların hayır duasını almak çok güzel bir şey ve çok kutsal bir meslek.BİT sayesinde hastaların hastaneye giriş yaptırıp yaptırmadıklarını rahatça görebiliyor,hangi hastanın hangi doktor için randevu aldığını ve doktorların yatan hastaları için yazdığı ilaçları ve tedavilerini görebiliyor ve ilaçlarını hastane eczanelerinden kolayca alabiliyorlar.Böylece hastaların tedavileri yarım kalmıyor kolayca tamamlanıyor ve sağlıklarını yerine getirebiliyorlar.Sağlık ve teknolojinin bir arada yürütülmesi insanların işlerini daha da kolaylaştırıyor ve böylece zaman kaybı olmuyor.

 98. Ben eğitimi seçtim;

  Teknoloji çok ilerlediği için artık eğitim daha iyi veriliyor ve daha kolay.

  Örneğin:sizi derste akıllı tahtayı kullanmanız gibi
  veya bilgisayar odasında bilgisayarları kullanmamız ve şimdi bu ödevi yapmamız gibi??✏?

 99. Ben GÜVENLİĞİ seçtim çünkü :

  Günümüze kadar ilerleyen teknoloji

  sayesinde evlerimiz,dükkanlarımız

  alarm ve mobeselerle korunur

 100. ben eğitimi seçtim çünkü ödevlerimızi yapmamıza yarıyor okulda dınledıgımız konuları evde ınternet sayesınde tekrar edebılıyoruz.

 101. BEN BANKACILIK VE ALIŞVERİŞİ SEÇTİM ÇÜNKÜ. ESKİDEN ALIŞVERİŞ YAPMAK İÇİN ÇARŞIYA GİDERDİK ŞİMDİ TELEFON İLE NUMARASINI ALIP ARAYINCA SERVİS İLE GELİR.

 102. Ben eğitim i seçtim çünkü;eğitim teknoloji tarafından da sağlanır derslerimiz vb. gibi şeyleri internet aracılığıyla yaparız.

 103. Ben mimarlık ve mühendisliği seçtim. Çünkü teknoloji alanında en çok gelişim göstermiş daldır. Eskiden insanlar yapıları resim yeteneklerini kullanarak çizerlermiş, yani bir insanın mimar yada mühendis olabilmesi için resim yeteneğinin olması ve matematik konusunda iyi olması gerekliymiş. Ama şimdi teknoloji sayesinde çizimleri daha kolay yapıyorlar. Günümüzde matematiği iyi olanlar, çok rahat bir şekilde mühendis yada mimar olabiliyorlar.

 104. Ben mimarlık ve mühendisliği seçtim. Çünkü teknoloji alanında en çok gelişim göstermiş daldır. Eskiden insanlar yapıları resim yeteneklerini kullanarak çizerlermiş, yani bir insanın mimar yada mühendis olabilmesi için resim yeteneğinin olması ve matematik konusunda iyi olması gerekliymiş. Ama şimdi teknoloji sayesinde çizimleri daha kolay yapıyorlar. Günümüzde matematiği iyi olanlar, çok rahat bir şekilde mühendis yada mimar olabiliyorlar.

 105. Ben güvenliği seçtim çünkü;güvenliğin hayatımızdaki yeri çok önemlidir. Örneğin; apartman girişlerinde, iş yerlerinde, okullarda, hastanelerde, camilerde her zaman her yerden kontrolü sağlayabiliriz.

 106. Hocam ben 5 E dek Mustafa kiy hocam ben ulaşimi seçiyorum ulaşim olmadigi zaman insanlar oradan oraya hayvan la gidilirdi bazi insanlar yürüyerek giderdi simdi otomobil yada toplu taşıma araciyla yolculuk yapılır

 107. BEN ULAŞIMI SEÇTİM
  ÇÜNKÜ : Ulaşım sayesinde insanlar birbirlerine kavuşurlar. Örnek olarak ulaşım olmazsa insanlar okula,işe vb.yerlere geç kalırlar.

 108. Ben ulaşımı seçtim. Eskiden insanlar bir yerden bir yere giderken yaya yada binek hayvan kullanarak ulasim saglamaktadirlar.Bu hem yorucu hemde zaman alan sıkıntılı bir ulaşım yoludur.Gunumuzde teknoloji ilerledikçe artık bir çok ulaşım yolu insanlara hizmet vermektedir.Insanlar hava,kara,deniz ve demiryolu gibi imkanlardan rahatça faydalanabilmektedir.

 109. Ben sağlığı seçtim.

  Sağlık insanlar için çok önemlidir. Hastalandığımız zaman doktora gidiyoruz. Ve birisi trafik kazası geçirince ilk yardımı yanındakiler yapar. Sağlığımızın en önemli yeri diş sağlığıdır. Vahşi hayvanlar dişlerini fırçalayamadığı için dişleri sökülür ve yemek yiyemez ve ölürler. yani sağlığımıza dikkat etmeliyiz.

 110. Özgür hocam ben Mehmet Tuna Metiner ben yorumumu gönderiyorum ama göremiyorum. Bu benim nerdeyse 5. yazışım bu gün derste yine baktık ama görünmedi.2. sefer gönderdiğim zaman ise hata verip bu öğe bulundu zaten yazmışsınız diyor.Buna nasıl bir çözüm bula biliriz.

 111. Ben günlük yaşamı seçtim.
  Nedenmi günlük yaşam içerisinde her türlü teknolojiyi kullanıyoruz.Çalar saat ile uyanıp,ketılda çay,cep telefonu,servisle okula yolculuk vb.gibi bir çok şey.Bir tanesini hayatımızdan çıkardığımız an sadece kendimizin değil bütün ailenin düzeni bozulur.Teknoloji günlük yaşamımızı daha kaliteli kılar.YAŞASIN TEKNOLOJİ!!

 112. Ben ulaşımı sectım. Eskıden ınsanlar bır yerden bır yere gıtmek ıcın yaya yada bınek hayvan kullanarak ulaşım yaparlarmış.Bu cok yorucu ve zaman alan bır ulaşım yolu olduğu ıcın ınsanlar ulaşımda sıkıntı yasarlarmıs.Gunumuzde ıse teknolojının gelısımı ıle bırlıkte ulaşım artık kara,hava,denız yolu ve demıryolu olmak uzere bır cok seçenekle ınsanlara hızmet vermektedir.Teknolojı gelıstıkce ınsanlar ıcın hayat bazı alanlarda daha kolay hale gelecektır,

 113. Teknolojik aletlerin eğitime katkısı yadsınamaz. Günümüzde her geçen gün gelişmeye devam eden ve hayatımızı ciddi anlamda kolaylaştıran teknolojik aletlerin şu ana kadar hep eğitimi olumsuz etkilediği söylendi. Aslında teknolojik aletler doğru kullanıldığı takdirde eğitime olan katkısı çok büyüktür. Bunun farkına varan onlarca ülke eğitimi teknolojik aletler ile birleştirmiş ve teknolojinin sağladığı pratikliği eğitim dünyasına kazandırmıştır. Teknolojik araç ve gereçlerin, teknolojinin eğitime katkıları oldukça fazladır.
  Ülkemizde birçok okulda bulunan projektör, akıllı tahta, dokunmatik plazma bilgisayarlar ve eğitim tabletleri de bunlara örnektir. Bu tür araçlar öğrencilerin konuları daha iyi anlamasına ve örnekler ile konuları daha iyi pekiştirmelerine katkıda bulunmaktadır. Öğrencinin eğitimini kolaylaştırarak öğretmenin tam olarak öğrencilere konu anlatmasına olanak sağlamaktadır. Teknolojik aletlerin eğitime katkıları sadece bunlarla da sınırlı değildir. Şu anda ülkemizde evinde bilgisayar ve internet bulunmayan çok az hane bulunmaktadır. İnternet dünyası birçok olumsuz içeriği bulundurduğu gibi eğitime katkısı olan içerikleri de içerisinde bulundurmaktadır. Öğrenciler internet üzerinden konu anlatımları, testler, sınav soruları, eğitim videoları, eğitim haberleri gibi birçok alandan içerik bulabilmektedir. Bunları kullanarak kendisini geliştirme imkanına sahip olabilmektedir. Bunun yanı sıra televizyonda bulunan birçok eğitim programları, belgeseller, genel kültür sağlayan yarışmalar, programlar gibi yararlı içerikleriyle de eğitime katkı sağlamaktadır. Yani teknolojik aletlerin neredeyse hepsi eğitime katkıda bulunup, öğrencilerin bilgiler edinebileceği kaynaklardır. Tek sorun nasıl kullanılacağını bilip, bilinçli bir şekilde bu aletleri kullanmaya çalışmaktır. Kişi bu aletleri nasıl kullanırsa o şekilde etkilenecektir.

 114. Ben alışverişi sectim. Eskiden istediğimiz bir ürünü almak için çarşı çarşı gezerken şimdi BİT sayesinde istediğimiz ürünü hem daha fazla çeşitine bakabiliyor hemde daha ucuza alabiliyorum.

 115. Ben bankacılık ve alışverişi seçtim çünkü:Dünyanın neresinde olursan ol her şeyi alabilirsin Ben burada direksiyon setini aradım ama çok pahalı internete baktım daha ucuz du ve internete aldim

 116. Ben sağlığı seçtim. Çünkü sağlık her şeyden daha önemlidir.Eskiden röntgen, tomografi, MR, ultrason gibi, laboratuvar cihazları gibi gelişmiş cihazlar yoktu. Şimdi ise gelişen teknoloji ile sağlık alanında birçok cihaz kullanılmaktadır. Teşhis ve tedavi kolaylaşmıştır. Hatta robot teknolojisi ile ameliyatlar bile yapılmaktadır. Kısaca özetlemek gerekirse insan için en önce sağlık gelir ve sağlıkta bilişim teknolojileri ile her geçen gün teşhis koyma ve tedavi uygulamaları daha güvenilir ve daha hızlı olmaktadır.

 117. Ben SAĞLIK Seçtim ULTRASON, EMAR MAKİNESİ vb. Kulanım makinaları nı Hayatımızı Kolaylaştırdığnı biliyoruz o yüzden Bence En Önemli Olan Sağlıktır.

 118. Ben üretim ve sanayiyi seçtim
  Günümüzde teknoloji çok gelişmiştir
  ve bazı ihtiyaçlarımıza cevap
  vermektedir.Bu şekilde i lerlerse
  insanoğlunun bu teknolojiyi gelştireceğine eminim. İlerleyen zamanlarda gelişmiş kıyafetler
  Üretilebilir
  Mesela bu günlerde sabahları havaları sıcak oluyor akşamları ise
  havaları sabaha göre daha soğuk oluyor.Sabahları hava sıcak olduğu
  için üstümüze ince şeyler giyiyoruz
  Giydiğimiz ince kıyafet öyle değişik bir kumaştan olmalı ki sabah bizi güneş ışıklardan akşam ise rüzgar veya yağmurdan korumalıdır.
  Bu kadar gelişen teknoloji ile bunların hepsinin yapılacağına inanıyorum

 119. Ben eğitimi seçtim.gönül isterdik hepsini seçip açıklama yapayım .Ama sadece eğitim alanında bahsedeceğim
  Günümüzde eğitimi teknolojik araçlardan ayrı düşünmek imkansız internet sayesinde dünyanın öbür ucundaki bilgilere bile anında ulaşabiliriz.Eğitimde görsellik zihninde daha kalıcı olduğu için tablet,akıllı telefon ile çeşitli resimler çekip eğitimle ilgili videolar izlenebiliyor.Eba, vitamin gibi sitelere girip ders çalışıp geliştirip yetiştirebiliyorum.

 120. Ben iletişimi seçtim.İletişim önceden pek yaygın değildi.Önceden konuşmakla yetinirken şimdi görüntülü dahi konuşabiliyoruz.İnterneti kullanarak istediğimiz araştırmayı yapıyor istediğimiz bilgiye ulaşıyoruz.Gerek eğitim açısından gerek iş hayatında gerekse insanlar arasında iletişim çok önemlidir.

 121. Ben eğitimi seçtim Eğitimde akıllı tahta ile ve diğer teknolojik aletler ile ders çalışabiliriz. Ama eskiden anne ve babalarımızın sorunları vardı. Şimdi ise teknoloji gelişti ve çok daha kolaylaştı. Teknoloji büyümeseydi bizde zorluklar çekebilirdik.Artık ben bu bilgiye ulaşamıyorum olmaz.Sözlük,ansiklopedi,internet gibilerle ulaşabiliriz.

 122. Ben GÜVENLİĞİ seçtim.
  Gelişen teknoloji ile üretilen mobese kameraları sayesinde evimizde olmasak bile internet üzerinden evimizin güvenliğini takip edebilmekteyiz.
  Ayrıca bu kameralar şehrin güvenliği içinde önemlidir.Bir sokaktaki olayı internet kameraları sayesinde polisler inceleyip hemen olaya müdahale etmektedir.
  Günlük yaşantımızda güvenlik açısından teknolojinin önemi büyüktür.

 123. Ben günlük yaşamı seçtim;
  Sabah dokuz da uyanıyorum.Eksik derslerim varsa onları kontrol ediyorum.Sonra kahvaltı yapıyorum, elbiselerimi değiştiriyorum.Ders programımı hazırlıyorum sonra dışarı çıkıp servisimi bekliyorum.Servisim gelince biniyorum sonra okula gidiyorum.Okulda ders işliyoruz.Okul bitince yine eve geri dönmek için servise biniyorum.Sonra eve geliyorum ellerimi yıkayıp üstümü değiştiriyorum.Yemek yiyorum ödevimi yapıyorum biraz kitap okuyorum.Sonra bilgisayar oynuyorum ,saat 9.30 gibi yatıyorum.

 124. Ben eğitimi seçtim çünkü eğitimde teknolojik aletler çok işimize yarıyor.mesela akıllı tahta derslerde akıllı tahtadan soru çözebiliyoruz,görsellerden yararlanabiliyoruz,sunumlar izleyebiliyoruz,bilgisayardan ödev araştırmaları yapabiliyoruz,ders programımızla ilgili çizelge yapabiliyor,test çözebiliyoruz yani eğitimde ve daha birçok alanda teknoloji işimize çok yarıyor.

 125. Ben eğitim alanında bir şeyler yazmak istedim:
  Merhaba Teknoloji egitimde çok işimize kolaylık sağlıyor mesela araştırma derslerinde bilgisayar yada tablet ile interneti kullanıyorum. Yada okulda akıllı tahta ve projeksiyon kullaniyoruz. Eğitimde bence daha önemli çünki eğitim daha iyi olursa bu teknoloji yarın daha ilerler bugün olduğu gibi.

 126. Ben sağlığı seçtim.

  Çünkü sağlık insanların en önemli ihtiyacıdır. Allah’ın bize emanet ettiği vücuda iyi bakabilmeyi herkes ister.Bu yüzden insanlar yeni ürünler icat etti.Örneğin ilk çağlarda insanlar çeşitli bitkileri ezerek ilaç yaptılar.sonraki dönemlerde de bunları geliştirmeye devam ettiler. Fabrikalarda üretim başlayınca da fabrikalarda ilaç üretimi başladı.Tabi sadece ilaçla kalınmadı Yeni ürünler üretildi.Örneğin eskiden stetoskop olmadığı için nabız ölçülüyordu,buda çoğu zaman doğru sonuç vermiyordu.Ama artık yeni gelişmeler sayesinde daha hızlı ve daha doğru sonuçlar elde ediliyor.

 127. Ben sağlığı seçtim.Annem bana kan tahlili yaptırdığında tahlil sonuçunda birkaç harften oluşan ve anlamlarını bilmediğim harfleri görüyorum. O harfleri internetten araştırdığımda bu harflerin ne anlama geldiğini anlıyorum. İlaç dolabımızda unutulan bir sürü ilacın ne için kullanılacağına yine bilgisayardan öğreniyorum hatta bir hastaneden randevu almak istediğimde en ayrıntıntılı bilgiyi yine internetten ögreniyorum.

 128. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte sağlıkta yeni tedavi yöntemleri ortaya çıkmıştır.Yeni teknoloji ile birlikte bugün insanların çıplak gözle görülemeyecek yerleri mr, tomografi, röntgen,ultrason vb. cihazlarla görüntülenerek rahatsızlıklarının doğru teşhis edilmesi kolaylaşmıştır. Teknoloji sayesinde yeni ameliyat yöntemleri ile kısa sürede tedavinin sonuca ulaşması mümkün hale gelmiştir. Gelişmiş laboratuvar ortamlarında denenerek üretilen ilaçlar sayesinde bir çok hastalık tedavi edilebilir durumdadır.

 129. Ben iletişimi seçtim eskiden insanlar eskiden duman vbkullanıyorlarmış ama şimdi bilgisayar cep telefonu gibi şeyler olduğu için birbirlerine rahatça ulaşıyorlar

 130. Ben sağlık alanını seçtim

  Sağlığın hayatımızı ne kadar etkilediğini kolum kırıldığında anladım.Doktora gittiğimizde alçı taşı takıldı ve bir buçuk ay kadar alçı taşı ile yaşamak zorunda kaldım. Okula gitmek, oyun oynamak, yemek yemek, banyo yapmak ve benzeri işleri yapmakta zorlandım. Her hafta doktora gittim ve film çektirdim. Bu arada hastaneye git gel M.R, ultrason,röntgen gibi aletleri öğrenmiş oldum.İnsan yaşadıkça hastalanıyor ve hastalandıkça bu aletlere ihtiyaç duyuyor. Yüzyıllar önce ise bu aletlerin hiçbiri yoktu. İnsanlar doğadaki bitki ve ilkel aletlerle tedavi oluyorlardı. Alçı taşı yerine iki düz tahta ile kolu iki taraftan sıkıca sardıklarını öğrenince çok şaşırmıştım.Teknolojinin gelişmesi ile hem aletler hem tedavi yöntemleri değişip gelişiyor.

 131. Ben eğitimi seçtim

  Eskiden eğitimimizi ansilopedilerden okul kütüphanesinden yapardık halen bu işlemler devam ediyor ama yok denecek kadar az fazla kullanılan işlemler ise bunlar:
  Okullarda akıllı tahta bilgisayar odası evde akıllı telefon tablet bilgisayarkullanılıyor
  Teknoloji gitgide ilerliyor kim bilir belki gelecekte bunların daha iyileri çıkar

 132. BEN SAĞLIĞI SEÇTİM:

  ÇÜNKÜ:İnsan sağlıklı değilse gezmenin,eğlenmenin alışveriş yapmanın kısacası hayata dair hiç bir şeyin tadı ve anlamı olmaz.Şu an Türkiye’de bazı hastalıklar için tedavi yapılamıyor,bunun için bazı aileler yurt dışlarına gidiyor. Peki durumu olmayanlar? Onlar nasıl böyle hastalıklardan kurtulacak? Bunun için ben ileride iyi bir bilim insanı olup çaresiz denilen,tedavisi olmayan tüm hastalıklara tedavi geliştirip ilaçlar bulmak istiyorum…

 133. Ben günlük yaşamı seçtim.Günlük yaşantımızda içinde eğitim, sağlık, ulaşım, güvenlik hepsi girmektedir.Eğitim günlük yaşantımızın bir parası her yaşta olan bir şeydir.Teknolojinin hayatımza girmesiyle biliglere çok rahat ulaşmaktayız.Bilgileri okuduçak eğitimimiz katkıda bulunuyoruz.Teknoloji sayesinde yaşamımıza katkıda bulunuyoruz.Şehirin önemli noktalarındaki resim kurumlardaki kameralar sayesinde takip yapmakta suçluları rahatlıkla tespit edebilmekteyiz.Sağılık alanlarında bilim adamları teknolojik imkanları kullanarak yeni tedavi ve tanı yönetimleri bulunmakta insanlığın hizmetine sunulmaktadır.Televizyon, radyo, internet gibi iletişim yollarında bize duyurmaktadırlar.Cep telefonu hayatımıza kısa bir süre önce girmiş ancak vazgeçilmez bir parçası olmuştur.
  Kısacası bilim, iletişim, teknoloji bir bütündür ve çağımızda artık yaşantımızın vazgeçilmez bir parçasıdır.

 134. Ben sağlığı seçtim.Çünkü sağlık benim için her şeyden önemlidir.Hasta olduğumda doktora gidiyorum.Bir defa dişim çok ağrıdığında doktora gitmiştim.Doktor dişime baktıktan sonra diş filmi istedi.Bu şekilde dişin tam olarak çürüyüp çürümediğini anlayacakmış.Film çekildikten sonra doktora gösterdiğimde bana dişimin tam çürümediğini söyledi.Dolgu ile dişimin tedavisini yaptı.Böylece 2 sene kadar uzun bir süre dişsiz kalmaktan kurtuldum.Bu şekilde BİT’in günlük kullanım alanlarından olan sağlık alanında faydalanmış oldum.

 135. ulaşım
  Ulaşım hayat demektir çünkü bir hastayı en kısa sürede hastane ye yetiştirmek onun hayatını kurtarır o yüzde ulaşım çok önemlidir trafikte ambulans itfaiye Araçlarına ulaşımı kolaylaştırmalıyız

 136. Ben sağlığı seçtim:Bir gün annemle dışarıda gezerken düştüm ve diz kapağım ağrımaya başladı annem ve ben endişeleniyorduk hemen hastaneye ailemdeki her keze haber verdik ben ise ayağa kalkamıyordum annem ve ben hastaneye gitmekte zorlanıyorduk ve sonunda hastaneye gelmiştik hemen bir sıra alıp bekledik benim bacağım ağrıyordu sıra bize gelmişti ve benim bacağımı röntgen cihazı ile filmimi çektiler ve diz kapağımın kırık olduğunu gördük

  İŞTE BU YÜZDEN SAĞLIK HAYATIMIZ İÇİN ÖNEMLİ:acil bir durumda bazı cihazlar sayesinde hastamıyız
  yoksa değilmiz gibi bazı şeyleri öğrenebiliriz

 137. Ben Ulaşımı seçtim

  Önceden ulaşımda at arabası,fayton ve kağnı gibi araçlar kullanılıyordu şimdi ise araba,bisiklet,motor gibi araçlar kullanılıyor bu bize ulaşım teknolojisinin geliştiğini gösteriyor

 138. Konu: eğitim

  Cevap; ben eğitimi seçiyorum çünkü eskiden annelerimiz ve babalarımız çok zorluklar çekerdi.Eskiden kışın onlar sobalı okullarda kalırken biz kaloriferli okullarda kalıyoruz.Eski okullarda akıllı tahta projeksiyon bilgisayar gibi teknolojik araçlar yoktu.Onlar sadece kitaplardan ders işliyorlardı. Teknoloji git gide artıyor.Hayatımızda teknoloji olmasa bizde okullarda bu olayları yaşıycaktık.Artık herşey eski hayattakiler gibi değildir.Mesela eskiden okullarda yazıcı gibi şeyler vardır.İnternet olmasaydı akıllı tahta ,bilgisayar çalışmazdı ve onlardan yararlanamazdık.Bide bazı okullarda kitap yerine tabletlerde dağtıyorlar ve ordan ders işliyorlar.Bigisiyarlardan araştırma yaparken bilgiye ulaşıyoruz .E okula,e kursa internet sayesinde giriyoruz.

 139. Ben eğitimi seçtim.

  Eğitimin hayatımızda kurduğumuz hayallerimizi gerçekleştirmek için çok büyük katkıları vardır.Bu yüzden eğitim insanlar için çok önemlidir.BİT’in eğitimde olan katkıları sayesinde insanlar bilgiyi çok daha kolay bulup öğrenebilirler.Mesela okulda dinlediğimiz bir konuyu bir kez daha dinlemek isteyebiliriz.Teknoloji sayesinde bunu internetten kolaylıkla yapabiliriz.Ayrıca okuldaki teknolojiler sayesinde ders daha eğlenceli ve daha kolay öğrenilebilir oldu.Mesela Akıllı Tahta sayesinde ders konularıyla ilgili örnek resim , video veya anlamamızı kolaylaştıracak birçok şeye ulaşabiliriz.Ayrıca teknoloji sayesinde öğrendiğimiz şeyler aklımızda uzun süre kalır ve bu da bizim daha başarılı olmamızı sağlar.İnsanlar bilgilendikçe teknoloji gelişir, teknoloji geliştikçe birçok alanda kolaylık sağlandığı gibi eğitim de gelişir ve daha kolay öğrenilebilir.Bende bu teknoloji ile çok başarılı bir insan olmaya daha çok yaklaşacağım ve ilerde isteğim mesleği kazandığımda teknoloji ile mesleğimi daha yukarılara çıkaracağım.

 140. Ben ulaşımı seçtim.
  Ulaşımın hayatımızdaki yeri ve önemi çok büyük.
  Örneği;eskiden yürüyerek,at ile,deve ile ulaşım sağlanırken şimdi ise yerini otobüsler,arabalar,uçaklar ve hızlı trenler aldı.Kısacası teknoloji geliştikçe ulaşımda gelişti.

 141. Ben günlük yaşamı seçtim. Nedenmi günlük yaşam içerisinde her türlü teknolojiyi kullanıyoruz. Çalar saat ile uyanıp.Cep telefonu hemen elimizde,ketılda çay,koşu bisikleti ile spor,servisle okula yolculuk vb. gibi bir çokşey.Bir tanesini hayatımızda çıkardığımız an sadece kendimizin değil bütün ailenin düzeni bozulur.Teknoloji günlük yaşamımızı daha kaliteli kılar.Yaşasın teknoloji.

 142. ben sağlık seçtim.eskiden ameliyatlar zorluklarla yapılıyordu artık teknolojiyle yapılıyor. bu konuyla ilgilenmemin sebebide doktor olmak istemem oldu 🙂

 143. Yanlis yazmısım ulasimi sectim ucaklar olmasa gidemeyiz mesela kuzenim var Almanya’da ve Sivas’a geliyor ve ucakla geliyorlar daha kolay oluyor ve Sivas’a geliyor ve basitlesiyor

 144. Ben bankacilik ve alişverişi sectim.

  Yaz tatilinde paten almak istedim. Carsida birsuru yere baktim ama hem istediğim patenden yoktu hemde pahaliydi. Sonra internetten hem aradigim pateni buldum hemde %50 indirimle almis oldum.

 145. Ben güvenlik konusunu seçtim. Çünkü güvenlik her alanda vardır ve çok önemlidir. Örneğin evlerde, okullarda, sokaklarda, marketlerde ve birçok yerde kamera bulunur. Kamera birçok yerin güvenliğini sağlar ve oraları hırsızlardan, yabancılardan korur. Böylece her yer hem korunmuş hem de güvenli olmuş olur. Bununla kalmamakla bilgisayar kullanımında bile güvenlik vardır. Hepimiz güvenli sitelere girmeliyiz. Tanımadığımız bilmediğimiz yerlere girmemeliyiz. Yani güvenlik hayatımızda çok önemlidir.

 146. BEN SAĞLIĞI SEÇTİM

  ÇÜNKÜ: teknolojik makinalar sayesinde çok sevgili annemin seneler önce yakalandığı hastalığı emar makinası sayesinde teşhis konulup ileri düzeye gelmeden tedavisi yapıldı. Böylelikle annem eski sağlına kavuştu. Sağlıkta kullanılan ileri düzeyde teknolojik aletler sayesinde bir çok hastalığa anında teşhis konulmaktadır. Bu yüzden sağlıkta kullanılan teknolojik aletler çok önemli oluyor. Yani bu teknolojik aletler hasta bir insanı çabucak sağlına kavuşmasına yardımcı oluyor. Bu sebeple ben sağlığı seçtim.
  🙂 🙂

 147. EĞİTİM: Eğitimi seçmemin sebebi eğitimi severim onun sayesinde bunları yazabiliyorum. Eskiden hep evde oturuyordum ama büyüdüm ve okula başladım ve bir çok şeyi biliyorum. Eğitimi bilip seversen gayet çalışkan ve zeki biri olursun bunu da okula başladıktan sonra öğrendim. Yani bana göre her şeyin kökeni okul ve sizlersiniz öğretmeni. Mesela resim öğretmeni olmak istiyorum ama bunu nasıl öğreniyorum sizden ve eğitimden peki sizler nasıl öğreniyorsunuz? Sizde öğretmenler sayesinde öğreniyorsunuz,yada polisler onlarda eğitim alıyorlar ve yine onlara siz öğretiyorsunuz ne kadar güzel her şeyden bir gıdım daha biliyorsunuz sizler bizim ikinci anne babamız sınız hatta eski öğretmenime anne yada baba demişliğim var gerçi ilk başta utanıyorsunuz ama sonra gülmekten ölüyorsun. İşte okul eğitim ve sizler busunuz hayatın dengesi ve neşesi hepinize sevgi ve saygılarımla.

 148. Ben sağlığı seçtim.Eski zamanlarda hastalıkların teşhisleri çok geç konulduğu için insanlar hayatlarını kaybedebiliyordu. Günümüzde ise sağlık alanında kullanılan teknolojik alet ve araçlarla kısa sürede tedaviye başlanıyor;bu sayede erken teşhis ile bir çok hayat kurtarılmış oluyor.
  Her şeyin başının sağlık olduğunu düşünürsek, teknolojinin sağlık alanında kullanılması çok önemlidir.

 149. Ben ulaşımı seçtim;
  Mesala denizaltıyla denizin altından giderek ulaşacağımız yerlere hızlıca gidebiliyoruz.Deniz altında giderken hem denizin altını gözlemleriz,hem de ulaşacağımız yere çabucak yetişmemeizi sağlar.Mesela vapur; denizin üstün de gidebilen bir ulaşım aracı yada bir gezi aracıdır.Yine bir örnek ölarak uçak; gökyüzünde uçabilen kanatları olan bir ulaşım aracıdır.Genellikle uçak diğer ulaşım araçlarından daha hızlı ulaştırır.Tren; tren demir yolunda giden bir ulaşım aracıdır.Bu ulaşım araçları olmadan önce bir yerlere giderken günler sürerdi,ama artık ulaşım araçları gelişti.Bu ulaşım araçları bizi gideceğimiz yerlere günler süreceğine artık saatler sürüyor.

 150. Ben sağlığı seçtim
  Çünkü eskiden insanların hastalıkları erken teşhis edilemiyordu. Ve erken ölümler oluyordu.Şimdi ise öyle değil hastalıklar cihazlar sayesinde erken teşhis ediliyor.Ve tedavi görüyor.Yani bit hem hayatımızı kolaylaştırıyor

 151. Merhaba ben Melisa
  Ben üretim ve sanayiyi seçtim. Günümüzde teknoloji yaşamımızın bir parçası olmuştur ve yaşamımızı kolaylaştırmıştır. Üretim ve sanayi alanında her gün bir yenilik vardır. Üretim makinaları bilgisayar desteğiyle daha kaliteli ve hızlı, hassas ve hatasız ürünler üretmektedir.Sanayinin ilerlemesi üretilen ürün çeşitlerini artırmıştır. Üretim firmaları arasında bilgi akışı hızlanmıştır. Biz tüketicilerde sanayi ve teknolojinin ilerlemesi sayesinde daha kaliteli ve kullanışlı ürünlere daha kolay ve çabuk ulaşa bilmekteyiz. Bu ürünler bizlerin yaşamını kolaylaştırmaktadır.

 152. Ben bankacılık ve alışverişi seçtim: Ablamın doğum günü için bir ayakkabı beğendim,ayakkabı mağzasına girdim ayakkabı çok pahalıydı.Daha sonra internetten güvenilir ayakkabı sitelerini araştırdım ve aynı ayakkabıyı buldum banka hesap numarasıyla ayakkabıyı internet sitesinden sipariş verdim, ayakkabı 3 gün içerisinde geldi. Bundan dolayı bankacılık ve alışverişte BİT’İN ne kadar kolaylık sağladığını gördüm.

 153. BİT;Bankacılık işlemlerinde büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Bankaların, cep telefonlarına indirilen uygulamaları sayesinde hesaplarımızın kontrolünü yapıyoruz, kredi ve kredi kartlarının durumlarına göz atıp, otomatik ödeme talimatlarımızı takip edebiliyoruz. Önceden bankaya gidip sıra bekleyerek yaptığımız birçok işlemi artık cep telefonumuz ile yapabiliyoruz.

 154. Ben de sağlığı seçtim. Çünkü önceki zamanlarda insanlar hastaneye gidip randevu alıyordu . Ama şimdi ise biz arıyoruz veya internet üzerinden randevu alıyoruz . Daha bir şeyler vardır.

 155. Ben güvenliği seçtim.Çünkü teknoloji sayesinde canımı güvende hissediyorum.Güvenlik kameraları sayesinde paramızın çalınıp çalınmadığını,arabamızın çalınıp çalınmadığını,mücevherlerimizin çalınıp çalınmadığını görebiliriz.Yani kısaca özel eşyalarımızı güvene sokuyoruz.

 156. BEN GÜNLÜK YAŞAMI SEÇDİM:günlük hayatta bilgisayardan oyun oynuyorum.Derslerime bakıyorum.Mesela araştırma ödevim var ona bilgisayardan,tabletden ve telefondan bakabilirim.FACEBOOKDAN mesajlasarak birbirimize oyun atıyoruz.Mesajlasıyoruz.Oyun oynuyoruz bunun gib”i

 157. Ben bankacılık ve alışverişi seçtim.
  Dünyanın neresinde olursa olsun kaliteli ürünleri daha ucuza almak için kullanıyorum.
  Benim kardeşimin doğum günü için elbise almak istiyordum. Sivas’ta bulunan mağazaları gezdim aradığım ürünü buldum; Ancak fiyatı pahalıydı. Aynı elbiseyi internetten alışverişinden daha ucuza aldım.
  İnternet alışverişi yaşamımı kolaylaştırdığı için çok memnunum.

 158. Ben güvenliği seçtim :
  Meselâ havaalanına gittiğinizde X-RAY cihazından geçerek kontrol edilirsiniz. Bazı apartman girişlerinde güvenlik kameraları bulunur. Başka bir örnek olarak tablet,bilgisayar, telefonlara şifre konularak güvenlik sağlanır.

 159. Ben Mimarlık ve Mühendisliği seçtim çünkü teknoloji alanında en çok gelişim göstermiş daldır. Eskiden insanlar yapıları resim yeteneklerini kullanarak çizerlermiş yani bir insanın mimar ya da mühendis olabilmesi için resim yeteneğinin olması ve matematik konusunda başarılı olması gerekliymiş ama şimdi teknoloji sayesinde resim yeteneğine gerek duyulmuyor. İnternetten yazılım programları sayesinde çizimleri daha kolay yapıyorlar. Günümüzde matematiği iyi olanlar çok rahat bir şekilde mimar ya da mühendis olabiliyorlar.

 160. Ben ulaşımı seçtim çünkü günlük yaşamımda bir çok kişi ulaşımla bağlantılı eskiden ulaşım şimdiki kadar kolay değildi şimdi araba tren uçak vapur vb. ulaşım araçları var. mesela vatandaşlar arabaları ile bir noktadan diğerine gider.trenle demir yolu hattında şehirden şehire yolculuk ederiz. uçakla havadan yolculuk ederiz vapurla denizde yolculuk ederiz.

 161. Ben günlük yaşamı seçtim günlük yaşamda genelde teknoloji kullanırız mesella telefon,televizyon, bigisayar,buz dolabı,çamaşır makinası,bulaşık makinası genelde bunun gibi eşyalaru kullanıyoruz

 162. Ben bankacılık ve alışverişi seçtim.Bir gün mağazada ayakkabı beğendim ve mağaza yetkilisine ayakkabının numarasını sordum.Yetkili internet sitelerinde olduğunu söyledi.Evde siteden ayakkabıyı getittirdim.Ayakkabı sağlam bir şekilde geldi.Banka aracılığıyla ücretlerini adreslerine gönderdik.Ayakkabımı evden çıkmadan almıştım.Bu sayede teknolojinin günlük yaşamımızda ne kadar önemli bir yeri olduğunu anlamış oldum.

 163. Ben sağlığı seçtim. Bununla ilgili bir anım var. Çok küçükken ilaçları gerekmeden içince zararlı olduğunu bilmiyordum. bilmiyordum. Evimizdeki şurupları belli belirsiz, tatlarını merak edip içmişim. Fazla hatırlamıyorum. Anne ve babamın anlattığına göre beni hastaneye götürmüşler. Midem yıkanmış. Teknolojinin getirdii kolaylıklar sayesinde bu operasyon kolay atlatılmış. Eskizamanlarda bunun gibi sağlık soruunlarında, şimdiki gibi teknolojik alet ve araçlar olmadığı için zorlanılıyormuş.

 164. Ben ulaşımı seçtim ulaşım diyince aklıma araba,uçak,otobüs,minibüs,metro,bisiklet,motorsiklet geliyor.Ben bisikletle gezmeyi çok seviyorum o yüzden kendi bisikletimi yapmayı düşünüyorum.tekerleleğinin plastiği çok sağlam bir maddeden yapılan ve hiç bir zaman patlamiyan bir teker.Vitesini kendi ayarlıyor ve sizi hiç yormuyor.Böyle bir bisiklet olursa hayatımızın daha da kolaylaşıcağını düşünüyorum.

 165. Benim seçimim sağlık.Hayatta sağlık olmasaydı ınsanlar hastalıkta ölebılırlerdı . Ama teknoloji sayesinde hastaneler var . İnsanların bir hastalığı olunca insanların gideceği bır yer var . YANİ TEKNOLOJİ hayatımız önemlı bır yeri var .Teknoloji olmasaydı eğitim,sağlık,bankacılık,alışveriş ve bunun gibi şeyler olmazdı

 166. ben eğitim seçtim çünkü, ben eğitim der demez aklıma ilk olarak kitap gelior tabi aradıklarımın hepsini kitapta bulamıyorum internette bunun için önemlidir.Yeni gittiğim selçuk ortaokulunda akıllı tahta var.Ama benim eski gittiğim okulda akıllı tahta yoktu projeksiyon vardı fakat ben hiç memnun değildim öğretmenimiz projeksiyonu açana kadar yarım saatimiz gidiyordu.pek konuyla alakası yok ama anlatmak istedim eğitimde intenette pek gelişti insanlar artık ödev için araştırmak doğru fakat bence birisinin yaptığını yapmamalısın bu sonuçta senin deği başka bir arkadaşımızın olmuş oluyor herkes kendi araştırmalı kendi düşünüp yapması lağzım.3. sınıfta öğretmenimiz Ayağını yorganına göre atasözünü aramazı söyledi ama bir şartı vardı herkes kendi yazacaktı ben düşündüm düşündüm aklıma tam 2 sayfalık yazı aklıma geldi onu yazmıştım arkadaşlarımın hepsi yarım sayfa yazmıştı pek önem vermemişlerdi yani herkes bunu bilmeli herkes eğitimde interneti kullanıyor bunu iyi kullanmalıyız internetten yararlanmalıyız fakat aynısını yazmamalıyız sadece bir iki cümle kullanmalıyız gerisini kendimiz yazmalıyız istersen 10 sayfa yaz yeterki kendin yazmalısın.

 167. Ben Bankacılık ve Alışveriş Alanını Seçtim Artık bankalarda para çekmek için o kadar sıra beklememize gerek kalmicak çünkü artık bankalarda bankamatikler var.Parayıda bankamatiklerden çekiyoruz.Alışverişi ise artık internetten yapabiliyoruz .Mesela bişey satın alacağımız zaman hepsi burada veya giddi giyordan satın alabiliyoruz .

 168. Ben sağlığı seçtim. Bir gün sebepsiz yere ateşim çıktı ve annem beni hastaneye götürdü ve ultrasona girdim. Doktor bana bir böbreğimin diğer böbreğimden 15 mm daha küçük olduğunu söyledi. Çok üzüldüm hatta ağladım bile ama biz daha geliştirilmiş bir hastaneye gittik orada kanımı aldılar ve yine ultrasona girdim ve o hastane de daha gelişmiş araçlar olduğu için benim böbreğimde aslında sorun olmadığını öğrendik.Bu olayla sağlığın insan için ne kadar önemli olduğunu anladım . Bunun için sağlığımızın kıymetini bilelim.

 169. Ben sağlığı seçtim.çünkü,veteriner olacağım.Hayvanları çok seviyorum.Türkiye deki en iyi vetrinerlerden olmayı istiyorum.Hayvanlar yaşam için önemlidir.Onlar çok tatlılar.

 170. Ben egitimi seçtim. Çünkü egitim bir meslek sahibi olmak için önemlidir. Örnek vericek olursak akıllı tahtadan konular işleriz, kitaplarla ders işleriz projeksion ile test cözeriz ve daha bir çok sey yaparız. Bizim başarılı olmamız önemlidir. Ayrıca öğretmenlerimiz bize konu anlatırlar ve onlarda bizamanda bizim gibi ders islediler ve onlarda bir meslek sahibi oldular. Bizde bir meslek sahibi olmak ve basarılı olmak istiyosak basarili olucaz.

 171. ben sağlığı seçtim çünkü insanlar kendilerini mikroplardan korumak için doktora ulaşıyor peki bunları nasıl yapıyorlar teknoloji sayesinde yapıyorlar kullandıkları araçların bazıları şunlardır bilgisayar, röntgen cihazı vb ama bunun da bir zararı var örnek benim annem hastanede sekreter bilgisayarla uğraşmaktan sinir sıkışması oldu

 172. Ben ulaşımı seçtim. Ulaşım deyince aklıma ilk araç ve yollar geliyor. Seyahat etmeyi seven bir aileyiz. Bu nedenle ulaşımda yapılan bir çok teknolojik yenilikleri yakından görme şansım oldu. Yolda dikkatimi çeken teknolojiler şunlardı; tüneller, tünelin içindeki ışıklar ve hızımızı gösteren tabelalar. Bir başka dikkatimi çeken teknoloji ise uçaklar oldu. Çok fazla eşya ve onlarca insanları havada taşıması, yerden kaç metre yüksekte olduğumuzu ve havanın kaç derece ısıda olduğunu gösteren ekran ve yapılan anonslar. Bunların hepsi birer teknolojik araçtır. Otobüslerde dikkatimi çeken teknolojik araçlar ise tv ler, havalandırma ve kulaklıklar oldu.
  Bunların hepsi hayatımızı kolaylaştıran teknolojik araçlarıdır.

 173. Ben ulaşımı seçtim

  Çünkü ben yolculuk yapmaktan çok zevk alıyorum. Yani gezmeyi çok seviyorum. Ama benzindi, yol masrafıydı derken bir sürü masraf oluyor. Bu nedenle bir ulaşım aracı yapmaya karar verdim. Benim aracımda belli bir bütçe belirliyorsun bütün yol ihtiyaçlarını o bütçeden araba senin yerine bütçeye göre alışveriş yaptığın yere ödeme yapıyor. Benzinin bittiğinde bir düğmeye basıyorsun benzinin hemen doluyor. Tabi doldurduğuna karşılık olarak parayı önceden seçtiğin benzinliğe ödeme yapıyor. Ben bu konu hakkında yorum yapmak istedim. Böyle bir otomobil olursa hayatımızın kolaylaşağacını düşündüm
  ☺☺☺❤❤❤

 174. Ben güvenliği seçtim:

  Çünkü hırsızlar,banka soyguncuları v.s. kötü adamları engellemek için:
  güvenlik,alarm,güvenlik kamerası,alarmlı kapı v.b. güvenlik araçlarına ihtiyacımız vardır.Bu sayede hem kendimizi hemde eşyalarımızı korumuş oluruz.
  🙂

 175. ben sağlık alanını seçtim: ben büyüyünce doktor olup yaşlıları hastaları tedavi edeceğim.ben küçükken arkadaşlarımla bisiklet sürerken yere düştüm ve elime taş battı elim çok acıyordu elimin iltihaplanmasından korkuyordum bir yandanda doktorun elimi acıtmasından korkuyordum.babam elimi gördü ve hastanaye gittik elim hiç acımamıştı.elimin acısından kurtulduğum için çok mutlu olmuştum.bu yüzden doktor olmak istiyorum.
  5/G

 176. Ben sağlık alanını seçtim.

  Karnım ağrıyordu.Normal bir karın ağrısı sanmıştım.Doktora gittim.Kan tahlilinde şekerimin yükseldiğini öğrendim.Hastanede birkaç gün kaldım.Şekerim normal seviyeye düştüğünde taburcu oldum.Şimdi sağlıklı beslenmeye dikkat ediyorum.

 177. ben eğitimi seçtim çünkü eğitimsiz bir yaşam düşünülemez biz tatil için bir yere gitmiştik orada geçen birkaç kişiye adres sorduk onlar o yöne bu yöne deyip durdular daha sağını solunu ayırt edemiyorlardı.ve bu çok önemli bir sorun

  BİLG:Türk çocukları kitap okuma konusunda çoğu Afrika Ülkelerinin gerisinde kalmış durumdadır. Japonya’da toplumun % 14 ü, Amerika’da % 12 si, İngiltere’de ve Fransa’da %21 i düzenli kitap okurken Türkiye ‘de yalnız 10.000 kişide 1 kişi düzenli kitap okuyor.

 178. Ben sağlığı seçtim:
  Çünkü;ben ileride doktor olmak istiyorum.
  Çünkü;ben insanlara yardımcı olmak istiyorum.
  Çünkü;ben sağlık araç gereçlerini kullanmaya meraklıyımdır.
  Çünkü;ben insanlara yardım edince mutlu oluyorum.
  Çünkü;ben insanlarla iletişime geçmeyi seviyorum.
  (: SAĞLIĞI SEVİYORUM 🙂

 179. Ben güvenliği seçtim.Çünkü günümüzde bissürü araç gereç kullanılıyor.Mesela; güvenlik kameraları,alarmar ve insansız hava araçları.İşte bu araçlar ve gereçler, bizim Güvenliğiniz için kullanılıyor.

 180. Guvenliği seçtim çünkü suçluları bulmak için birsürü alet araç ve gereç kullanıyorlar

  ÖRNEK yer belirlemek için bilgisayar bombası varsa zaman için saat yada telefon kullanılır☺☺☺

 181. Ben internet bankacılığını seçtim eskiden herkes banka gişesinde
  beklerken artık ATM veya internetten kolayca para yatırıp çekebiliriz

 182. Ben sağlık seçtim. Bir gün basketbol oynuyordum kuzenlerimle oynarken elime basketbol topu elime geldi ve elim burkuldu.Akşama kadar elim ağrıdı akşam babam hastaneye götürdü.Elimi sargıya aldılar sargı bir hafta elimde kaldı.Babam makasla sargıyı kesti ve elim iyileşmişti.

 183. Ben ulaşımı seçtim çünkü ulaşım günlük günlük yaşantımızı kolaylaştırıyor mesela bir ülkeden bir ülkeye yürüyerek gidemeyiz ama uçak,araba gibi ulaşım araçları ile gidebiliriz.Türkiyede teknoloji ilerledikçe ulaşımda ilerliyor.ulaşım araçları havada,karada,denizde ve demir yollarında kulanılır.
  Demir yolları:Bir yerden bir yere madeni bir yol üzerinde, mekanik bir güçle hareket ettirilen araçlar içinde, insan ve eşya taşımasını temin eden tesislerin hepsine birden demir yolu denir.
  Deniz ulaşımı:gemi, vapur, ve benzeri deniz araçlarıyla yapılmakta olan bir ulaşım şeklidir. Daha çok uluslararası ticarette önem taşımaktadır. Üç tarafı denizlerle çevrili olan Türkiye’de deniz ulaşımını gerçekleştiren doğal limanlar olduğu gibi, dalgakıranlarla korunmuş yapay limanlar da vardır. Deniz yolu; demir yoluna göre 3 kat, kara yoluna göre 7 kat, hava yolu ulaşımına göre 22 kat daha ucuzdur.
  Karada ulaşım:Karayolları Karada bulunan yerleşim merkezleri arasında ulaşımı sağlayan bağlantılar. Tarihi Tarihin ilk zamanlarından beri izlerin kullanılmaları sonucunda yollar ortaya çıkmıştır. Ancak yaklaşık son 100 yıldır, kıymeti artmıştır. 1830 yıllarında, karayolları, demiryolları hesabına değer kaybetmeğe başlamıştı. Ancak 1930’lardan itibaren kara nakil vasıtalarının gelişmesiyle, karayolları tekrar demiryollarının önüne geçti.
  Havada ulaşım:Uçakların yeryüzünden havalanıp yine yeryüzüne dönmekte olmaları topografya koşullarının önemini korumasına neden olmaktadır. Atmosfer koşulları ve oluşumlarında büyük katkısı bulunan iklimle havacılık arasında çok sıkı ilişki bulunmaktadır. Çöller, beşeri ve ekonomik yönden havayollarını kendine çekebilecek (yeraltı kaynakları vb.) çok ender durumlarda sahip olmaları dışında, görüş mesafesinin çok az olması ve ani inişlere uygun olmamaları yüzünden uçuşun güç olduğu alanlardır.
  Ulaşım:Ulaşım, bir nesneyi veya bir kişiyi bulunduğu yerden farklı bir yere aktarmadır. Köyler, şehirler, ülkeler arasında bir yerden bir yere gidiş geliş demektir. Karayolu ulaşımı, denizyolu ulaşımı, havayolu ulaşımı ve demiryolu ulaşımından oluşmaktadır.

 184. Bankacılık ve alışverişi seçtim internetten alışveriş yaptım.Ürün arızlaı çıktı ama garantisi vardı garantiye gönerdik ve arızsı geçmişti.

 185. merhaba hocam bende bir anımı paylaşacağım.Ben alış veriş ve bankacılığı seçdim sivasta alış veriş merkezi olmadığı için çoğu eşyamı internetten alıyorum.bir gün bana dışarı çıkıp çanta baktığımızda bir tane tanta beğendim onu almak istedim fiyatını sorduğumda 200 TL dediler alamadım.bilgeseyardan oyun oynarken bir reklamda istediğim çantayı gördüm. hemen annemle babamı çağardım o sitede çanta 70 TLEYDİ hemen satın aldık ve kargoyla geldi.

 186. Ben üretim sanayiyi seçtim
  babama takıların nasıl yapıldığını sordum bir gün merakımı gidermek için beni çalıştığı iş yerine götürdü çok şaşırmıştım kalıplar ı mum halinde çıkarıp sonrada ağaç şeklinde dizilip alçıya alınıyor sonra fırına koyup pişiriliyor iyice kızardıktan sonra döküm makinasın da eriyip akan mumların bıraktığı boşluklara altın dokuluyor.Babam son sistem makina lar çıkmadan önce bu işleri yaparken hem daha çok caba hemde daha çok zaman harcandığını söyledi buradan anlıyoruz ki teknolojinin üretimde de ayrı bir yeri vardır.

 187. Ben iletişimi seçtim :
  Geçen gün amcam ve halamı aradık ve telofonda onlarla konuştuk eğer telefon olmasaydı biz ancak haftada bir kez konuşa bilecektik

 188. Ben Mühendislik Ve Mimarlık Alanını Seçtim;
  Daha önceleri köylerimiz,kasabalarımız,ilçe ve hatta il merkezlerimizin büyük bir alanında bozuk yollar,çarpık kentleşme ve düzensiz bir yerleşim vardı.Şu anda belediyelerimizin ellerinde bulunan teknolojik alet ve iş makinalarıyla yollarımız asfalt,park ve bahçe düzenlemelerimiz mevcut yani teknolojinin gelişmesiyle yaşam standartlarımız yükselmiştir.

 189. Bankacılık ve alışverişi seçtim.Bir gün annem ve babamla çarşıda bana ayakkabı almak için dolaşıyorduk.Ben pahalı ve güzel bir ayakkabı gördüm ve çok beğendim.Ama daha ekomik ve kaliteli olanı seçtim.

 190. Günlük Yaşamı Seçtim
  Çünkü derslerime, gezip görmek istediğim yerlere, merak ettiğim konulara,günlük hayatımda ihtiyaç duyduğum her şeye günün her saatinde telefonumdan, tabletimden ve bilgisayarımdan bağlanabiliyorum.yaşamımın her anında teknolojiden yararlanabiliyorum

 191. Ben mühendislik ve mimarlığı seçtim önceden tek katlı ahşap evler yapılırmış şimdi ise gelişmiş olan teknoloji sayesinde apartmanlar,gökdelenler ve akıllı evler yapılmakta.

 192. Ben ulasimi sectim bende arabaya bindim ve yolculuk ediyoduk sonradan ben one oturdum ve kirmizi isik yandi ve durduk sonra yesil yanip gectik sonra arabanin benzini bitti ve otobusle gittik

 193. Ben sağlığı seçtim.
  Sağlıktan yana sıkıntılı bir bebeklik geçirdim. 8 aylıkken astım bronşiti olmuşum.Annem sürekli antibiyotik ve hava kullandığımı anlattı.Bu yüzden öksürük krizine girince hastanede vakit geçirirmişiz.Zaman geçtikçe bende büyüdüm çektiklerimi bende biliyorum.Bazen bir öksürük krizine giriyordumki nefes almaya fırsatım olmazdı.Neyseki zaman ilerliyor sağlık sektorü ve teknoloji sayesinde öksürük krizi başlamadan hastaneye gitmeden evimde ventolin makinam ile rahatlıyorum.Benim için çok teknolojik bilmeyen ve yaşamayan için basit bir alettir.

 194. Ben sağlık alanını seçtim bir gün dedem le parka gitmiştim kaydiraktan takla atarak düşmüştüm bir gun hastanede yattım ve iyileştim

 195. Ben ulaşımı seçtim.
  Mesela günümúzde araba,uçak ve hızlı tren gibi şeyler varken.Eskiden
  at arabaları,kanı ve buharlı trenler vardı. Ulaşım zordu şimdi çok kolay.
  Eskiden dede’ min zamanında ulaşım çok zordu.Uçak olsada ulaşılması
  zordu.

 196. Sağlık seçtim
  okul bitmeden önce kulaklarım duymadığı için hastaneye gitmiştim
  doktor ameliyat olmam gerektiğini söylemişti ve ameliyat olmuştum
  ve kulaklarım iyi duymaya başladı.

 197. Ben günlük hayatı seçiyorum .Sebebi ise günlük yaşantımızda her şey zaten teknoloji ile ilerliyor.Bilimler , buluşlar, ulaşım, üretim, sanayi, ticaret, sağlık en göz önündeki iletişime değinmeden olmaz. Eskiden ne kadar zor olduğunu her kes bilir,şimdi ise anında canlı görüşmeler yapılıyor.

 198. Ben ulaşımı seçtim;
  Ulaşımı çeşitli yollarla sağlayabiliriz.Kara yolları,hava yolları,deniz yolları ve tren yollarını kullanabiliriz.Ulaşım araçları gideceğimiz yere daha hızlı ve rahat gitmemizi sağlar.Teknoloji ilerledikçe ulaşım araçları da gelişmektedir.Amaç kısa sürede güvenli ve rahat bir yolculuk yapmaktır.

 199. Ben sağlığı seçtim.Çünkü;
  yaklaşık bir hafta önce hastaneye gittik ve doktor beni muayene etti. Kan tahlili,EKG ve tansiyon tahlili verdi.Annem öğleden sonra sonuçlarımı almaya gitti ve bütün sonuçlarım iyi çıktı.Doktor bol su içmem gerektiğini ve güzel beslenmem gerektiğini söylemiş.

 200. ben sinema ve animasyon alanını seçtim.eskiden izlediğimiz çizgi filmler sessizdi,siyah beyaz olurdu, şimdikiler ise öyle değil. Çok kaliteli çizgi filmler,animasyonlar ve sinema filmleri var,üstelik yer alan karakterler konuşuyorlar ve 3D filmler sayesinde filmin içinde sanki biz varmışız gibi hissedebiliyoruz.

 201. Ben guvenligi sectim.Ogün AY YIDIZ SİTESINE hırsız girmisti.Güvenlik hemen güvenlik kameralarına baktı hırsızı gördük.Ve güvenlik görüntüleri hemen polise gönderdi.Bir günde Kule Alışveriş merkezine hırsız girmiş .Ve ilki alarm sistemi varmış. Güvenlik hemen hırsızı yakalamıştı.Ve dün ablamı yolcu ederken xray cihazı sayesinde yolcunun uyuşturucu ve silah taşidigini gördü.Yani demek istedigim şey teknoloji çok gelişti.Teknoloji insanl asanlara yardim eder ve işlerini kolaylaştırır.

 202. Ben bankacılık ve alışverişi seçtim.Biz eskiden bankaya para yatırmak için veya para çekmek için bankaya gitmek zorundaydık ama artık evden de internet aracılığiyla da para yatırıp çekebiiyoruz.

  🙂

 203. Ben bankacılık ve alışveriş seçtim.Babam önceden fatura yatırmak için ödeme merkezlerine giderdi. Hem zaman kaybı hem de işinden olurdu .Ama şimdi bankaya verdiği otomatik ödeme talimatı ile her ay düzenli bir şekilde faturalarımız ödeniyor. Alışverişte ise zamandan tasaruf, fiyatların daha uygun olması ve kapıda ödeme kolaylığı gibi imkanlar sağlıyor .

 204. Ben ulaşımı seçtim. Çünkü bu yaz tatilinde sık sık yolculuk yaptık. Özellikle otobüsle gittiğimizde koltukların arkalarındaki tabletlerle oynayarak zaman geçiriyoruz. Üstelik otobüslerin yapılması da çok zor ve her anında teknoloji kullanılarak oluşturulmuş. Bireysel arabamızla gittiğimizde ise radyo ile şarkı dinleyerek hem keyifli bir yolculuk geçiriyor, hem ulaşımı kolaylaştırıyor, hem de teknolojiden yararlanıyoruz. Yolumuzu kaybettiğimizde ise navigasyonu kullanarak yönümüzü ve yolumuzu buluyoruz.

 205. Ben eğitimi seçtim.Çünkü eskiden ödev yapmak için yada ders çalışmak için kütüphaneye gidilirdi.Yer bile bulunmazdı ama şimdi çoğu kişinin evinde bilgisayar var.Bilgisayardan istediklerimize ulaşabiliyoruz.Zaman israfından da kaçınmış oluyoruz.

 206. Ben üretm ve sanayi yi seçtim

  Eğer üretmek için makineler olmasaydı okul forması vb. dikmek yıllarımızı alabilirdi.Şimdi ise en çok bir hafta sürüyor çünkü makineler hızlıca herşeyi dikiyor artık

 207. Ben iletişimi seçtim.Bundan 2 yıl önce yaşadığım bir olayı anlatmak istiyorum.Babamın işi nedeniyle Kıbrıs’a gitmesi gerekiyordu.Ben annem ve ablam okulumuz nedeni ile Sivasta kalacaktık.Babamı sürekli göremiyecek olmam beni ve ailemi üzüyordu.Annem üzülmemem gerektiğini facebook ve skype sayesinde babamı istediğim zaman istediğim kadar görebileceğimi söyledi.Gerçektende sykpe ve facebook sayesinde babamla istediğim her an yanımdaymış gibi konuştum.Gerçektende teknoloji benim çok işime yaradı.

 208. Ben sağlığı seçtim. Şimdi size başımdan geçen bir olayı anlatmak istiyorum :

  Bir bayram günü ailem ile kuzenlerime gitmiştik. Oraya gittikten yaklaşık yarım saat sonra ateşim çıktı ve başım ağrımaya başladı.Annem ve babam beni acile götürdüler.Röntgen çekilmesi lazımmış.Bizde çektirdik. Yaklaşık yarım saat sonra sonuçlar belli oldu ve sinüzit olduğumu söylediler.Bana gereken ilaçları verdiler.Bir hafta sonra sağlığıma kavuştum. Eğer röntgen cihazı olmasaydı hastalığımın ne olduğu ortaya çıkmazdı.

 209. Güvenlik sectim:Hirsizlar güvenlik kamerasindan yakalanip hapse giriyorlar.Güzel teknoloji hirsiz olmalari beli olur.

 210. Ben güvenliği seçtim. Çünkü şu anda birçok hırsızlık olayları oluyor.Yakalananların bir çoğu güvenlik kameraları sayesinde yakalanıyor. Başka bir yönden ,değerli eserler müzelerde saklanıyor. Ama bu korumasız bir şekilde olmuyor. Çeşitli alarm sistemleri,güvelik kameraları vb. araçlar ile korunuyor.Onun haricinde havalimanları,alışveriş merkezlerindeki X- Ray cihazları herhangi bir silah vb. şeyleri taşımayı engelliyor.Ama şuan eski zamanlarda olşaydık bunların hiçbiri engellenemezdi.

 211. Ben bankacılığı seçtim.
  Günümüzde internet üzerinden bankacılık çok kolay bir şekilde yapılıyor.Otomatik ödeme diye bir şey var ve hiç bir yere gitmeden kolayca faturalar ödeniyor.Örneğin anneannem ve babaannem yaşlı oldukları için faturalarını ödeyemiyor.Babam ise ikisinin faturalarını da otomatik ödemeye aldı ve böylelikle ikisinin de faturaları anında ödeniyor.

 212. Ben bankacılık ve alışverişi seçtim.
  Birinin acil bankadan birinin hesabına yatırması gerekiyor ve internetten hızlıca yapabiliyor.

 213. ben ulaşımı seçtim. Çünkü ulaşımı günlük yaşamımızda en çok ulaşımı kullanıyoruz. Mesela arabayı günlük hayatımızda çok kullanırız. mesela arabayı bayramda gezmek için kullanıyoruz.

 214. Eskiden insanların elleriyle çizdiği evler, otoyollar, köprüler, uçaklar, helikopter gibi araçların şimdi elle çizmeye gerek kalmadan bilgisayar üzerinden daha kolay bir biçimde yapılabiliyor

 215. Ben ulaşım seçtim .
  Önceden bir yerden bir yere gitmek haftalar aylar sürüyormuş.
  Teknoloji o zaman yavaşmış.Şimdi teknoloji çok daha hızlı
  örneğin otobüsle İstanbul’a 12 saatte gidiliyordu şimdi uçak’la
  1.15 dakika’da İstanbul’a gitmekteyiz.

 216. Ben bankacılık ve alışveriş üzerine anımı anlatmak istiyorum.
  Alışverişe çıktığımız bir gündü spor mağazalarının birinin önünden geçerken gördüğüm ve çok beğendiğim bir spor ayakkabısını almak için mağazadan içeri girip ürünü yakından inceleyip deneme imkanı bulduktan sonra fiyatı konusunda bütcemizle ilgili biraz kaygılarımızdan dolayı almadan mağazadan ayrıldım.ilerleyen günlerde ürünü çok beğendiğim için ona sahip olma tutkumla nasıl ulaşmam gerktiğini düşünürken bir anda internet üzerinden alışvariş yapılabildiği aklıma geldi ve hemen bilgisayarımla güvenliğinden emin olduğumuz bir bir siteye girip istediğim ürüne ulaştım.Daha sonra kıredi kartının da yardımıyla ürünü daha hesaplı bir şekide satın aldım anlaşmalı kargo şirketiyle en kısa bir zamanda sağlam olarak ürün kapımıza ulaşmış oldu. Bu yapmış olduğum alışverişin çok beğendiğim bir ürünü internet ortamında bankacılık aracılığıyla yapmanın mutluluğunu yaşamış oldum.

  • Teşekkürler yorum süper tam istediğim gibi orjinal bir örnek olmuş. Yalnız kelime ve noktalama işareti hatalarına dikkat edelim nasıl alışırsak öyle gider. Noktadan sonra boşluk bırakıp büyük harfle başlayalım. Kıredi yerine kredi olması lazımdı. gerktiği ve alışvariş kelimelerinde kasıtsız hızlı yazmadan kaynaklı hata olduğunu düşündüğümden üzerinde durmuyorum. Tekrar eline sağlık.

 217. Ben günlük yaşamı seçtim:
  Günlük yaşamda bilgisayarlar aracılığıyla haberleşme, bilgi edinme, eğlence amacıyla kullanılabilir. Bilgisayarlar günlük yaşamımızı kolaylaştırır. Eğlence olarak boş zamanlarımızda oyun oynar, film izler, müzik dinleriz. Bilgi edinmek olarak belki de saatlerce kitaplardan arayıp da ulaşamadığımız bilgilere 1 saniyede ulaşırız.

 218. Ben ulaşımı seçtim mesala bir gün içinde gezmeye veya başka bir yere giderken araçla gideriz .ulaşımdan araçlarından biride uçak tır. Uçakla istedimiz yere daha hızlı gidebiliriz

 219. Ben iletişimi seçtim ve bunlara şöyle örnekler verebilirim. 1.Bayramlarda özel günlerde ziyaret edemediğimiz kişiler varsa arayarak yada mesaj atarak kutlaya biiriz 2.Sağlık problemi olan yerlerde ambulansı bilgiledirerek hastaneye kısa sürede ulaşa biliriz.

 220. Ben bankacılık ve alışverişi seçtim; Önceden insanlar alışveriş yaparken eşyalarıyla değiş tokuş yaparlardı. Daha sonra ise para ile alış veriş yapıldı ama para ile alışveriş yaparken insanların o mağazaya gitmesi lazımdı. Şimdi ise internetten alışveriş yapılıyor . Artık hepimiz günlük yaşantımızda internetten alışveriş yapıyoruz. Bankacılıkta ise ; Mesela birisine para göndermemiz lazım önceden o parayı vermek için o kişinin yanına giderdik ama şimdi internet üzerinden yapılabiliyor. Para çekip para yatırmamız için ise bankamatikler var.

 221. Ben Sağlığı seçtim.
  Sağlık, hastalıklarımızın ne olduğunu neremizde olduğunu ve tedavi yöntemlerini kolayca öğrenmemizi sağlar. Önceden hastalığımızın nerede ve ne olduğunu bilmediğimiz için bir çok hasta kaybediyorduk. Ama şimdi öyle değil teknoloji ilerlediği için tedavi yöntemleri de çoğaldı. Böylece hastalıklardan kurtulduk.

 222. Ben ulaşımı yapacağım:
  Öncelikle günlük yaşantımızda halk otobüsüne binmiştiriz . Bende bir gün annem ve kardeşimle binmiştim . O gün şoförün yaptığı bir hareketi anlatacağım . Durakta durmuştuk ve bazı insanlar iniyorlardı , Şoförün acelesi olduğu için daha bir kaç kişi inmeden kapıyı kapattı ve askalsın biri arada kalıyordu . Yani buradan çıkaracağımız , acelemiz olsa bile kazaya dikkat edip , sağlığa dikkat etmeliyiz .

 223. Ben Bankacılık Ve Alışverişi seçtim. Şuan günümüzde bankacılık işlemleri kolay bir biçimde halledilmektedir. Örneğin günümüzde bu tür işlemler internet aracılığıyla daha kolay bir hal alıyor.Bağzı bankalar internet bankacılığı FAST-PAY gibi siteler çıkardı . Ve alışerişler hepsi burada gibi sitelerden kolayca yapılıyor.

 224. Mimarlığı örnek vermek istiyorum çünki bu zamanlarda ev yaptırmak isteyenler çok fazla. Eskiden olsaydı mimarlar bir kağıda nasıl bir ev yapıcağnı tasarlayıp çiziyolardı ve çok fazla yoruluyorlardı. Fakat artık böyle bir sorun yok şimdi nasıl bir ev tasarlıycaklarsa o evi bilgisayar üzerinde tasarlıyo ve sadece evi inşaat etmek kalıyo bu sayede mimarlar daha az yoruluyo ve işleri kolaylaşıyo…

 225. Örnek Olarak Sağlığı Veriyorum Çünkü , Bir Emara Girdiğinde
  Sonuç Doktorun Bilgisayarına Anında Gidiyor ve Kısa Sürede
  Bize Ulaşıyor, Eskiden Yaklaşık Bir Gün Sonucu Beklerlermiş.
  Böylece Önemli Bir Rol Oynar…

 226. Örnek olarak sağlık verilebilir.Çünkü kayıtları aldığında hemen bilgisayardan gözükür.Doktorların yazısı biraz kötü olduğundan bazı eczacıların yanlış ilaç verip insanların sağlıkları bozulur bundan dolayı bilgisayardan yazıp hemen adınızı verdiğinizde ilacı hemen verir.

 227. Ben örnek olarak eğitimi vermek istiyorum çünkü bilişim teknolojilerinin eğitime çok katkısı bulunuyor örnek olarak akıllı tahtalar-projeksiyonlar-bilgisayarlar-tabletler vb. aletler eğitim gören öğrencilerin konuları daha iyi anlayıp görsel bir şekilde o konular hakkında daha kalıcı bilgi edinmesini sağlar.

 228. Örnek olarak ulaşımı veriyorum.Çünkü ulaşım olmazsa olmazlarımızdandır.Bir yerden bir yere gitmek istediğimizde ulaşım araçlarını (araba,otobüs vb.) kullanırız.Eğer ulaşım olmasaydı örneğin; işe geç kaldığımızda yürümek zorunda kalırdık ve hergün yürümek bizi yorardı.

 229. Bit günlük yaşamda güvenlik alanında;

  -Evimize hırsız girerken güvenlik kamerasına yakalandı.

  -Hocamızın babasının kuyumcu dükkanına hırsız girerken alarm çaldı.

 230. Ben sağlığı seçtim. Çünkü randevu alarak sıra beklemeden rahatça muayene olabiliriz. Bu sayede hızlıca herkes muayene olur. Eskiden reçeteler kağıt üzerindeydi ve sıra bekliyorduk. Şimdi e-reçete sayesinde hızlı bir şekilde ilaçlarımızı alabiliyoruz.

 231. BEN İletişim bölümünü seçtim. Önceden insanların iletişimi o kadar kısıtlı idiki ilkel çaglarda birbirleri ile duman ve kuşlar vasıtası ile haberleşiyorlardı. Ama şimdi teknoloji o kadar geliştiki telefon, mektup, msn ler, telgraf ( v.b) gibi vasıtalar sayesinde haberleşmek o kadar kolay.

 232. Ben bankacılık ve alışverişi seçtim. Eskiden bankalara gidip saatlerce sıra beklenirdi. Bankamatik gibi bir araç bile yoktu.Şimdi bankamatik sayesinde para çekip yatırabiliyoruz. Mağazalara gitmeden direk bilgisayardan alışveriş yapıyoruz. Nakit para yerine kredi kartı bulunduruyoruz. Sivas’ da bulamadığım bir elektronik ürüne sitelerden bakıyorum. Böyle siteler açarak meslek edinen kişiler gerçekten çok fazla. Telefondan mesaj atarak kredi bile alabiliyoruz.

 233. Bankacılık ve Alışveriş konusunu seçtim.
  Nedeni ise; eskiden herhangi bir yere para göndereceğimiz zaman birkaç gün geçiyordu. Anlık bir ihtiyacımız olduğunda bunu karşılayamıyorduk. Fakat gelişen teknoloji ile bugün bir para transferi yapmak istediğimizde, anında para gönderip alabiliyoruz. Bunun dışında herkeste var olan kredi kartları ile cebimizde para olmasa dahi alışveriş yapabiliyoruz. Bu nedenle bankacılık ve alışveriş sektöründe kullanılan bilişim teknolojisi çok büyük fayda sağlamaktadır.

 234. Ben alışveriş ve bankacılık bölümünü seçtim. Çünkü önceden insanlar bankada saatlerce bekliyorlardı, şimdi ise bankayla ilgili her işini telefondan bile yapabiliyor. Alışveriş içinde aynısı geçerli, önceden aradığımız bir ürünü sabahtan akşama kadar gezdiğimizde bulamadığımız da olabiliyordu. Şimdi ise telefondan rahatlıkla aradığımız ürünü hiç zaman kaybetmeden bulabiliyoruz.

 235. Ben eğitim kategorisini seçtim. Eski günler de ki insanlar kar olunca terlik ile okullara gitmeleri çok zor oluyordu. Ama şimdi ise çocuklar çok şanslılardır.Neden mi?
  Çünkü şimdiki çocuklar servis ya da terlikle değil teknoloji geliştiği için bot ve çeşit çeşit ayakkabı giyiniyorlar, yıpratarak kullanıyor. Teknoloji geliştiği için tablet,bazı okullar da da akıllı tahta kullanılıyor. Yeşil tahta kullandık bazılarımız, siyah beyaz bir çok çeşidini kullandık. Eski öğrencilerimizi de düşünerek okul eşyamızı düzenli şekil de kullanalım. Ve derslerimize önem gösterelim. Bu şekil de bizde gelecekte polis, avukat,doktor……….. olalım.

 236. Ben sağlık alanını seçtim. Dişlerim bozuk ve seyrek olduğu için Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nde tedavime başladım. Orada,Ortodonti alanına gitmemi söylediler. İlk önce asistan tarafından inceleme yapıldı. Sonra hoca tarafından çene yapım incelendi. Tedavinin 13 yaşından sonra başlanacağı söylendi. 13 yaşına kadar geçici olarak çenelik verildi.

 237. Ben sağlık kategorisini seçtim, sağlık konusunda günümüzde teknolojik bir çok makine var. Örneğin tomografi, ultrason, röntgen, check up ve benzeri bir çok teknolojik makine var. bu makinelerin bize bir çok yararı ve bir çok zararı var. Örneğin bu makineler bizim vücudumuzdaki hastalıkların sebebini öğrenmemize hastalıklarımızın geçmesine yardım eder ancak sağlık alanındaki makinelerin çoğu radyasyon yayıyor bu da insan hayatını zorlaştırıyor…

 238. Ben sağlık alanını seçtim. 3 ay önce ev de top oynarken yanlışlıkla topun üstüne basıp yere çok sert bir şekilde düştüm. Canım çok yanıyordu. Babam şehir dışındaydı komşularımız uyumuştu ambulans çağırıp hastaneye gitmiştik. Hastanede röntgen çektiler. Sadece bir ezilmeydi. Ambulansla eve geldik 1 hafta sonra da iyileşmişti

 239. Ben bankacılık ve alışverişi seçtim. Çünkü eskiden bankalara gidip sıra bekleyip ondan sonra ise birçok iş yapılırdı.Örneğin; elektrik faturası, su faturası gibi… Şimdi ise internetten tek tuşla birçok iş yapabiliyoruz.Alışverişle ilgili olarak da eskiden takas gibi yöntemlerle alışveriş yapılırdı.Şimdi ise gidip bir mağazadan kıyafet alıp parasını verip çıkıyoruz.Veya interneti açıp istediğimizi seçtikten sonra kredi kartı numarası veya kapıda ödeme ile alabiliyoruz.
  Not : Özgür öğretmenim şunuda söylüyüm ben kayıt oldum bu yüzden ismim küçük harfle başlıyor.Büyük harfle yazmama izin vermiyor.

 240. Ben, sağlık konusunu seçtim. Çünkü`, eskiden röntgen cihazı yoktu ve insanların ayağının kırık veya çatlak olması zor anlaşılıyordu. Şimdi ise röntgen cihazı ile bu işlem daha kolay. Ben, ayağımı kırdığımda röntgen çekindim ve alçıya aldılar ve ayağım 1 hafta sonra düzeldi.

 241. Ben eğitimi seçtim. Çünkü önceden biz beyaz, siyah ve yeşil tahta kullanıyorduk. Doğrusu hala beyaz tahta kullanıyoruz. Ama şimdi bazı okullar akıllı tahta kullanıyor. Önceden projeksiyon kullanılmıyordu ama şimdi projeksiyon kullanıyor hem de ses modu bile var. Önceden tablet denen bir şey bile yoktu ama artık tabletlerle çok kolaylıkla kullanıyoruz.

 242. Eğitimi seçtim çünkü: bakacak olursak eğitim kültürümüz ve yaşamamız açısın dan gerekli bir şey herkesin eğitim alması gerekiyor. Mesela örnek verecek olursak çevremde anneannem okuma ve yazmayı bilmediği için bir çok alanda zorluk çekiyor ve ben ona yardımcı oluyorum, boş zamanlarımda harfleri ve okumayı öğretiyorum.

 243. Eğitim alanını seçtim. Mesela okuldaki notlarımı E – okuldan bakabiliyorum. Derslerimin daha iyi gelişmesi için internetten testler çözüyorum. Konu anlatımları dinliyorum.Sınavlarım olduğunda internetten sınav yaparak, kendimi değerlendiriyorum.Dersle ilgili yarışmalar yaparak eğlenceli bir şekilde ders çalışıyorum.Proje ve performans ödevlerim hakkında araştırmalar yapıyorum. İyi ki teknoloji gelişmiş.

 244. Ben eğitim alanını seçtim.
  Bence teknolojinin ilerlemesi eğitim alanında gayet iyi. Çünkü ben önceden derslerimi ek kaynaklar alarak pekiştiriyordum. Ama ben artık konuları Morpa Kampüs ile tekrar ediyorum, soru çözüyorum sınav yapıyorum, kitap okuyorum. Hatta bazen arkadaşlarımla yarışıyorum. Bir çok zeka geliştirici oyun oynuyorum. Bu yüzden açıkçası seviyorum. Ama bazen mesela geçen yıl performans ödevimde yanlış bilgi veren bir siteye girdim. Ama neyse ki o sitedeki bilgileri yazmamıştım.

 245. iletişim’i seçiyorum.günümüz teknoloji alanında mesafeleri kısaltan insanları birbirine yaklaştıran yenilikleri hergün biraz daha ileriye taşıyor.ulaşım araçları her ne kadar daha hızlı hareket kabiliyetine ulaşsada anlık sevinç ve üzüntülerimi sevdiklerimle an be an paylaşmam iletişim araçlarıyla daha güvenli ve kolay.dünyada her yere gidemeyebilirim ama iletişim araçlarıyla dünya bana elim kadar gözüm kadar mesafededir.

 246. Ben sağlık alanını seçtim.
  İnsanların hayatında en iyi bakması gereken şey sağlıktır çünkü sağlığımız olmazsa istediğimiz etkinlikleri istediğimiz şekilde yapamayabiliriz. Sağlığı yerinde olmayan kişiler hastaneye gidip problemlerini doktora söyleyebilir doktor onu iyileştirmeye çalışır. Eğer muaeyene ile iyileşemezlerse ameliyat olurlar.

 247. Ben eğitim alanını seçtim.
  Örnek olarak ben e-okulu kullanıyorum. E-okuldan sınavlardan kaç aldığımı, projelerden kaç aldığımı hatta geçen senelerdeki yıl sonu ortalama notlarımı görebiliyorum. Üstelik sınav tarihlerime bakıp sınavlarıma erkenden hazırlanabiliyorum.

 248. Ben ulaşımı seçtim
  İnsanlar eskiden atlarla yolculuk yapıyorlardı ve neredeyse 3 günlerini alıyordu şimdi ise uçakla seyahat ettiğimizde sadece 1 saatimizi alıyor.Hem zamandan tasarruf ediyoruz hemde istediğimiz yere hızlı bir biçimde ulaşabiliyoruz.

 249. Ben iletişimi seçtim
  Eskiden kuşlarla, mektuplarla ya da telgraflarla iletişim yapılıyordu ve bunlar bazen 1 bazen ise 2 saat sürüyordu. Ama şimdi ise 1-2 saniyede hemen mesaj atılıyor. Eskiden bilgisayarlarda internet vardı şimdi ise telefona internet geldi ve whatsapp,tango gibi mesajlaşma sitelerinde daha kolay ve hızlı oluyor.
  Artık mesajlar daha hızlı güvenilir ve kolay oluyor.

 250. Ben ulaşımı seçtim
  İstanbul’a giderken uçakla gittim ve yolculuğumuz 1 saat sürdü.Gelirken ise otobüs ile geldim.
  Fakat bu ulaşım araçları olmasa yolculuk bile yapamazdık.
  Ulaşım araçları olmasaydı seyahat edemezdik.

 251. Ben Mühendislik ve Mimarlık bölümünü seçtim.
  Eskiye göre Mimar Sinan’ı ve şimdiye göre Kerem PİKER’i düşünürsek aralarıhda çok fark olduğunu görebiliriz.Mimar Sinan’in projelerini düşünürsek planlarını kalın kağıda,Kerem PİKER’in projelerini düşünürsek bilgisayarla yaptılar.

 252. Ben eğitimi seçtim;
  Ben eğitim alanında projeksion,akıllı tahta ve bilişim odasında bilgisayarlardan yararlanıyorum anlamadığım konularda bazı internet sitelerinden yararlanabiliyorum.

 253. Günlük yaşamımda sağlık. Arkadaşlar bacağım incindiği için hastaneye gittim. Doktorlar bacağımda ne olduğunu öğrenmek için benim röntgen çektirmemi istediler . Röntgeni çektirdikten sonra bacağımın incindiğini öğrendim. Arkadaşlar diğer cümlem de. Başımın ağrısı için doktora gittim. Doktorlar emar çektirmemi istedi ve emar sayesinde başımın ağrısını öğrendim

 254. Ben günlük yaşam bölümünü seçtim.İnternet sayesine hayatımız çok kolaylaştı.Mesela günümüzde internet olmasaydı hayatımız çok zorlaşırdı.Günlük yaşantımız çok önemlidir.Eğer hayatımızda elektronik aletler olmasaydı her şeyi kendimiz yapmak zorunda kalırdık.

 255. Ben günlük yaşamda eğitim alanında kullanılan örnekler vermek istiyorum. Öğretmenlerimiz genellikle eğitim alanında projeksiyon kullanırlar. Bilgisayarlardaki bazı bilgileri tahtaya yansıtmak amaçlı kullanırlar. Bu sayede de bilgileri görsel olarak biz öğrenciler görmüş oluruz. Eğitim alanında başka bir örnek verecek olursak e-okul a girebiliriz. Bu sayede de notlarımızı, sınav tarihlerini daha hızlı görmüş oluruz. Benim düşüncelerim bu kadardır.

 256. İLETİŞİM
  İletişim hayatımızın parçasıdır.Ama iletişimin bu kadar hızlı olmasını sağlayan teknolojidir.Ben İzmir’deki kuzenlerimle
  konuşa biliyorum.Haber izliyebiliriyorum.Bilgisayarda kimin
  ne yaptığını görüyorum.Ve bunları teknoloji ile yapıyorum.

 257. Sağlıkta kullanırız:)
  Örneğin;
  *Doktora gittiğimizde doktor bize filim çeker.Bu bir teknolojidir.
  *Veya göz doktoruna gittiğimizde goz derecemizi ölçtürürüz.Bu bir aletle olduğu için bu da bir teknolojidir.
  *Bir de kolumuz veya ayağımız kırık olduğunu öğreniriz. Tabi bu da bir teknolojidir.

 258. ULAŞIM
  bence günlük hayatta en çok ulaşım alanından
  yararlanılıyor.çünkü işe,okula,1 mağazaya,misafirliğe giderken kısacası 1 yerden başka 1 yere giderken ulaşım teknolojilerinden (araba,otobüs,servis vb.) yararlanırız.
  mesela ben yürüyerek okula gittiğim zamanlarda hem çok yoruluyor,hemde bazen okula geç kalıyordum.oysaki servisle gidince hem yorulmuyor,hemde tam zamanında okula geliyorum ve babam işi nedeniyle şehir dışına seyahatler yaparken uçaktan faydalanıyor.

 259. Ben eğitime örnek vermek istiyorum.1-Mesela bilgisayar olmadan önce herkes araştırılacak yerleri kitaplardan bulmaya çalışıyorlardı.Ama bazılarını bulamıyorlardı.Bilgisayar bulunduktan sonra herkesin işi kolaylaştı.2-Projeksiyon olmadan önce bazı şeyleri anlatmak zordu.Ama projeksiyon bulunduktan sonra bilgisayardan herşeyi yansıtmak mümkün oldu.

 260. Ben güvenliği seçtim çünkü;
  Bazı evlerde ,dükkanlarda vb. yerlerde hırsızlık, dolandırıcılık gibi kötü işler oluyor. Onun için dükkanlara, caddelere, sokaklara, evlerin köşelerine kamera koyuluyor. Binaların köşelerine de kamera koyuluyor. Dükkanların köşelerinde özellikle de kuyumcularda alarm oluyor. Bazı özel iş yerlerinde, özel şirketlerde de lazerler oluyor ama yurt dışında çoğunlukla görülüyor. Böylece daha rahat hareket edebiliyoruz.

 261. Ben, günlük yaşamımızda çok kullandığımız güvenlik alanını seçtim.Günlük yaşantımızda apartman girişlerinde,okullarda,arabalarda kullanılan kameralar, telefon veya tabletlerde kullandığımız şifreler ya da hırsızları yakalamak için kullanılan parmak izi ile bulma yöntemini örnek verebiliriz.Bu örnekler
  ile “BİT” in yararlarına örnektir.

 262. Ben güvenlik konusunu seçtim­;
  Bizim apartmanımıza hırsız girdi ve biz ondan sonra apartmanımıza kamera koyduk. Artık çok rahat uyuyabiliyoruz.Yani eskiden böyle bir şey yokken şimdi var……

 263. Ben,ulaşım alanını seçtim.Çünkü;
  insanlar daha kolay ulaşım yapabiliyorlar.Ulaşım ihtiyacını gidermek için bir çok araç var (araba,uçak,gemi ve hızlı tren vb.).İnsanlar bu araçları kolayca kullana bilir.İnsanlar artık daha hızlı
  daha konforlu ulaşır.Okuduğunuz için teşekkürler….

 264. Ben ulaşımı seçiyorum.
  Ben her yaz şehirler arası otobüsleri kullanıyorum. Eskiden yolculuk sırasında canım çok sıkılırdı. Ama artık her koltuğun arkasında ekranlar var. Artık yolculuk sırasında bu ekranlar sayesinde müzik dinleyebiliyor, film izleyebiliyor hatta oyun oynayabiliyorum.

 265. Örnek olarak iletişim seçiyorum. Bir gün benim telefonumun camı kırıldı. Babam benim telefonumu alıp telefon tamircisine götürdü ama tamirci benim telefonumu alıp eski bir batarya koymuş. Babam geri gidip yeni batarya koydu ve telefonun camını değiştirdi. Telefonum eski haline döndü.

 266. Örnek olarak eğitim alanını seçiyorum:

  Araştırma yapıyorum ve bu sayede bilgiye ulaşıyorum.
  İnternet üzerinden testler çözüyorum.
  e-okul dan notlarıma bakıyorum.
  Derslerimde takıldığım yerlerde araştırma yapıyorum

 267. Ben örnek olarak iletişim alanını seçtim.
  1-Evimize hırsız girdiğinde iletişim alanını kullanarak 155 polis imdatı aradık ve olumlu sonuçlar aldık.
  2- Bayramda ziyaret edemediğimiz akrabalarımızı arayarak bayramlarını kutladık.
  3- Artık internet işlemlerimizi akıllı cep telefonlarımız sayesinde her yerden halledebiliyoruz.

 268. Günlük Yaşamda Teknoloji
  *Eğlenmek
  *Bilgi Edinmek
  *İletişim
  *Zaman Kazanmak
  *Hayatımızı Kolaylaştırmak
  *Araştırmak
  İçin..

  Günlük Yaşamda Teknolojinin Zararları
  *Sağlığa
  *Alışkanlık Yapar
  *İnsanları Tembelleştirir
  Kısacası teknolojinin hem yararları hem de zararları vardır..

 269. Örnek olarak ulaşım alanını seçiyorum.
  Bence ulaşım alanındaki en büyük gelişme uçak olmuştur. Ben bu ulaşım aracından ailemle birlikte Almanya’ya giderken faydalandım. Sadece 3 saatte gittik. Eğer uçak yerine tren veya otobüs kullanmış olsaydık günlerce belki de haftalarca yolculuk etmek zorunda kalabilirdik.

 270. Örnek olarak bankacılık alanını seçiyorum. Bir kez babam havale yapacaktık. Babam internetten bir site açtı ve havaleyi yaptı.Bir de hemen yolda giderken bir bankamatiğin önünde durup 1 dakikada para yatırdı.

 271. Ben ulaşımı seçtim.
  Geçmişten günümüze ulaşım kolaylaşmıştır.Motorlu araçlar icat edildikten sonra, insanlar bir yerden bir yere daha kısa sürede gidebilmektedir.Ancak, otomobil, minibüs, otobüs ve kamyonet gibi araçların çoğalması sonucu trafik kazaları meydana gelmekte ve kazalar sonucu insanlar ölmektedir.

 272. Ben sağlık alanını seçtim.
  Bu yaz tatile gitmiştim.Kolum kırılmıştı ve filmini çekip baktılar ve 5 dakika sürmüştü eskiden uzunca sıra bekliyorlardı. simdiki teknoloji ile saatlerce beklemeyip kısa sürede film çekebiliyorlar. ve internetten randevu alabiliyorlar eskiden hastaneye gidip saatlerce sıra bekliyorlardı

 273. Ben ulaşımı seçtim.Ulaşımın kolaylıklarını hayatımızdan örnekler ile açıklayabiliriz.Örneğin okuldan eve veya evden okula giderken servis aracını kullanıyoruz.Bu sayede ulaşacağımız yere varıyoruz.Bir düşünelim servis olmasa evi okula uzak olan kişiler ne yapabilir? Veya otobüs ile başka şehirlere yolculuk edebiliyoruz.Şehir otobüsü ile şehir içinde gideceğimiz yere gidiyoruz.Başka bir örnek uçaktan verelim.Mesela Antalya-Sivas arası 7 saat ise uçak ile 2 saate düşüyor.Uçakta başka bir ulaşım aracıdır.Yani ulaşım hayatımızı kolaylaştıran etkenlerdendir.

 274. Ben ulaşımı seçtim.
  Bu yaz tatile gittim.Giderken ben arabadan yararlandım.Ama uçak,tren,gemi gibi bir çok araç kullanılabilirdi.Ancak eskiden at arabası gibi araçlar kullanılırdı.Bu da çok uzun zaman alırdı.Eskiden insanlar at,eşek gibi hayvanları ulaşımda kullanıyordu.Ancak artık elektrikli araba,güneş enerjisi ile çalışan araba gibi bir çok teknoloji kullanılıyor.Ulaşım çok hızlı ilerliyor.

 275. Eğitim alanını seçtim.
  Eğitim alanında bir çok teknoloji vardır.Örnek olarak:
  Tahtalar yerine akıllı tahtalar.
  Kitaplar yerine tabletler.
  Öğrenciler notlarını internetten e-okul’dan bakabiliyor.
  Projeksiyon ile bilgisayardaki görüntüyü bütün öğrenciler rahatlıkla görüyor.

 276. Bankacılık ve Alişverişi seçtim
  Günümüzde internet bankacılğı ve internetten alışveriş çok kullanılıyor.Eskiden annelerimiz ve babalarımz bankalara gidip saatlerce bekliyordu,ama şimdi ise bankamatiğe gidip rahatlıkla maaşını çekebiliyor.İnternetten alışverişte ise hoşumuza giden bir ürünü dışarıda aramaktansa hemen internetteki alışveriş sitelerinden alabiliyoruz.

 277. Ben iletişimi seçtim. İletişimin hayatımızda büyük yeri vardır.Mesela eskiden dumanla haberleşirlerdi,sonra ise posta güvercinleri…Ama şimdi telefonlarla konuşuluyor ve hatta görüntülü telefonlarla konuşuluyor. Görüntülü konuşmalar bilgisayarlardanda yapılabiliyor.Eğer iletişim teknolojisi olmasa hayatımız çok zor olurdu.İyiki varsın iletişim.

 278. Ben konu olarak ;ulaşımı seçtim

  Eskiden bir yerden başka bir yere gitmek çok mecal istiyordu.Ben kendi hayatımdan size örnekler vereyim;ben bu yaz tatilin de İzmir ‘e gitmiştim eskiden İzmir’e gitmek bir veya iki günde gidiliyordu,şimdi ise uçak kullanarak 1.30 sürürken araba ile 16 saate gidiliyor. dünyamızda teknoloji devam etmektedir….

 279. Ben iletişimi seçtim
  Eskiden telefon,tablet,bilgisayar vb. yoktu. Telefon olmadığından mektuplaşarak selamlaşıyorlardı.Bilgisayar olmadığından internek gibi yerlere giremiyorlardı.Teknoloji fazla gelişmediğinden tablet yoktu.Teknoloji kullanımı azdı.Şimdik teknoloji fazla geliştiği için herkes telefonla konuşarak iletişim kurabilirler…

 280. sinama ve televizyon

  Mezunlar film yönetmenliği, seslendirme, senaryo yazarlığı, kurgu, ışıkçılık, görüntü .yönetmenliği, stüdyo şefliği vb. tanıtım program ve reklamcılık sektöründe çalışabilirler ki bu yollardada iy bir sinama sektörlüğne imza atarlar buda iyi bir kazanç demektir.

 281. Ben Eğitimi Seçtim
  Eğitimde artık daha kolay ders görebiliyorum.
  Dersleri daha kolay anlıyorum.
  Projiksiyon veya bilgisayardan yararlanarak dersleri hem görsel hemde sesli birşekilde işleye biliyorum.

 282. Ben günlük yaşantıyı seçtim.

  Teknoloji günlük hayatta çok kullanılmaktadır.Mesela bilgisayarda ödevimi yaparken araştırmalarda veya konu tekrarlarında yardımcı olur.Televizyonda eğitici programlardan bilgileniriz

 283. Ben ulaşım alanını seçtim

  Biz İstanbul’a giderken önce bileti internetten aldık ve havalimanına gidince kolaylıkla sıra beklemeden biletimizi aldık. Uçağa binince rahat ve hızlıca gittik.

  • Ben Eğitimi seçtim
   Öneğin önemli bir sınavınız var ise okulistik sitesinden ders çalışabiliriz Hem videolu konu anlatiyorlar akıllı tahta ile hemde test yapiyorlar (bilgisayar tablet telefondanda giriş yapılabilir)
   Nehir Onar

 284. Ulaşım şimdi daha güzel eskiden çok zordu örnek: at arabasıyla bazen yürüyekde gide biliyorlardı. Artık teknolojinin ürettiği motorlu araçlarla işleri kolaylaştı.

 285. Ben Bankacılık ve Alışverişi seçtim
  =Eğer evden çıkamıyor ve para lazım ise telefonunuzdan kredi kodunuzu girip kartınıza para yatırabilirsiniz.
  =Akşama acil kıyafet lazım ise telefon veya tabletten n11.com dan vb yerlerden kolayca alışveriş yapabilirsiniz..

 286. Eğitim Alanı

  Ben okula giderken çalar saat yardımı ile uyanıyorum. Daha sonra tost makinesi ile tost yapıyor ve yiyorum.Okulda projeksiyon ile tahtaya yansıtılan bilgileri görüyorum.Bilişim teknolojileri dersinde bilgisayarlar ile bilgilerimi çoğaltıyorum. Derslerimden geri kaldı isem vitamin gibi sitelerden eğitim görüyorum.E-okul sitesinden yazılı notlarımı,yazılı tarihlerimi ve ders programımı öğreniyorum.Eve dönünce bilgisayar , tablet yardımı ile ödevimi yapıyorum.Eğer böyle olmasaydı sorunlarla karşılaşırdık…

 287. Alanım sağlık
  Alanımın sağlık olma nedeni şudur
  Sağlığımız için her zaman en iyisini düşünürüz.Eskiden de iyisini düşünürdürdük.Mesela eskiden bir röntgen filmi için 1,2,3 gün hatta 1 hafta bile filmin çıkması sürebiliyordu.Bir hastanın dişi ağrıyorsa hemen çekiyorlardı.Ama şimdi bir röntgen filminde 5 dakika sonra sonuçları geliyor.Dişimiz ağrıdığında ise ilk önce dişimizin röntgenini çekip doktorun bilgisayarına yansıtıyorlar ve doktorda dişin köküne bakıp dolgu,kanal,diş çekimi,vb. gibi tedaviler yapabiliyorlar.

 288. Günlük Yaşamı Seçtim
  Günlük yaşamımızda ,bir çok teknolojikalet kullanırız
  Bunlar ; Telefon,tablet,bilgisayar vs.
  Bunları açıklayacak olursak telefonla uzaktaki bir akrabamızı arayıp halini ve durumunu sorabiliriz
  Böylelikle günlük hayatımızda teknoloji çok işimize yarar.

 289. Konum (sağlık).Bit’ in sağlık alanında önemi çok büyüktür.Örneğin ayağımızda çıkık yada kırık olduğunu röntgen çekerek buluruz.Eğer teknoloji olmasaydı yani röntgen olmasaydı saatlerce uğraşıp anlardık .Sonra internetten randevu alma sistemi olmasaydı hastanelrde sıraya girip saatlerce beklerdik.

 290. Ben ulaşımı seçtim. Eskiden insanlar bir yerden bir yere giderken develerle veya atlarla gidiyorlarmış. Şimdi ise uçak,tren ,otobüs veya kendi şahsi araçlarıyla gidiyorlar. Bunun en büyük etkeni teknolojidir.

 291. Sağlık alanını seçtim.
  Sağlık alanında bir çok teknoloji vardır.Sağlık alanında gelişen teknoloji bir çok hastalığın deva oluyor.Özgür öğretmene bacağı kırıldı.Bacağı alçıya alındı,ve kısa zamanda iyi oldu.Herkez mutlu oldu.

 292. ben eğtim projesini seçtim
  – eğtim alanında bütün dersleri işliyoruz
  örneyin matamatik, bilişim,türkçe
  benim en sevdiğim dersler
  eğer okumasanız ünlü bir iş adamı olamasınız.

 293. Ben sağlık alanını seçtim.

  Kardeşime araba çarptığında emar cihazına girdi.vücuduna bakıp birşeyi olup olmadığına
  baktılar.Sadece morluk vardı.Eğer emar cihazı olmasaydı kardeşimin tedavisi 1-2 yılı bulabilirdi.Mesela kan grubumuz.Teknoloji olmasaydı ne yapardık!

 294. Ben iletişimi seçtim. Eskiden insanlar , telefon ile görüşmek için postaneden bağlatıp konuşuyorlarmış. Ama şimdi teknoloji olduğu için artık telefon,bilgisayar vb kullanıyorlar.

 295. Ben sağlık seçtim

  Kolum kırılınca hastaneye gittik koluma baktılar ameliyata aldılar kırık olduğunu anladılar
  kemiği çıkarıp platin taktılar .14 gün bekleyip çıkardılar .

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.