Bilgisayar Kullanımı ve Sağlık Videoları

Merhaba Arkadaşlar, Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 5. Sınıf konusu olan Bilgisayar Kullanımı ve Sağlık Videoları konusuna uygun olarak bulabildiğim videoları aşağıda paylaşıyorum.

Videolarımız anlattığımız konuların akılda kalmasını kolaylaştırmak ve pekiştirmek için yapılmış çok güzel animasyonlardır. Öğrencilerin çok fazla ilgisini çekmektedir. Bu sebeple kesinlikle gösterilmesi gerektiğini düşünmekteyim.

Site üzerinden izlediğiniz videolar Etkileşimli Video haline getirilmiştir.

İlk videomuz eğlenceli bir animasyon olmuş emeği geçenlere teşekkür ederiz. Ergonomik Oturma Animasyonunu ben etkileşimli hale getirdim. Videonun bazı yerlerinde durarak sizlere sorular soracak. Cevaplayarak devam edin.

BİLGİSAYAR KULLANIRKEN ERGONOMİ

Benim internet sıkıntım var etkileşimli videoya gerek yok derseniz eğer Ergonomi Oturma Videosunu donma sorunu olmadan bilgisayarınıza buradan indirerek kullanabilirsiniz.

İkinci videomuz yine eğlenceli bir animasyon olup ben bu videoyu da etkileşimli hale getirdim. Videomuz Bilgisayar Başında Nasıl Oturmalıyım; Sorulara cevap vererek ilerleyin. Eğer öğretmenseniz ve sınıfta uyguluyorsanız soruları sınıfa yöneltip cevapları alabilirsiniz.

BİLGİSAYAR BAŞINDA NASIL OTURMALIYIM?

Bilgisayar Başında Nasıl Oturmalıyım? Videosunun etkileşimsiz halini donma sorunu olmadan bilgisayarınıza indirerek izlemek istiyorsanız tıklayınız.

Yukarıdaki videoya çok önem veriyorum. Bilgisayar başında nasıl oturmalıyım konusunu tek başına özetleyen bir video olmuş yapanların eline sağlık.

Son videomuz ise Dizüstü bilgisayar kullanırken dikkat edilmesi gerekenleri özetlemiş. Bu videonun sonunda belirtilen egzersiz hareketlerini videoyu durdurarak öğrencilerle birlikte yapmak eğlenceli vakitler geçirmenizi sağlayacaktır.

LABTOP KULLANIRKEN ERGONOMİ

Labtop Kullanırken Ergonomi Videosunun etkileşimsiz halini donma sorunu olmadan bilgisayarınıza indirerek izlemek istiyorsanız tıklayınız.

Videolarda gördüğünüz hataları aşağıya yorum olarak gönderebilirsiniz.

Bilgisayar Kullanımı ve Sağlık Videoları Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 5. Sınıf öğrencilerimiz için hazırlanan 5. Sınıf – Hafta 1 – Bilişim İle Tanışıyorum ünitesinin bir parçasıdır. Ünitenin diğer parçalarına link üzerinden ulaşabilirsiniz.

İyi Seyirler dilerim…

17 Comments

  1. Hocam bence son videoda masayı ve sandalyeyi değiştirmesi gerekti ayrıca boynu sırtı ve eli de ağrımazdı …

  2. Hocam bence son vıdeo daki adam en son ki salyeyi adama sorsaydı daha ıyıy olurdu hemşerim kesmezdi?

  3. Hocam bence son vıdeo daki adam en son ki salyeyi adama sorsaydı daha ıyıy olurdu hemşerim kesmezdi

  4. Bence en sonuncu videoda sandalyeyi normal yani başka alırsa kullanması daha kolay olur hemdemasayı daha yüksek alırsa sandalyeyi değiştirmek zorunda kalmaz ayağınada destek ala bilir böylece ne masayı nede sandalyeyi kesmesine Gerek kalmaz bu sayede hiç bir şey zarar vermez

  5. Lütfen Bizde Dikkatli Olalım. En Fazla Yarım Saat Oynadıktan Sonra Uzaktaki Nesneleri Okumaya Çalışıp, Gözlerimizi Bolca Kırpalım Ve Son Olarak Özgür ŞEREMET Öğretmenimize Bu Siteyi Açtığı İçin Teşekkürlerimi Sunarım.

  6. Anne:sırtında bel desteği yok ve bilgisayar göz hizasında değil
    baba:sırtı düz değil ve kolları 90 derece değil çünkü sandalyesi değişmedi gerekiyor ve bilgisayar göz hizasında değil ve diğeri ise Güneş ışığı gözüne giriyor
    Kız:elleri 90 derece değil ayağı yere değmiyor

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*