BİT Kullanımı ve Sağlık Videoları

Merhaba Arkadaşlar, Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 5. Sınıf konusu olan BİT Kullanımı ve Sağlık Videoları konusuna uygun olarak bulabildiğim videoları aşağıda paylaşıyorum.

Videolarımız anlattığımız konuların akılda kalmasını kolaylaştırmak ve pekiştirmek için yapılmış çok güzel animasyonlardır. Öğrencilerin çok fazla ilgisini çekmektedir. Bu sebeple kesinlikle gösterilmesi gerektiğini düşünmekteyim.

İlk videomuz eğlenceli bir animasyon olmuş emeği geçenlere teşekkür ederiz. Ergonomik Oturma Animasyonu;

Ergonomi Oturma Videosunu donma sorunu olmadan bilgisayarınıza indirerek izlemek istiyorsanız tıklayınız.

İkinci videomuz yine eğlenceli bir animasyon olup eğer vaktiniz var ise videoları durdurarak karakterlerimizin hatalarını öğrencilere sorup yanıtlarını aldıktan sonra devam etmeniz daha faydalı olacaktır. Videomuz Bilgisayar Başında Nasıl Oturmalıyım;

Bilgisayar Başında Nasıl Oturmalıyım? Videosunu donma sorunu olmadan bilgisayarınıza indirerek izlemek istiyorsanız tıklayınız.

Yukarıdaki videoya çok önem veriyorum. Bilgisayar başında nasıl oturmalıyım konusunu tek başına özetleyen bir video olmuş yapanların eline sağlık.

Son videomuz ise Dizüstü bilgisayar kullanırken dikkat edilmesi gerekenleri özetlemiş. Bu videonun sonunda belirtilen egzersiz hareketlerini videoyu durdurarak öğrencilerle birlikte yapmak eğlenceli vakitler geçirmenizi sağlayacaktır.

Labtop Kullanırken Ergonomi Videosunu donma sorunu olmadan bilgisayarınıza indirerek izlemek istiyorsanız tıklayınız.

Videolarda gördüğünüz hataları aşağıya yorum olarak gönderebilirsiniz.

Bu videolar Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 5. Sınıf öğrencilerimiz için hazırlanan 5. Sınıf – Hafta 1 – Bilişim İle Tanışıyorum ünitesinin bir parçasıdır. Ünitenin diğer parçalarına link üzerinden ulaşabilirsiniz.

İyi Seyirler dilerim…

12 Comments

  1. Hocam bence son videoda masayı ve sandalyeyi değiştirmesi gerekti ayrıca boynu sırtı ve eli de ağrımazdı …

  2. Hocam bence son vıdeo daki adam en son ki salyeyi adama sorsaydı daha ıyıy olurdu hemşerim kesmezdi👌

  3. Hocam bence son vıdeo daki adam en son ki salyeyi adama sorsaydı daha ıyıy olurdu hemşerim kesmezdi

  4. Bence en sonuncu videoda sandalyeyi normal yani başka alırsa kullanması daha kolay olur hemdemasayı daha yüksek alırsa sandalyeyi değiştirmek zorunda kalmaz ayağınada destek ala bilir böylece ne masayı nede sandalyeyi kesmesine Gerek kalmaz bu sayede hiç bir şey zarar vermez

  5. Lütfen Bizde Dikkatli Olalım. En Fazla Yarım Saat Oynadıktan Sonra Uzaktaki Nesneleri Okumaya Çalışıp, Gözlerimizi Bolca Kırpalım Ve Son Olarak Özgür ŞEREMET Öğretmenimize Bu Siteyi Açtığı İçin Teşekkürlerimi Sunarım.

  6. Anne:sırtında bel desteği yok ve bilgisayar göz hizasında değil
    baba:sırtı düz değil ve kolları 90 derece değil çünkü sandalyesi değişmedi gerekiyor ve bilgisayar göz hizasında değil ve diğeri ise Güneş ışığı gözüne giriyor
    Kız:elleri 90 derece değil ayağı yere değmiyor

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*