Bit Kullanımı ve Etik Sunumu

Merhaba Arkadaşlar, Bit Kullanımı ve Etik Sunumu, eski müfredatmızda geçen Bilgi ve İletişim Teknolojileri Kullanımı ve Etik başlığı altında yer alan İnternet ve BİT Kullanım Kuralları, Telif Hakkı ve Bilişim Suçları konuları için hazırlanmıştır.

Bilgisayarında Microsoft Office programı olmayan, telefon veya tabletle sunumlara çalışmak isteyen öğrencilerimiz için eklenmiştir. Yalnız MEB bakanlığına bağlı hatlarda engelleme olduğundan dolayı içerik görüntülenmeyebilir.

Alternatif olarak Google Docs kullanılmıştır. Maalesef MEB orayıda engellemiştir. Sadece İnternet explorer ile görüntüleme yapılabilmektedir. Onuda yakında engelleyeceğini düşünerek google paylaşımları kaldırılmıştır. Alternatif yöntemler bulununca eklenecektir.

Sunumu ben hazırlamadım. Ahmet SOYARSLAN’ın sitesinden hazır olarak aldığımdan dolayı site üzerinden indirme linkini paylaşmıyorum. Sunum üzerinden indirebilirsiniz ama tavsiye etmiyorum. Sunumun orjinal halini bilgisayarınıza indirmek istiyorsanız  Ahmet SOYARSLAN’ın http://biltek.info/btyders/etkinlikler/ sitesi üzerinden indiriniz. Emeğine saygı gösterip teşekkürü çok görmeyiniz.

Sunum üzerinde çalışırken fare ile tıklayarak ilerleyiniz. Sunum altındaki ileri geri tuşları ile geçmeniz halinde sayfa içi animasyonlar görünmeden diğer sayfalara atlayacaktır.

Faydalı olması dileğiyle, iyi çalışmalar dilerim.


BİT KULLANIMI VE ETİK SUNUMU GÖRÜNTÜLEYİCİ


Sunu yüklenmezse sağ tıklayarak yeniden yükle seçeneği ile tekrar yüklenmesini sağlayabilirsiniz. Çevrimdışı kullanmak için sunumu bilgisayarınıza indirmek isterseniz tıklayınız.

Bit Kullanımı ve Etik Sunumu Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 5. Sınıf öğrencilerimiz için hazırlanan 5. Sınıf – Hafta 4 – Etik Değerler ünitesinin bir parçasıdır. Ünitenin diğer parçalarına link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Faydalı olması dileğiyle…

4 Comments

  1. hocam bizim 6/12/2016 da yazılımız var yani yarın bu konuyu işlemedik . bu konuyu sınavda soracak mısınız…

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*