Bir Problem mi Var? Akış Şemaları

Merhaba Arkadaşlar, Bir Problem mi Var? Akış Şemaları Etkinliği Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 6. Sınıf yeni müfredatında bulunan Sabit mi, Değişken mi? konusu için hazırlanmıştır. Etkinlik ile;

  • 6.5.1.2. Sabitleri ve değişkenleri problem çözümünde kullanır.

kazanımları verilmeye çalışılmıştır.

Etkinliğe başlamadan önce geçmiş bilgilerimizi bir hatırlayalım. Geçen sene veri ve bilgi kavramlarını öğrenmiştik. Tanımlarını tekrar hatırlayalım.

Sabit Nedir: İlk biçimiyle kalan, değişmeyen ifade ya da nesnelerdir.

Değişken Nedir: İlk biçimiyle kalmayıp yeni değerler ya da biçimler alabilen ifade ya da nesnelerdir.

Şimdi bu bilgilerden faydalanarak aşağıdaki etkinliği yapalım.

Aşağıda örnek olarak bazı akış şeması örnekleri yani kodlama algoritmaları paylaşılmıştır. Bu şemaları inceleyerek hangilerinde sabit hangileri üzerinde değişkenler kullanıldığını bulalım.


BİR PROBLEM Mİ VAR? AKIŞ ŞEMALARI


Bir Problem mi Var? Akış Şemaları Etkinliği Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 6. Sınıf öğrencilerimiz için hazırlanan 6. Sınıf – Hafta 2 – Sabit mi Değişken mi? ünitesinin bir parçasıdır. Ünitenin diğer parçalarına link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bir Problem mi Var? Akış Şemaları Etkinliği yeni müfredata göre hazırlanan Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 6. Sınıf Kılavuz kitabından faydalanılarak oluşturulmuştur.

Faydalı olması dileğiyle…

5 Comments

  1. Hocam elinize sağlık öncelikle bu slaytı ve bazı diğerlerini de ayrıca sunu olarak indirmek için paylaşabilir misiniz. tesekkürler

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*