Merhaba Arkadaşlar,

Bu proje Tübitak 4006 Bilim Fuarı kapsamında yapılmıştır. Proje Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Öğretmeni Özgür ŞEREMET tarafından 8-A sınfı öğrencileri İrem YILDIZ ‘ve Fatma İkbal GÜL’e verilmiştir. Öğrencilerin yaptığı tüm çalışmalar basamaklar halinde burada paylaşılacaktır.

Bundan sonra bu projeyi yapacak diğer okullar benzer adımları uygulayarak benzer projeler üretebilirler. Faydalı olması dileğiyle.

PROJE AÇIKLAMA AFİŞİ

ADIM 1 ARAŞTIRMA BİLGİ TOPLAMA

Arkadaşlar bu adımda 10-12 yaş gurubunda kişilerin hangi bir gün boyunca en çok tükettikleri yiyecekleri öğrenip daha sonra bu yiyeceklerde ne kadar şeker oranı olduğunu tespit edeceğiz. Tespitlerimiz sonucunda bir günde ne kadar şeker tüketildiğini tespit etmeye çalışacağız.  Şimdi ikinci adıma geçelim.

ADIM 2 VERİ TOPLAMA

Merhaba Arkadaşlar,

Biz İrem YILDIZ ve İkbal Fatma GÜL

Bu sene Tübitak Bilim Fuarı için Özgür ŞEREMET tarafından bana verilen “Bir günde ne kadar radyasyona maruz kalırız? projesi için anket çalışması hazırladık.

Sizlerden ricam anketi doğru doldurarak gönderiniz. Gönderdiğiniz sonuçları değerlendirdikten sonra mayıs ayında okulumuzda yapılacak bilim fuarında sergilenecektir.

Teşekkür ederiz.

ADIM 3 VERİLERİ ANALİZ ETME

Anket sonucuna göre paylaşımlar yapılacaktır.

ADIM 4 SONUÇLARI SUNMA

Yoğunluk sebebiyle detaya girilmemiştir. İlerleyen zamanlarda yazı üzerinde güncelleme yapılarak detaylar daha net anlatılacaktır. Faydalı olması dileğiyle…

 

https://ozgurseremet.com/wp-content/uploads/2018/05/Bir-Günde-Ne-Kadar-Şeker-Tüketiyoruz-1-714x375.jpghttps://ozgurseremet.com/wp-content/uploads/2018/05/Bir-Günde-Ne-Kadar-Şeker-Tüketiyoruz-1-150x150.jpgÖzgür ŞEREMETTübitak 4006 Araştırma ProjeleriTübitak 4006 Projeleri,Tübitak Araştırma Projeleri,Tübitak Bilim Fuarı Projesi,Tübitak Proje ÖrnekleriMerhaba Arkadaşlar, Bu proje Tübitak 4006 Bilim Fuarı kapsamında yapılmıştır. Proje Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Öğretmeni Özgür ŞEREMET tarafından 8-A sınfı öğrencileri İrem YILDIZ 've Fatma İkbal GÜL'e verilmiştir. Öğrencilerin yaptığı tüm çalışmalar basamaklar halinde burada paylaşılacaktır. Bundan sonra bu projeyi yapacak diğer okullar benzer adımları uygulayarak benzer projeler üretebilirler....Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Etkinlik Sitesi