Bir Günde Ne Kadar Şeker Tüketiyoruz?

Bir Günde Ne Kadar Şeker Tüketiyoruz? Tübitak 4006 Bilim Fuarı Projesi 2017-2018 Eğitim Öğretim yılında hazırladığımız bir Tübitak 4006 Tasarım Projesidir.

Bu proje 2017-2018 Eğitim Öğretim yılında yapılmıştır. Proje dosyaları Yeni Tübitak isteklerine uymadığından eklenmemiştir. Sadece fikir vermesi açısından silmedim. Hazır projelerimiz içinTübitak 4006 Projeleri kategorisinde ki 2018-2019 yılında yapılmış projeleri inceleyebilirsiniz.

Bu proje Tübitak 4006 Bilim Fuarı kapsamında yapılmıştır. Proje Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Öğretmeni Özgür ŞEREMET tarafından 8-A sınfı öğrencileri İrem YILDIZ ‘ve Fatma İkbal GÜL’e verilmiştir. Öğrencilerin yaptığı tüm çalışmalar basamaklar halinde burada paylaşılacaktır.

Bundan sonra bu projeyi yapacak diğer okullar benzer adımları uygulayarak benzer projeler üretebilirler. Faydalı olması dileğiyle.

PROJE AÇIKLAMA AFİŞİ

Bir Günde Ne Kadar Şeker Tüketiyoruz? Tübitak 4006 Bilim Fuarı Projesi

ARAŞTIRMA BİLGİ TOPLAMA

Arkadaşlar bu adımda 10-12 yaş gurubunda kişilerin hangi bir gün boyunca en çok tükettikleri yiyecekleri öğrenip daha sonra bu yiyeceklerde ne kadar şeker oranı olduğunu tespit edeceğiz. Tespitlerimiz sonucunda bir günde ne kadar şeker tüketildiğini tespit etmeye çalışacağız.  Şimdi ikinci adıma geçelim.

VERİ TOPLAMA

Merhaba Arkadaşlar,

Biz İrem YILDIZ ve İkbal Fatma GÜL

Bu sene Tübitak Bilim Fuarı için Özgür ŞEREMET tarafından bana verilen “Bir günde ne kadar radyasyona maruz kalırız? projesi için anket çalışması hazırladık.

Sizlerden ricam anketi doğru doldurarak gönderiniz. Gönderdiğiniz sonuçları değerlendirdikten sonra mayıs ayında okulumuzda yapılacak bilim fuarında sergilenecektir.

Teşekkür ederiz.

VERİLERİ ANALİZ ETME

Anket sonucuna göre paylaşımlar yapılacaktır.

SONUÇLARI SUNMA

Bir Günde Ne Kadar Şeker Tüketiyoruz? Tübitak 4006 Bilim Fuarı Projesi

2018-2019 Yılından itibaren TÜBİTAK proje başvurusu için amaç özet ve yöntem şartlarını değiştirmiştir. İlgili proje bir önceki yıl yapıldığından elimizde bu veriler bulunmamaktadır. Bilgileri tam olan projeler için diğer projelerimizi ziyaret ediniz. Bu proje sadece fikir vermesi için eklenmiştir. Dolayısıyla bu proje ilgili destek verilmeyecektir.

Bir Günde Ne Kadar Şeker Tüketiyoruz? Tübitak 4006 Bilim Fuarı Projesi sadece fikir vermesi için paylaşılmıştır.

Tübitak 4006 Bilim Fuarına Başvurudan başlayıp Proje sonuçlarını girmeye kadar tüm adımların anlatıldığı ve kullanabileceğin hazır örnek Tübitak 4006 Bilim Fuarı Projelerinin verildiği Tübitak 4006 Bilim Fuarı: Başvuru – Örnek Projeler sayfasını ziyaret ederek daha çok bilgi edinebilirsiniz.

Projeler için bilgi almak isterseniz herhangi bir soru veya sorunda aşağıya yorum olarak yazarak bana ulaşabilirsiniz. Yorumlar yazılan günün akşamı saat 23:00 da okunarak yanıtlanacaktır.

Acil durumlar için aşağıdaki iletişim adreslerini kullanabilirsiniz.

İNSTAGRAM ÜZERİNDEN İLETİŞİM

Özgür ŞEREMET İnstagram Sayfasına link üzerinden veya aşağıya eklediğim resim üzerinden ulaşabilirsiniz.

özgür şeremet yeni instagram

Ayrıca İnstagram hesabınız var ise hesabımızı takip ederek gelişmelerden haberdar olabilirsiniz. İnstagram üzerinden attığınız mesajlar gün saat fark etmeksizin en kısa süre içinde yanıtlanacaktır.

Faydalı olması dileğiyle.

1 Comment

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*