Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Tanıtım Videosu

Dersimize başlamadan önce Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Tanıtım Videosu izleyelim.  Video EBA tarafından Seçmeli Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersine olan ilgiyi artırmak ve öğrencilerde farkındalık oluşturmak adına yayınlanmıştır.

Dersimizin hemen başında bu videoyu izleyen öğrenciler sene boyunca dersin kendilerine katacakları hakkında kısada olsa fikir ediniyorlar. Bu durum derse olan ilgilerini artırıyor diyebilirim.

Unutmayalım ilk izlenimi değiştirmek çok zordur. Bu sebeple dersimiz hakkında ilk izlenimi güzel vermeye çalışıyoruz.

Bu video Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 5. Sınıf öğrencilerimiz için hazırlanan 1. Hafta Bilişim İle Tanışıyorum ünitesinin bir parçasıdır. Ünitenin diğer parçalarına https://ozgurseremet.com/5-sinif-hafta-1-bilisim-ile-tanisiyorum/ sayfasından ulaşabilirsiniz.

Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Tanıtım Videosu

Arkadaşlar sizlere daha iyi bir video deneyimi sunabilmek için videoları kendi sunucumdan paylaşıyordum fakat çok fazla izlenip trafiğimi tükettiğinden alternatifler üzerinde çalışmaya başladım.

Sitem https kullanan bir site olup güvenliğe önem verdiğimden dolayı EBA üzerinden iframe alamıyorum. http olarak sunuş yaptığından site üzerinden gözükmüyor. Bu sebeple mecburen Google Drive kullanıyorum.

Videoda donma vb. problemlerin oluşmaması için ders öncesi indirmeniz faydanıza olacaktır.

Seçmeli Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Tanıtım Videosunu donma sorunu olmadan bilgisayarınıza indirerek izlemek istiyorsanız tıklayınız.

Videoyu izledikten sonra öğrencilerimizle bu derste öğrenecekleri ile imkan olursa hangi alanda gelişmek istedikleri hakkında tartışma yaparak ilerde işleyeceğimiz derslerin şekillenmesinde öğrenci ilgilerini öğrenerek yön verebilirsiniz.

Görüş ve önerilerinizi yorum olarak bırakarak kullanıcılarımızın daha kaliteli deneyim yaşamalarına katkı sağlayabilirsiniz.

Bu video Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 5. Sınıf öğrencilerimiz için hazırlanan 5. Sınıf – Hafta 1 – Bilişim İle Tanışıyorum ünitesinin bir parçasıdır. Ünitenin diğer parçalarına link üzerinden ulaşabilirsiniz.

İyi Seyirler dilerim.

7 Comments

    • Önerinizi dikkate alacağım hocam. Ben her sene izletiyorum dönem boyunca çocuklar ne zaman oyun yapmaya başlayacağız diye soruyorlar. Videodan genelde bu şekilde etkilendiklerini gözlemledim ama dediğiniz şekilde düşünmedim. Duruma göre videoyu kesebilir yada kaldırabilirim. Teşekkür ederim.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*