Merhaba Arkadaşlar

Dersimizin en zor konularından bir tanesi olan Donanım birimleri üzerinde mümkün olduğu kadar fazla etkinlik paylaşmaya çalışıyorum. Bu etkinlikler sayesinde özellikle kasa içerisinde bulunan donanım birimlerini yani iç donanım birimlerini daha iyi anlamanızı sağlamaya çalışıyorum. Bu amaçla hazırlanmış animasyonları Donanım Yazılım Animasyonları sayfasında paylaşmıştık.

Bugün bir yeni oyunumuz olan Bilgisayar Parçaları Oyununu sizlerle paylaşıyorum. Oyunu değerli öğretmenlerimizden Sezer KARATEKE göndermiştir. Öğrencilerimizin konuyu daha iyi kavraya bilmelerini sağlayabilmek amacıyla hazırladığı bu oyundan dolayı kendisine teşekkür ederiz.

Gelelim oyunumuzun tanıtımına;

Oyun Bilgisayar parçalarının görevlerini pekiştirmek için hazırlanmıştır.

Kasanın içerisinden çıkan donanım birimlerini sürükle bırak yöntemi kullanarak ekranda yanan görevlerin üzerine bırakmanız gerekmektedir. 

Her doğru yanıtınızda 10 puan kazanırken her yanlış yanıtınızda 5 puan kaybedeceksiniz.

BAKALIM SİZ EN FAZLA KAÇ PUAN ALABİLECEK SİNİZ?Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player’ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


Flash olarak hazırlanmış oyunu site düzeni bozmaması için sığacak şekilde yapılandırdım. Bilgisayarda oynarken tam ekran yapmanız daha iyi görüntülemenizi sağlayacaktır.

Sezer hocamıza emeklerinden dolayı tekrar teşekkür ederiz. Faydalı olması dileğiyle…

https://ozgurseremet.com/wp-content/uploads/2017/11/Bilgisayar-parçaları-714x511.jpghttps://ozgurseremet.com/wp-content/uploads/2017/11/Bilgisayar-parçaları-150x150.jpgÖzgür ŞEREMET5. Sınıf - Hafta 2 - Bilgisayarımda Gördüklerim, Görmediklerim5. Sınıf Bilişim Eğitsel OyunlarBilgisayar parçaları,bilgisayar parçaları oyunu,donanım animasyonları,Donanım birimleri,donanım oyunu,iç donanımlar oyunu,kasa içerisinde bulunan donanımlar,Sezer KARATEKEMerhaba Arkadaşlar Dersimizin en zor konularından bir tanesi olan Donanım birimleri üzerinde mümkün olduğu kadar fazla etkinlik paylaşmaya çalışıyorum. Bu etkinlikler sayesinde özellikle kasa içerisinde bulunan donanım birimlerini yani iç donanım birimlerini daha iyi anlamanızı sağlamaya çalışıyorum. Bu amaçla hazırlanmış animasyonları Donanım Yazılım Animasyonları sayfasında paylaşmıştık. Bugün bir yeni oyunumuz olan...Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Etkinlik Sitesi