Bilgisayar Parçaları Oyunu

Merhaba Arkadaşlar, Bilgisayar Parçaları Oyunu ile dersimizin en zor konularından bir tanesi olan Donanım birimleri konusunda etkinlik yapmış olacağız. Bilgisayar Parçaları Oyunu sayesinde özellikle kasa içerisinde bulunan donanım birimlerini yani iç donanım birimlerini daha iyi anlamanızı sağlamaya çalışıyorum.

Bugün bir yeni oyunumuz olan Bilgisayar Parçaları Oyununu sizlerle paylaşıyorum. Oyunu değerli öğretmenlerimizden Sezer KARATEKE göndermiştir. Öğrencilerimizin konuyu daha iyi kavraya bilmelerini sağlayabilmek amacıyla hazırladığı bu oyundan dolayı kendisine teşekkür ederiz.

Kılavuz kitapta bulunmayan ama iç donanım birimlerinin öğretilmesinde faydası olduğunu düşündüğüm bu etkinliği mutlaka değerlendirmeniz gerektiğini düşünüyorum.

Gelelim oyunumuzun tanıtımına;

Oyun Bilgisayar parçalarının görevlerini pekiştirmek için hazırlanmıştır.

Kasanın içerisinden çıkan donanım birimlerini sürükle bırak yöntemi kullanarak ekranda yanan görevlerin üzerine bırakmanız gerekmektedir. 

Her doğru yanıtınızda 10 puan kazanırken her yanlış yanıtınızda 5 puan kaybedeceksiniz.

BAKALIM SİZ EN FAZLA KAÇ PUAN ALABİLECEKSİNİZ?

Aşırı trafik tüketimi ve flash oyunlara olan desteğin giderek azalması sebebiyle oyunun online halini sistemden kaldırmak zorunda kaldım.

Yukarıda verdiğim resim üzerine tıklayarak Bilgisayar Parçaları Oyununu bilgisayarınıza sıkıştırılmış dosya halinde indirebilirsiniz. İndirdikten sonra sıkıştırılmış dosyayı açın ve içinde swf uzantılı dosyayı çalıştırın hepsi bu kadar.

Bu Çalışma Kağıdı Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 5. Sınıf öğrencilerimiz için hazırlanan 5. Sınıf – Hafta 2 – Bilgisayarımda Gördüklerim, Görmediklerim ünitesinin bir parçasıdır. Ünitenin diğer parçalarına link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Sezer hocamıza emeklerinden dolayı tekrar teşekkür ederiz. Faydalı olması dileğiyle…

blank
blank

42 Comments

  1. hocam emeklerinize sağlık Bilgisayar Parçaları Oyunu yerine başka video çıkıyor.

    • Hocam swf uzantılı flash oyundu çok güzeldi ama artık desteklenmediğinden çalışmıyor. Sitede 404 hatasına düşmesin diye kaldırmadım. Ama scratch ile hazırlanmış alternatif etkinlikler var onları kullanmanızı öneririm hocam.

    • İndirdikten sonra sağ tıklayıp internet explorer ile açarsanız çalışır muhtemelen. Flash uygulama olduğu için hata verebiliyor. Yenilemeye çalışıyoruz uygulamaları

  2. hocam öbüründen kolay ama biz on beş puan topladık ginede bir başarı hocam güzel ama ginede

  3. Hocam iyi günler ben böte öğrencisiyim rica etsem bu oyunu indirme linki koyar mısınız çok önemli sunumum için

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*