Bilgisayar Parçaları Oyunu

Merhaba Arkadaşlar, Bilgisayar Parçaları Oyunu ile dersimizin en zor konularından bir tanesi olan Donanım birimleri konusunda etkinlik yapmış olacağız. Bilgisayar Parçaları Oyunu sayesinde özellikle kasa içerisinde bulunan donanım birimlerini yani iç donanım birimlerini daha iyi anlamanızı sağlamaya çalışıyorum.

Burada daha önce Bilgisayar Parçaları Oyununu sizlerle paylaşıyordum. Oyunu değerli öğretmenlerimizden Sezer KARATEKE göndermişti. Fakat Flash bir oyun olduğundan ve artık desteklenmediğinden çalıştırma imkanı bulamadık. Bu yüzden yeni oyun hazırlamak istedim ama yetişmedi.

Sayfa boş kalmasın diye Bilge BT hocamızın hazırladığı Donanım eşleştirme oyununu ekledim. Saat geç olduğundan kendisinden izin alma işlemini de yetiştiremedim. Umarım kızmaz ama benim için sayfasına girip bir teşekkür ederseniz çok sevinirim. Link

Gelelim oyunumuzun tanıtımına;

Oyun Bilgisayar parçalarının görevlerini pekiştirmek için hazırlanmıştır.

Eşleştirme yaparak en kısa sürede tamamlamaya çalışacaksınız.

BAKALIM SİZ NE KADAR KISA SÜREDE TAMAMLAYABİLECEKSİNİZ?

Bu etkinlik Bilge BT Hocamızın https://bilgebt.com/2022/09/16/5-sinif-d1-2-hafta-degerlendirme/ sayfasından alınmıştır. Birbirinden eğlenceli diğer etkinlikler için siteyi ziyaret etmeyi unutmayınız.

Bu Çalışma Kağıdı Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 5. Sınıf öğrencilerimiz için hazırlanan 5. Sınıf – Hafta 2 – Bilgisayarımda Gördüklerim, Görmediklerim ünitesinin bir parçasıdır. Ünitenin diğer parçalarına link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bilge BT hocamıza emeklerinden dolayı tekrar teşekkür ederiz. Faydalı olması dileğiyle…

56 Comments

  1. hocam bu oyun eyleceliidi bizim 3 yanlışımız vardı oyunu 1 dakikada bitirdik

    • Hocam swf uzantılı flash oyundu çok güzeldi ama artık desteklenmediğinden çalışmıyor. Sitede 404 hatasına düşmesin diye kaldırmadım. Ama scratch ile hazırlanmış alternatif etkinlikler var onları kullanmanızı öneririm hocam.

    • İndirdikten sonra sağ tıklayıp internet explorer ile açarsanız çalışır muhtemelen. Flash uygulama olduğu için hata verebiliyor. Yenilemeye çalışıyoruz uygulamaları

  2. hocam öbüründen kolay ama biz on beş puan topladık ginede bir başarı hocam güzel ama ginede

  3. Hocam iyi günler ben böte öğrencisiyim rica etsem bu oyunu indirme linki koyar mısınız çok önemli sunumum için

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*