Bilgisayar Kullanımı ve Sağlık Sunumu

Merhaba Arkadaşlar, Bu hafta işleyeceğimiz Bilgisayar Kullanımı ve Sağlık Sunumu Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 5. Sınıf konuları arasında yer alan Bilgisayar Kullanımı ve Sağlık konusu için hazırlanmıştır.


Önemli Bilgilendirme

Müfredat değiştiğinden artık bu sunum kullanılmamakta bunun yerine Nasıl Otursam? Çalışma Kağıdı sayfasında bulunan ve kılavuz kitap tarafından önerilen çalışma kağıdını kullanmaktayım.

Araştırmalarınızda ödevlerinizde vb lazım olur diye sunumu sayfadan kaldırmadım ama 5. Sınıf – Hafta 1 – Bilişim İle Tanışıyorum Ders Akışı yazısında akış dışında bıraktım.

Yani sunumu ek bir kaynak olarak tutmaya karar verdim. bu sunum aslında Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 5. Sınıf öğrencilerimiz için hazırlanan 1. Hafta Bilişim İle Tanışıyorum ünitesinin bir parçasıdır. Ünitenin diğer parçalarına  5. Sınıf – Hafta 1 – Bilişim İle Tanışıyorum Ders Akışı sayfasından ulaşabilirsiniz.


BİT’in Günlük Yaşamdaki Önemi başlığı altında yer alan Bilgisayar Kullanımı ve Sağlık ve Ergonomi konuları için hazırlanan sunuyu aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Bilgisayarında Microsoft Office programı olmayan, telefon veya tabletle sunumlara çalışmak isteyen öğrencilerimiz için eklenmiştir. Yalnız MEB bakanlığına bağlı hatlarda engelleme olduğundan dolayı içerik görüntülenmeyebilir.

Alternatif olarak Google Docs kullanılmıştır. Maalesef MEB orayıda engellemiştir. Sadece İnternet explorer ile görüntüleme yapılabilmektedir. Onuda yakında engelleyeceğini düşünerek google paylaşımları kaldırılmıştır. Alternatif yöntemler bulununca eklenecektir.

Sunumu ben hazırlamadım. Ahmet SOYARSLAN’ın sitesinden hazır olarak aldığımdan dolayı site üzerinden indirme linkini paylaşmıyorum. Sunum üzerinden indirebilirsiniz ama tavsiye etmiyorum. Sunumun orjinal halini bilgisayarınıza indirmek istiyorsanız  Ahmet SOYARSLAN’ın http://biltek.info/btyders/etkinlikler/ sitesi üzerinden indiriniz. Emeğine saygı gösterip teşekkürü çok görmeyiniz.

Sunum üzerinde çalışırken fare ile tıklayarak ilerleyiniz. Sunum altındaki ileri geri tuşları ile geçmeniz halinde sayfa içi animasyonlar görünmeden diğer sayfalara atlayacaktır.

Faydalı olması dileğiyle, iyi çalışmalar dilerim.

BİLGİSAYAR KULLANIMI VE SAĞLIK SUNUMU GÖRÜNTÜLEYİCİ

Bilgisayar Kullanımı ve Sağlık Sunumu bilgisayarınıza indirmek için tıklayınız.

Faydalı olması dileğiyle…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*