Bilgisayar Ağları Sunumu

Bilgisayar Ağları Sunumu, İnternet ve Bilgisayar Ağları başlığı altında yer alan Bilgisayar Ağı nedir, IP Adresi Nedir ve DNS Adresi Nedir konuları için hazırlanan sunuyu aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Bilgisayarında Microsoft Office programı olmayan, telefon veya tabletle sunumlara çalışmak isteyen öğrencilerimiz için eklenmiştir. Yalnız MEB bakanlığına bağlı hatlarda engelleme olduğundan dolayı içerik görüntülenmeyebilir.

Alternatif olarak Google Docs kullanılmıştır. Maalesef MEB orayıda engellemiştir. Sadece İnternet explorer ile görüntüleme yapılabilmektedir. Onuda yakında engelleyeceğini düşünerek google paylaşımları kaldırılmıştır. Alternatif yöntemler bulununca eklenecektir.

Sunumu ben hazırlamadım. Ahmet SOYARSLAN’ın sitesinden hazır olarak aldığımdan dolayı site üzerinden indirme linkini paylaşmıyorum. Sunum üzerinden indirebilirsiniz ama tavsiye etmiyorum. Sunumun orjinal halini bilgisayarınıza indirmek istiyorsanız  Ahmet SOYARSLAN’ın http://biltek.info/btyders/etkinlikler/ sitesi üzerinden indiriniz. Emeğine saygı gösterip teşekkürü çok görmeyiniz.

Sunum üzerinde çalışırken fare ile tıklayarak ilerleyiniz. Sunum altındaki ileri geri tuşları ile geçmeniz halinde sayfa içi animasyonlar görünmeden diğer sayfalara atlayacaktır.

Faydalı olması dileğiyle, iyi çalışmalar dilerim.


BİLGİSAYAR AĞLARI SUNUMU GÖRÜNTÜLEYİCİ


Sunu yüklenmezse sağ tıklayarak yeniden yükle seçeneği ile tekrar yüklenmesini sağlayabilirsiniz. Çevrimdışı kullanmak için sunumu bilgisayarınıza indirmek isterseniz tıklayınız.

Bilgisayar Ağları Sunumu Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 5. Sınıf öğrencilerimiz için hazırlanan 5. Sınıf – Hafta 8 – Bilgi Bağları ünitesinin bir parçasıdır. Ünitenin diğer parçalarına link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Öğretmen Notu: Üstte gördüğünüz sunu mükemmel hazırlanmış fakat yeni müfredat ile birebir uyumlu olmadığından derslerimde kullanamıyorum. Belki bazı arkadaşlar sunudan faydalanarak müfredat ile uyumlu hale getirebilir diye ekleme gereği hissettim.

Ders içinde kullandığım sunu https://ozgurseremet.com/bilgisayar-agi-nedir-sunumu/ adresinde paylaşılmıştır.

Faydalı olması dileğiyle…

6 Comments

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*