Bilgi Yönetimi ve Bilgi Kirliliği Sunumu

Merhaba Arkadaşlar, Bilgi Yönetimi ve Bilgi Kirliliği Sunumu Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 6. Sınıf yeni müfredatında bulunan Ara-Tara, Sor-Sorgula konusu için hazırlanmıştır. Sunum ile;

  • 6.3.2.3. Bilgi yönetimi kavramını ve önemini ifade eder.

kazanımları verilmeye çalışılmıştır.

Öğretmen kılavuz kitabı ile birlikte ders materyalleri de paylaşılmıştır. Ders materyalleri arasında kazanımların anlatılması için hazırlanan sunumlarda bulunmakta. Fakat sunumlar pdf formatında olduğundan ufak tefek değişiklikler yaparak ders işleyip tarzıma uygun hale getirmeye çalıştım.

Sunumu çevrim içi olarak görüntüleyebilmek ve bilgisayarında Microsoft Office programı olmayan, telefon veya tabletle sunumlara çalışmak isteyen öğrencilerimiz için eklenmiştir. Yalnız MEB bakanlığına bağlı hatlarda engelleme olduğundan dolayı içerik görüntülenmeyebilir.

Sunum üzerinde çalışırken fare ile tıklayarak ilerleyiniz. Sunum altındaki ileri geri tuşları ile geçmeniz halinde sayfa içi animasyonlar görünmeden diğer sayfalara atlayacaktır.

Faydalı olması dileğiyle, iyi çalışmalar dilerim.


BİLGİ YÖNETİMİ VE BİLGİ KİRLİLİĞİ SUNUMU GÖRÜNTÜLEYİCİ


Arkadaşlar sunuma en son bu halini verdim. Lütfen öneriniz var ise yorum olarak belirtiniz. Çok fazla içerik eklediğimden dolayı gözümden kaçabiliyor.

Sunumu powerpoint (pptx) uzantılı olarak bilgisayarınıza indirmek için Buraya veya aşağıdaki resim üzerine tıklayabilirsiniz.

İndiren arkadaşlar paylaşırken kaynak gösterebilirse ve bir teşekkürü çok görmezse sevinirim. Güle güle kullanın.

Ben sunumu kılavuz kitaba uyarak ancak bu kadar geliştirebildim. Sizler sunumu geliştirerek öğrenciler için daha faydalı hale getirirseniz eğer benimle paylaşırsanız bende buradan herkesle paylaşmaya çalışırım. Birlikte daha güzel içerikler ortaya çıkarabiliriz.

Bilgi Yönetimi ve Bilgi Kirliliği Sunumu Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 6. sınıf öğrencilerimiz için hazırlanan 6. Sınıf – Hafta 12 – Ara Tara Sor Sorgula ünitesinin bir parçasıdır. Ünitenin diğer parçalarına link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Not: Bilgi Yönetimi ve Bilgi Kirliliği Sunumu Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 6. Sınıf Kılavuz kitaptan alınmıştır. Kılavuz kitaplara EBA Ders üzerinden ulaşabilirsiniz.

Faydalı olması dileğiyle…

3 Comments

  1. Soru:Bilgi Kirliliği Sloganımızı Geliştirelim
    Kalitesiz bilgi, kalitesiz beyinler doğurur.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*