Merhaba Arkadaşlar;

Bu sunum Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 6. Sınıf yeni müfredatında bulunan Ara-Tara, Sor-Sorgula konusu için hazırlanmıştır. Sunum ile;

  • 6.3.2.3. Bilgi yönetimi kavramını ve önemini ifade eder.

kazanımları verilmeye çalışılmıştır.

Öğretmen kılavuz kitabı ile birlikte ders materyalleri de paylaşılmıştır. Ders materyalleri arasında kazanımların anlatılması için hazırlanan sunumlarda bulunmakta. Fakat sunumlar pdf formatında olduğundan ufak tefek değişiklikler yaparak ders işleyip tarzıma uygun hale getirmeye çalıştım.

Sunumu çevrim içi olarak görüntüleyebilmek ve bilgisayarında Microsoft Office programı olmayan, telefon veya tabletle sunumlara çalışmak isteyen öğrencilerimiz için eklenmiştir. Yalnız MEB bakanlığına bağlı hatlarda engelleme olduğundan dolayı içerik görüntülenmeyebilir.

Sunum üzerinde çalışırken fare ile tıklayarak ilerleyiniz. Sunum altındaki ileri geri tuşları ile geçmeniz halinde sayfa içi animasyonlar görünmeden diğer sayfalara atlayacaktır.

Faydalı olması dileğiyle, iyi çalışmalar dilerim.

GOOGLE DRİVE ÜZERİNDEN GÖRÜNTÜLEYİCİ

Not: Bu materyaller Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 6. Sınıf Kılavuz kitaptan alınmıştır.

Faydalı olması dileğiyle…

https://ozgurseremet.com/wp-content/uploads/2018/12/1-1-714x402.jpghttps://ozgurseremet.com/wp-content/uploads/2018/12/1-1-150x150.jpgÖzgür ŞEREMET6. Sınıf – Hafta 12 – Ara Tara, Sor Sorgula6. Sınıf Bilişim SunumlarıGüncel HaberlerBilgi Kirliliği,Bilgi Yönetimi,Bilişim 6. sınıf,İnternette bilgi kirliliğiMerhaba Arkadaşlar; Bu sunum Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 6. Sınıf yeni müfredatında bulunan Ara-Tara, Sor-Sorgula konusu için hazırlanmıştır. Sunum ile; 6.3.2.3. Bilgi yönetimi kavramını ve önemini ifade eder. kazanımları verilmeye çalışılmıştır. Öğretmen kılavuz kitabı ile birlikte ders materyalleri de paylaşılmıştır. Ders materyalleri arasında kazanımların anlatılması için hazırlanan sunumlarda bulunmakta. Fakat sunumlar pdf formatında...Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Etkinlik Sitesi