Bilgi Güvenliği Sunumu

Merhaba Arkadaşlar, Bilgi Güvenliği Sunumu Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 6. Sınıf yeni müfredatında bulunan Bilgim Değerli ve Önemli konusu için hazırlanmıştır. Sunum ile;

  • 6.2.3.1. Bilişim teknolojilerinin kullanımında gizlilik ve güvenlik boyutlarının önemini tartışır.
  • 6.2.3.2. Güvenlik açıklarının oluşumu konusunda yorum yapar.
  • 6.2.3.3. Bilgi koruma yöntemlerini ifade eder.
  • 6.2.3.4. Bilgi paylaşımı sürecinde olası riskleri değerlendirerek alınabilecek önlemleri tartışır.

kazanımları verilmeye çalışılmıştır.

Öğretmen kılavuz kitabı ile birlikte ders materyalleri de paylaşılmıştır. Ders materyalleri arasında kazanımların anlatılması için hazırlanan sunumlarda bulunmakta. Fakat sunumlar pdf formatında olduğundan ufak tefek değişiklikler yaparak ders işleyip tarzıma uygun hale getirmeye çalıştım.

Sunumu çevrim içi olarak görüntüleyebilmek ve bilgisayarında Microsoft Office programı olmayan, telefon veya tabletle sunumlara çalışmak isteyen öğrencilerimiz için eklenmiştir. Yalnız MEB bakanlığına bağlı hatlarda engelleme olduğundan dolayı içerik görüntülenmeyebilir.

Sunum üzerinde çalışırken fare ile tıklayarak ilerleyiniz. Sunum altındaki ileri geri tuşları ile geçmeniz halinde sayfa içi animasyonlar görünmeden diğer sayfalara atlayacaktır.

Faydalı olması dileğiyle, iyi çalışmalar dilerim.

BİLGİ GÜVENLİĞİ SUNUMU GÖRÜNTÜLEYİCİ

Arkadaşlar sunuma en son bu halini verdim. Lütfen öneriniz var ise yorum olarak belirtiniz. Çok fazla içerik eklediğimden dolayı gözümden kaçabiliyor.

Bilişim Güvenliği Sunumunu powerpoint (pptx) uzantılı olarak bilgisayarınıza indirmek için Buraya veya aşağıdaki resim üzerine tıklayabilirsiniz.

İndiren arkadaşlar paylaşırken kaynak gösterebilirse ve bir teşekkürü çok görmezse sevinirim. Güle güle kullanın.

Ben sunumu kılavuz kitaba uyarak ancak bu kadar geliştirebildim. Sizler sunumu geliştirerek öğrenciler için daha faydalı hale getirirseniz eğer benimle paylaşırsanız bende buradan herkesle paylaşmaya çalışırım. Birlikte daha güzel içerikler ortaya çıkarabiliriz.

Bilgi Güvenliği Sunumu Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 6. sınıf öğrencilerimiz için hazırlanan 6. Sınıf – Hafta 9 – Bilgim Değerli ve Önemli ünitesinin bir parçasıdır. Ünitenin diğer parçaları arasında yer alan çalışma kağıtları, videolar ve interaktif testlere link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Not: Bilgi Güvenliği Sunumu Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 6. Sınıf Kılavuz kitaptan faydalanılarak oluşturulmuştur.

Faydalı olması dileğiyle…

8 Comments

  1. hocam merhaba gizlilik ve güvenirlik sunusunun 8.slaytında bulunan güvenirliği 3 temel özellikleri olan gizlilik , erişebilirlik, bütünlük kavramları yazması gerekirken güvenirlik kavramının yazılması yanlış bir durum değil midir ? Çünkü bu kavramlar hepsi güvenirlik şemsiyesi altında toplanmış kavramlar bütünüdür.

    • Hocam kılavuz kitaptan olduğu gibi almıştım. Evet çok fazla dikkat çekmese de hata mevcuttu. Düzeltmeye çalıştım. Teşekkür ederim tespitiniz için iyi çalışmalar dilerim.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*