Bilgi Güvenliği ve Gizliliği Sunumu

Merhaba Arkadaşlar, Bilgi Güvenliği ve Gizliliği Sunumu, Bilgi Gizliliği ve Güvenliği, Zararlı Yazılımlar, Alınacak Tedbirler ve Güvenlik Yazılımları konuları için hazırlanmıştır.

Bilgisayarında Microsoft Office programı olmayan, telefon veya tabletle sunumlara çalışmak isteyen öğrencilerimiz için eklenmiştir. Yalnız MEB bakanlığına bağlı hatlarda engelleme olduğundan dolayı içerik görüntülenmeyebilir.

Alternatif olarak Google Docs kullanılmıştır. Maalesef MEB orayıda engellemiştir. Sadece İnternet explorer ile görüntüleme yapılabilmektedir. Onuda yakında engelleyeceğini düşünerek google paylaşımları kaldırılmıştır. Alternatif yöntemler bulununca eklenecektir.

Sunumu ben hazırlamadım. Ahmet SOYARSLAN’ın sitesinden hazır olarak aldığımdan dolayı site üzerinden indirme linkini paylaşmıyorum. Sunum üzerinden indirebilirsiniz ama tavsiye etmiyorum. Sunumun orjinal halini bilgisayarınıza indirmek istiyorsanız  Ahmet SOYARSLAN’ın http://biltek.info/btyders/etkinlikler/ sitesi üzerinden indiriniz. Emeğine saygı gösterip teşekkürü çok görmeyiniz.

Sunum üzerinde çalışırken fare ile tıklayarak ilerleyiniz. Sunum altındaki ileri geri tuşları ile geçmeniz halinde sayfa içi animasyonlar görünmeden diğer sayfalara atlayacaktır.

Faydalı olması dileğiyle, iyi çalışmalar dilerim.


BİLGİ GÜVENLİĞİ VE GİZLİLİĞİ SUNUMU GÖRÜNTÜLEYİCİ


Sunu yüklenmezse sağ tıklayarak yeniden yükle seçeneği ile tekrar yüklenmesini sağlayabilirsiniz. Çevrimdışı kullanmak için sunumu bilgisayarınıza indirmek isterseniz tıklayınız.

Bilgi Güvenliği ve Gizliliği Sunumu eski müfredata göre hazırlanmış bir sunudur. Yeni müfredat ile konular güncellenmiş fakat ihtiyaç olabilir diye konuyu kaldırmamışım. Yıllarca kullandığımız bu sunu mutlaka birilerinin işine yarar diye alternatif materyaller başlığı altında paylaşıyorum.

Yeni müfredata göre hazırlanan sunu ve diğer çalışmalara 5. Sınıf – Hafta 7 – Gizli mi Güvenli mi? sayfasından ulaşabilirsiniz. Faydalı olması dileğiyle…

3 Comments

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*