Arduino Etkinlikleri Öğrenciler Çok Sevdi

Arduino Etkinlikleri yapmaya aslında geçen sene başlamıştım. Fakat yoğunluktan ve önceliklerim farklı olduğundan siteye ekleyerek sizlerle paylaşma fırsatım olmamıştı.

Bu sene yaz boyunca sitenin temasını değiştirdim eski etkinlikleri yeni müfredata göre güncelledim ve Arduino Etkinliklerini oluşturmaya sıra geldi.

Ben bu dersleri ortaokul öğrencileri seviyesinde düşündüğümden Kod Blokları ile Arduino yani Mblock Programı ile Arduino kodlama öğretme yolunu izliyorum. Arduino etkinliklerini oluştururken de bu durumu göz önüne alarak basitten karmaşığa doğru etkinlikleri oluşturdum.

Bu konuda ayrıntılı bilgileri ve basitten karmaşığa doğru sıralanmış Arduino örneklerini https://ozgurseremet.com/arduino-ile-kodlama-egitimi/ sayfasından inceleyebilirsiniz.

Derslerin tamamını eklemeye vaktim olmadı maalesef. Yeni bir kurumda çalışmaya başladım. Sıfırdan kuruluyor haliyle çok fazla iş yükü çıktı karşımıza. Yoğunluklar bittikten sonra kalan dersleri ekleyerek 30 civarı örnek etkinlik oluşturacağım.

Daha sonra Popüler Arduino Projelerinin nasıl yapıldıklarını ayrıntılı olarak anlatmaya çalışacağım.

Bu seneki ilk denemelerimizi ortaokul düzeyindeki öğrencilerimiz üzerinde yapma fırsatımız oldu. Gerçekten çok güzel anlar geçirdik diyebilirim. Aşağıya resimlerimizi ekliyorum.

Eğer derslerde kodlama etkinlikleri üzerinde yeterince duramıyorsanız mutlaka ve mutlaka DYK kurslarında bu konular üzerinde durmanızı öneriyorum. Gerçekten çok faydalı olduğunu düşünüyorum.

Yukarıda verdiğim sayfada bulunan dersleri bir set alarak yapmaya başlayabilir sizde kendinizi geliştirebilirsiniz. Sadece burası değil youtube üzerinde bu konuda yüzlerce video bulunmakta. Siz yeter ki yapmak isteyin.

Setleri nereden alacağım diye sorular geliyor bolca. Bu konuda farklı firmalar ara ara kampanya yapıyorlar. Benim bugün buraya uygun fiyatlı diye yazacağım firma sizin baktığınız tarihte pahalı olabilir. Bu yüzden zaten Robocombo, Robotistan vb birkaç site üzerinden fiyatları kontrol etmenizi öneririm.

Sağlıcakla kalın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*