Ara Tatile Özel Etkinlikler

Bu yıl ilk kez 18-22 Kasım tarihleri arasında yapılacak 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılının ilk ara tatilinde, öğrencilere yönelik Ara Tatile Özel Etkinlikler ve bu etkinliklerin gün gün yer aldığı “aratatil.meb.gov.tr” sitesi kullanıma açıldı.

Milli Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk, velilerin 15 Kasım Cuma akşamı itibarıyla ara tatil faaliyetlerini, “http://aratatil.meb.gov.tr” adresinden görebileceklerini bildirdi.

Milli Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk, “http://aratatil.meb.gov.tr” adresi üzerinden illerdeki ara tatil etkinliklerinin nasıl görülebileceğini örnekle anlatarak, velilere, “Lütfen bulunduğunuz ili seçerek buradaki etkinlikleri inceleyin ve katılabildiğiniz ölçüde katılım gösterin. Hepinize şimdiden verimli ve huzurlu tatiller diliyorum.” çağrısında bulundu.

Etkinlikler hakkında açıklama yapan Milli Eğitim Bakanımızın twitter üzerinden yayınladığı videoya bir göz atalım.

Yukarıda da gördüğünüz gibi öğrencilerin Ara Tatilde yapabilmesi için onlarca etkinlik görülmektedir. Eklediğim link üzerinden girerek hangi ilde bulunuyorsanız o ili seçin ve katılabileceğiniz etkinliklere göz atın.

Eğer tatil süresince başka bir ilde olacaksanız o ildeki etkinliklere göz atabilirsiniz.

Etkinlikler anaokulu, ilkokul, ortaokul, lise düzeyine göre ayrı ayrı gruplandırılarak verileceği belirtilmiş.

Unutmayalım bu sene ilk kez uygulanan Ara tatil, eğitim öğretime verilen bir aradır. Çocuklarımızın dışarıda kültürle, sanatla, sporla, doğayla, değerlerimizle buluşma vaktidir.

Ben bir Bilişim Teknolojileri ve Yazılım öğretmeni olarak Ara Tatile Özel Etkinlikler arayan öğrencilere tavsiyem her zaman teknoloji etkinlikleri olacaktır.

Hiç bir etkinliğe katılamıyorsanız Kodlama konusunda eğitim verdiğim sayfalardan faydalanarak kendinizi kodlama alanında geliştirebilirsiniz.

İyi Tatiller değil iyi etkinlikler diliyorum.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*