Akış Şeması Sunumu

Merhaba Arkadaşlar, Akış Şeması Sunumu Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 5. Sınıf yeni müfredatında bulunan Akışı Değiştiriyorum konusu için hazırlanmıştır. Sunum ile;

  • 5.5.1.14. Akış şeması bileşenlerini ve işlevlerini açıklar.

kazanımları verilmeye çalışılmıştır.

Bu dersin amacı, akış şeması kavramını mümkün olduğu kadar basitleştirmek, öğrencilerin anlayabileceği düzeyde ve eğlenceli bir şekilde onlara sunmaktır.

Başlangıçta öğrenciler için zor gelen bu konuyu daha kolay verebilmek için powerpoint ile sunu hazırlanmıştır. Sunu içerisinde örnek şemaların yanı sıra şema içerisinde kullanılan tüm şekiller de ayrıntılı olarak verilmiştir.

Elips, Dikdörtgen, Parelelkenar, Eşkenar Dörtgen, Dalgalı Dörtgen, Altıgen gibi şema elemanları teker teker gösterilmiştir.

Sunum üzerinde çalışırken fare ile tıklayarak ilerleyiniz. Sunum altındaki ileri geri tuşları ile geçmeniz halinde sayfa içi animasyonlar görünmeden diğer sayfalara atlayacaktır.

Faydalı olması dileğiyle, iyi çalışmalar dilerim.


AKIŞ ŞEMASI SUNUMU GÖRÜNTÜLEYİCİ

Arkadaşlar sunuma en son bu halini verdim. Lütfen öneriniz var ise yorum olarak belirtiniz. Çok fazla içerik eklediğimden dolayı gözümden kaçabiliyor.

Akış Şeması Sunumunu powerpoint (pptx) uzantılı olarak bilgisayarınıza indirmek için Buraya veya aşağıdaki resim üzerine tıklayabilirsiniz.

İndiren arkadaşlar paylaşırken kaynak gösterebilirse ve bir teşekkürü çok görmezse sevinirim. Güle güle kullanın.

Sunumu geliştirerek öğrenciler için daha faydalı hale getirirseniz eğer benimle paylaşırsanız bende buradan herkesle paylaşmaya çalışırım. Birlikte daha güzel içerikler ortaya çıkarabiliriz.

Konu haftası gelince ben tekrar konu üzerinde durarak ayrıntılı anlabilecek bir döküman daha oluşturmayı planlıyorum. Şuan önceliklerim diğer konuları yetiştirmek olduğundan bir süre daha bekleyebileceğini düşünüyorum.

Sizlerin elinde bu tarz hazırlanmış çalışmalar var ise iletişim kanalları üzerinden benimle iletişime geçerek gönderebilirsiniz. Çalışmalarınızı yayınlamaktan memnuniyet duyarım.

Tek başına yetiştirmenin çok zor olduğunu tekrar hatırlatayım. O kadar çok talep ve istek geliyor ki maalesef hepsine yetişemiyorum.


Akış Şeması Sunumu Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 5. Sınıf öğrencilerimiz için hazırlanan 5. Sınıf – Hafta 7 – Akışı Değiştiriyorum ünitesinin bir parçasıdır. Ünitenin diğer parçalarına link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Not: Akış Şeması Sunumu Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 5. Sınıf Kılavuz kitaptan alınmıştır.

Faydalı olması dileğiyle…

11 Comments

  1. Hocam Ben Öğrenci Olarak Bu Sunuyu Beğendim.Zaten Bütün Sunumlarınız çok Güzel Elimize Sağlık.

  2. Hocam emekleriniz için çok teşekkür ederim. Materyallerinizi canlı dersimde kullanacağım

  3. Hocam meslektaşınız olarak şu süreçte çocuklara hazırladığınız materyallerden de gönderiyorum. Emeğinize sağlık çok teşekkürler

    • Sunumun altında indirme linkini ekledim. Eskiden sunum üzerinde indirme özelliği vardı güncelleme ile kaldırıldığından sunum altlarına ekliyorum talep geldikçe.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*