2. Dönem 1. Yazılı Örneği / Code.org

Merhaba Arkadaşlar,

Bu testimiz 5. ve 6. Sınıf öğrencilerimizin Bilişim Teknolojileri ve Yazılım 2. Dönem 1. Yazılılara çalışmak için hazırlanmış online testtir. Yani testimizi site üzerinden çözebilir ve sonuçlarınızı anında öğrenebilirsiniz.

Müfredatımız yeni değiştiğinden 2. dönem konularında kodlamaya ayrılmış. Bu sebeple farklı araçlar kullanarak bu dönemi geçirebiliyoruz. Ben kılavuz kitap yanı sıra çok verimli bulduğum Code.org etkinliklerini de yaptırıyorum. Kılavuz kitap kullanmadan sadece Code.org etkinlikleri yapan öğrencilerimiz için kaynak olabilmesi için bu testi hazırladım.

Bu test içerisinde sadece Code.org Etkinliklerinden sorular bulunmaktadır.

Bu soruları bir araya getirilerek Bilişim Teknolojileri Soru Havuzu oluşturmak, Bilişim Teknolojileri Soru Bankası oluşturmak, Testleri yaprak testlere çevirerek daha fazla kişinin ulaşmasını sağlamak gibi çalışmalar müfredat değişikliği sebebiyle geç kalmış ama devam etmektedir.

Öğrencilerimizde kaynak kitap olmaması sebebiyle Bilişim Testi Çözmek isteyen, yazılardan yüksek not almak isteyen tüm öğrencilerimize faydalı olması dileğiyle…


5. SINIF BİLİŞİM CODE.ORG YAZILI ÇÖZ


Arkadaşlar bu test Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 5. Sınıf kılavuz kitaptan faydalanılarak oluşturulmuştur. Bire bir müfredat uyumludur.

Ben kağıt kullanımını minimum düzeye indirmek adına testleri çevrim içi çözülebilir hale getiriyorum. Bu işlemi yaparken sorular ve cevaplar üzerinde ufak tefek değişiklikler yapıyorum ya da kendi sorularımı ekliyorum.

Yanlış sorular tespit ederseniz ya da eklenmesini istediğiniz sorular olursa göndermeniz beni ziyadesiyle memnun eder.

5. Sınıf Bilişim Teknolojileri ve Yazılım 1. Dönem 1. Yazılılara çalışmak için hazırlanmış tüm testlerimize 5. Sınıf Bilişim Teknolojileri 2. Dönem 1. Yazılı Soruları Sayfasından veya aşağıya eklediğim resim üzerinden ulaşabilirsiniz.

5. Sınıf Bilişim Teknolojileri 2. Dönem 1. Yazılı Hazırlık

Bu çalışma sayfasını EBA üzerinden öğrencilerinize veya arkadaşlarınıza gönderebilir veya aşağıda bulunan Facebook vb sosyal medya araçlarında paylaşarak sitemize destek olabilirsiniz.

Faydalı olması dileğiyle…

4 Comments

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*