Merhaba Arkadaşlar,

Bu testimiz 5. ve 6. Sınıf öğrencilerimizin Bilişim Teknolojileri ve Yazılım 2. Dönem 1. Yazılılara çalışmak için hazırlanmış online testtir. Yani testimizi site üzerinden çözebilir ve sonuçlarınızı anında öğrenebilirsiniz.

Müfredatımız yeni değiştiğinden 2. dönem konularında kodlamaya ayrılmış. Bu sebeple farklı araçlar kullanarak bu dönemi geçirebiliyoruz. Ben kılavuz kitap yanı sıra çok verimli bulduğum Code.org etkinliklerini de yaptırıyorum. Kılavuz kitap kullanmadan sadece Code.org etkinlikleri yapan öğrencilerimiz için kaynak olabilmesi için bu testi hazırladım.

Bu test içerisinde sadece Code.org Etkinliklerinden sorular bulunmaktadır.

Bu soruları bir araya getirilerek Bilişim Teknolojileri Soru Havuzu oluşturmak, Bilişim Teknolojileri Soru Bankası oluşturmak, Testleri yaprak testlere çevirerek daha fazla kişinin ulaşmasını sağlamak gibi çalışmalar müfredat değişikliği sebebiyle geç kalmış ama devam etmektedir.

Öğrencilerimizde kaynak kitap olmaması sebebiyle Bilişim Testi Çözmek isteyen, yazılardan yüksek not almak isteyen tüm öğrencilerimize faydalı olması dileğiyle…


ONLİNE TEST


Arkadaşlar bu testimiz kılavuz kitaptan değil sadece Code.org Etkinliklerinden oluşmaktadır. Ben kağıt kullanımını minimum düzeye indirmek adına testleri çevrim içi çözülebilir hale getiriyorum. Bu işlemi yaparken sorular ve cevaplar üzerinde ufak tefek değişiklikler yapıyorum ya da kendi sorularımı ekliyorum. Yanlış sorular tespit ederseniz ya da eklenmesini istediğiniz sorular olursa göndermeniz beni ziyadesiyle memnun eder.

Faydalı olması dileğiyle…

https://ozgurseremet.com/wp-content/uploads/2018/11/online-test-714x400.jpeghttps://ozgurseremet.com/wp-content/uploads/2018/11/online-test-150x150.jpegÖzgür ŞEREMET5. Sınıf Bilişim Yazılıları6. Sınıf Bilişim YazılılarıBilişim 2. Dönem 1. Yazılı HazırlıkGüncel Haberler5. Sınıf Bilişim 2. Dönem 1. Yazılı Soruları,Bilişim 5. sınıf,Bilişim Teknolojileri Online Test,Bilişim Teknolojileri Sınava Hazırlık,Bilişim Testi Çöz,Bilişim Yazılı çalışma soruları,code.org çalışma soruları,Code.org TestiMerhaba Arkadaşlar, Bu testimiz 5. ve 6. Sınıf öğrencilerimizin Bilişim Teknolojileri ve Yazılım 2. Dönem 1. Yazılılara çalışmak için hazırlanmış online testtir. Yani testimizi site üzerinden çözebilir ve sonuçlarınızı anında öğrenebilirsiniz. Müfredatımız yeni değiştiğinden 2. dönem konularında kodlamaya ayrılmış. Bu sebeple farklı araçlar kullanarak bu dönemi geçirebiliyoruz. Ben kılavuz kitap yanı...Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Etkinlik Sitesi