Web 2.0 Araçları Öğretmen Rehberi

Web 2.0 Araçları Öğretmen Rehberi bir öğretmenin mesleki çalışmaları sırasında ihtiyaç duyabileceği tüm Web Araçlarını tanıtan ve bu araçlara ilişkin eğitici videolara bağlantı verildiği derli toplu bir çalışmadır.

Burak TURGUT tarafından hazırlanan bu güzel çalışma içerisinde Afiş Hazırlama, Artırılmış Gerçeklik (VR), E-Kitap Hazırlama, İş Birliği – Etkileşim, Online Sınav – Anket – Quiz, Uzaktan Eğitim Araçları, Etkileşimli Video – Animasyon Hazırlama, Web Sitesi – Blog Hazırlama, Haritalama -Zihin Araçları, Logo Tasarım, Kodlama – Robotik, Faydalı Uygulamalar ve Alternatif Araçlar başlıkları altında kategorilendirilmiş 93 web aracı ve uygulamaya yer verilmiştir.

Web 2.0 Araçları Öğretmen Rehberi

Kitapçık ön izlemesi yoğunluk sebebiyle bazen yüklenmeyebilir. Bu durumda sayfa üzerinde sağ tıklayarak yeniden yükle seçeneğini seçerek görüntülenmesini sağlayabilirsiniz.

Yukarıda ön izlemesini gördüğünüz kitapçığı pdf olarak bilgisayarınıza indirmek için tıklayınız.

Kaynak: www.gencbeyinler.net/

Hocamızın sayfasında ayrıca bu araçların kullanımlarını anlatan çok güzel içerikler bulunmaktadır. Ziyaret edip incelemenizi mutlaka öneririm.

Burak TURGUT hocamız başta olmak üzere Rize İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve emeği geçenlere teşekkür ederiz.

Her öğretmenin başucu kitabı olabilecek bir içeriğe sahip olan bu çalışmayı indirip renkli çıktı alıp kitapçık şeklinde elinizde bulundurmanızı öneririm.

Kitap içerisinde yer alan birçok araç daha sonra ayrıntılı olarak anlatımları yapılarak Web 2.0 Araçları bölümünde paylaşılacaktır. Web sitesine içerik üretirken de kullandığım bu araçları öncelik sırasına göre eklemeye çalışacağım.

Listede olmayan ama öğrenmek istediğinizi araçlar var ise yorum olarak belirtebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*